Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ondřej Sokol o tom, jak ´seriózně obstarat´ ženu kamaráda. A ano, je to přesně to, na co myslíte. A proč si televizní diváci myslí, že je gay?

21.04.2017
Ondřej Sokol o tom, jak ´seriózně obstarat´ ženu kamaráda. A ano, je to přesně to, na co myslíte. A proč si televizní diváci myslí, že je gay?

Foto: TV Prima

Popisek: Ondřej Sokol u Krause

Herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol to v Show Jana Krause rozjel na plné obrátky. Ondřej je v poslední době na roztrhání. Veřejnost si získal hlavně díky svým hláškám v populárním pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Koncem minulého roku si ale odmoderoval i řadou lidí proklínaného Českého slavíka. Co všechno na sebe tenhle smíšek z Moravy Janu Krausovi na TV Prima řekl? A co na to sarkastický Kraus? Tentokráte šlo o velmi vyrovnaný souboj.

Ondřej Sokol je rodák ze Šumperka. Do svého rodného města se sice vracívá, ale často se u toho prý necítí zrovna komfortně. „Vracím se tam, ale není to dobrý. Když vejdu do toho kulturáku, všechno se mi hned vybaví. Hned vidím ten roh, kde jsem se pozvracel,“ popisuje. „A taky šatnu jsem měl naposledy vedle místnosti, kde mě odvedli na vojnu. Kraus se neváhá zeptat: „Proč jste zvracel v kulturáku?“ A Sokol odpovídá: „Protože tam měla asi nějaká holka narozeniny a my kluci jsme se do toho tehdy uměli opřít. Alkohol zvítězil.“

Kromě televize a divadla se Sokol objevuje i na filmovém plátně. Zahrál si i v aktuální filmové trilogii Jana Hřebejka s názvem Zahradnictví. Ta je částečně inspirována skutečným příběhem rodiny scénáristy snímku Petra Jarchovského. Zatím je „venku“ první část s názvem Rodinný přítel. Kraus pouští ukázku z filmu a něco se mu nezdá: „To vypadá, že vy tam hrajete takovou seriózní postavu, nebylo vám to divný? To vypadá, že už to může hrát každej,“ směje se. Sokol mu odpovídá: „Jo, já mám tu serióznost hrozně ušetřenou, je ve mně a chtěla ven. Já jsem skrytě hrozně seriózní člověk. Hraju tam člověka, kterého jako jediného z party kamarádů za Protektorátu Čechy a Morava nezavře Gestapo. A on se stará o ženy těch kamarádů a o jednu se začne zajímat a starat trochu víc. Stará se o ní, ale opravdu velmi seriózně,“ popisuje.

Publikum brečelo smíchy

Krausovi se to nezdá a zeptá se: „Tak to mi vysvětlete, jak se seriózně postarat o ženu kamaráda, aby to bylo seriózní, a přitom jste jí obstaral?“  Ondřej přitakává, že je to oříšek: „Musíte dojít na takovou tu hranici. Ten kamarád tam bydlí od té doby, co je jeho přítel zatčený. Ta témata jsou opravdu velmi vážná, to musím říct.“ A Kraus na to: „Tak to jste měl říct hned, to bychom se o tom vůbec nebavili. Tak si pojďte představit, jak byste seriózně obstaral ženu kamaráda třeba v Šumperku. Prostě někoho, koho znáte léta a je to váš kamarád. A vysvětlete mi seriózní a neseriózní obstarání ženy. To neseriózní je jasné. Prostě navštívíte tu ženu a obstaráte jí a jdete domů a je vám jedno, co je s kamarádem.“  Při Ondřejovi odpovědi už publikum brečí smíchy: „Tak, já jsem si to hodně vypotřeboval na tom filmu. To seriózní vypadá podobně, ale ještě si s ní potom popovídáte,“ směje se Sokol.

Je to jako že jsem po….nej až za ušima

Ondřej se nezastaví. Teď prý dokonce bude zastávat funkci uměleckého šéfa v legendárním pražském Činoherním klubu.  Diváci ho ale milují hlavně jako moderátora zábavného pořadu TV Prima „Tvoje tvář má známý hlas“ a znají ho i z divoké show „Partička“, kde sekundoval nerozlučné dvojce - Genzerovi a Suchánkovi. „Při moderování mám zvláštní pocit, nevím, jak bych to „seriózně“ popsal.  Je to jako, že jsem po….nej až za ušima. Pro mě je to to nejhorší, co jsem si kdy uměl představit. Ale ono to stejně brzo skončí a televize nebude,“ vysvětluje Sokol. A Kraus na to: „Televize je v podstatě mrtvé médium. Stojí na starších divácích. Stačí jedna chřipková epidemie a je po sledovanosti,“ říká se smíchem.

Stand up show ale Sokola ohromně baví. „Když stojím na jevišti, tak lidé mají pocit, že nevidím, když se koukají do mobilů. Ale on se jim vždy od toho rozsvítí obličej a já pukám smíchy,“ chechtá se. Krasu jen kroutí hlavou a říká, že tohle nezná, že když hraje on, tohle nikdo nedělá. Ondřej se jen usměje a řekne: „Tak na vás zase chodí generace, která mobilní telefony nemá.“

Má už šestnáctiletou dceru

Ondřej má dvě děti, Ester a Adama, a v soukromí je podle něj všechno v pořádku. „Je to dobrý. Dceři už je šestnáct let, takže už převzala vládu a já jsem v domácnosti jen služebná síla,“ podotýká Sokol. Kraus se jen pousměje a řekne: „Až tam na vás vykoukne „sokol“ s beďarama, tak budete koukat.“ Ondřej by chtěl být hodně vstřícný otec, ale uvidí prý, jak to všechno bude.

Je Sokol gay?

Hodně diváků show „Tvoje tvář má známý hlas“ si myslelo, že je Ondřej Sokol gay. Přivedl je k tomu prý jeho styl oblékání a moderování a rozjeli v tom smyslu divoké spekulace. Samozřejmě, je to hloupost a lidé to zkrátka občas přehánějí. Je to milující otec dvou dětí. Před několika lety se ale s manželkou a matkou svých ratolestí Kateřinou Lojdovou rozvedl. O jeho současném vztahu nic nevíme a v Show Jana Krause se také k nikomu nepřiznal.

Šumperský rodák studoval na pražské DAMU, v polovině devadesátých let se pak stal členem souboru Městského divadla v Mladé Boleslavi. Po několika letech pak dostal angažmá v pražském Činoherním klubu. Za režii inscenace Osiřelý západ dostal dokonce Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku a dále Cenu Thálie pro mladého umělce do 33 let. Širší veřejnost si získal díky účinkování v pořadech TV Prima „Partička“ a „Tvoje tvář má známý hlas“. Objevil se ale i v několika filmech. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace