Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vichr z hor. ČSSD a ODS se trumfují o nejtrapnější kampaň. Sobotka obrostl vlasem, zato Udženija v kostýmu motýla Emanuela…

23.04.2017
Vichr z hor. ČSSD a ODS se trumfují o nejtrapnější kampaň. Sobotka obrostl vlasem, zato Udženija v kostýmu motýla Emanuela…

Foto: Facebook

Popisek: Alexandra Udženija se vine k předsedovi Fialovi. Pod krkem má mašli. Modrou

O víkendu se konala programová konference ODS, zatímco ČSSD své programové priority představuje postupně, začala s tím v pátek a zaujala velice. Ani ne tak předvolebními hesly; u těch si každý soudný člověk položí otázku, proč to, co slibují, neuskutečnili v tomto volebním období, kdy mají vládu a premiéra, že. Nicméně o největším dosavadním gagu předvolební kampaně oranžových jsme již psali, pojďme se podívat do sálu Národního domu na Vinohradech. I tam byly k vidění nečekané věci pod inovovaným logem modrého ptáka.

A to, když na pódium vylezli dva místopředsedové strany, Alexandra Udženija a Martin Kupka. Sehráli delegátům krátkou scénku, jak to vypadá, když si žadatelka, v tomto případě Udženia v sukni a bílé halence ozdobené nějakou mašlí (původně jsme myslela, že jde o kostým k té ochotnické scénce, ale paní místopředsedkyně je takto vyfocená i jindy, takže jde o její stranický outfit, asi), přijde pro stavební povolení k nerudnému a nekompetentnímu úředníkovi – Kupkovi. Oba pak chvíli deklamují připravený text, který sál překvapivě ocenil potleskem, byť dost vlažným – slovo trapné by bylo asi vystihující pro tuto nečekanou dramatickou vložku… Bohužel, tento skvost již zmizel z Youtube, kde ještě v sobotu byl k vidění, takže zájemci ho mohou shlédnout nyní již jen na Facebooku paní místopředsedkyně Udženiji ZDE (pokud ho tedy také nesmaže). Mimochodem, ona scénka má název Antibyrokratická revoluce.

 

A již v sobotu ´revoluce´ došla ocenění na Twitteru. „Dnešní programová konference ODS v sobě nese i jisté prvky ochotnického divadla,“ podivil se Vojtěch Gibiš. A dodal: „Poslal bych na ně pověstný vichr z hor...“ Hanuš Hybný k tomu připomenul: „Vichr z hor už realizovali během předsednictví toho strážce konzervativních hodnot, co od manželky a 4 dětí odešel za sekretářkou.“ „Poctivá soudružská satira. Ještě by to chtělo jednoho, který by se za nimi vzadu celou dobu nehnutě opíral o lopatu,“ zakončil nick Forte Ristretto... 

Repro ze scénky, kterou oba místopředsedové sehráli

Jak přesvědčit lidi, že sliby, které už jednou nesplnili, myslí vážně? 

Náhled do volebního programu ODS, s nímž jde do říjnových voleb, je takovým déjà vu. Mnoho věcí už strana slibovala před volbami v roce 2006. Na jednu stranu je samozřejmě pozitivní, že občanští demokraté jsou konzistentní a předvídatelní. Problém je, že tytéž věci už slibovali, ale ani během sedmi let ve vládě je nesplnili. Typickou ukázkou je ústřední slib 15procentní daně pro zaměstnance. To by v případě dnešního hrubého platu 25 tisíc korun znamenalo o 1275 korun čistého navíc. 

Jedním z pilířů programu občanských demokratů jsou tedy nízké a jednoduché daně. Strana počítá se společným zdaněním manželů, se zavedením patnáctiprocentní sazby z hrubé mzdy místo danění superhrubé mzdy či s možností posílat jednou procento ze sociálního pojištění jako příspěvek na důchod přímo svým rodičům nebo prarodičům v penzi. Skončit musí podle ODS elektronická evidence tržeb, kterou prosadila současná vláda, kontrolní hlášení, limity výdajových paušálů pro živnostníky i plošný zákaz kouření v restauracích.

Modrý pták jako origami

Kde jsou ty časy vítězné tenisové rakety Václava Klause 

Takže, pokud ODS bude moci po volbách ovlivňovat vládu, zasadí se prý o trvalou výjimku, aby Česko nemuselo přijímat euro, zruší plošný zákaz kouření v restauracích a učitelům slibuje průměrný plat minimálně 35 tisíc korun. I takové programové sliby strana uvádí v rámci volebního programu nazvaného Silný program pro silné Česko. Obsahuje 190 konkrétních kroků, podle ODS „pro lepší život“. Informoval o tom server iDnes.cz. Co k tomu dodat? Inspirujme se u modrých: „Někdo spí, někdo sní, ODS předkládá konkrétní řešení.“ Pěkné heslo. Já bych ho četla takto: Někdo spí, ODS sní, Babiš si mne ruce. Nejčerstvější předvolební průzkum mu přisuzuje 27,5 %, ČSSD pak 15,9 % a ODS 8,9 %. Diví se tomu snad někdo? 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace