Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

... v koši nekončí! Ani v tom virtuálním na obrazovce

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Volejte řediteli, už zas. Televizní matador se vrací a chce televizi bez politické korektnosti. Rozjezd přijde na 100 milionů a…

20.04.2017
Volejte řediteli, už zas. Televizní matador se vrací a chce televizi bez politické korektnosti. Rozjezd přijde na 100 milionů a…

Autor: Hans Štembera

Popisek: Vladimír Železný

Pamatujete si ještě televizní pořad „Volejte řediteli“? V devadesátých letech jej parodoval kde kdo. Bývalý šéf a zakladatel TV Nova Vladimír Železný na nás ale možná z televizní obrazovky brzo zase vykoukne. Představil totiž zpravodajskou televizi Z24. Bude prý založena na přímém kontaktu s diváky a na politickou korektnost v ní podle jeho slov můžeme zapomenout. Rozjet se má za dva a půl měsíce. Navíc bude vycházet i týdeník.

Podle internetového portálu Dokyk.cz Železný televizi rozjíždí s investičním fondem, za nímž stojí mediální magnát Pál Milkovics. Ten je vlastníkem vysílací skupiny S&P Broadcasting, která provozuje například televize Mňau TV či Mňam TV.  Rozjezd televize prý bude stát 100 milionů korun. Do tří let pak chce být zisková. Dotyk.cz uvádí, že se na obrazovce objeví i hodně známé tváře. Jejich jména ale zatím nikdo nechce prozradit.

Z24 bude vysílat přes satelit a na internetu. „Budeme mít televizní tvorbu, online i tisk. Jednáme o multiplexovém vysílání, kde momentálně není prostor, ale přesto jsme tuto vizi neopustili. Jinak ve spolupráci se Skylink vysíláme přes satelit a přes kabel," řekl pro Dokyk.cz Milkovics. Nebude chybět ani mobilní aplikace a vycházet má dokonce i týdeník v nákladu 15 tisíc kusů, ten bude pro diváky zdarma.

Nedostatek odvahy říkat pravdu?

Jak už bylo řečeno, Železný chce televizi, která bude mít odvahu říkat i ne zrovna příjemné věci. „Politická korektnost je typickým projevem veřejnoprávních médií, která musí být úzkostlivá, aby nepřekročila mantinely. Veřejnoprávní média navíc vybavují každou informaci obrovským množstvím doprovodných informací a souvislostí, což diváka spíše mate, protože jich dostává příliš mnoho. Skutečný kontext pak ve zpravodajství stejně chybí. Musíme zvážit i vzdálenostní aspekt, budeme klást větší důraz na zprávy, které mají bezprostřední vliv na naše diváky," říká v článku pro Dotyk.cz Železný a pokrčuje: „Naše informace budou přímé a bude nás zajímat jejich okamžitý dopad na diváka a divákova reakce. Ta může být často bouřlivá, může používat slova, jaká v korektních médiích neuslyšíte. Pro nás bude takový ohlas rovněž cenný. Zatímco ve většině médií je dominantní novinář, u nás bude zprávu dovybavovat její recipient svou reakcí.“

Vedení nové televize se nebrání ani diváckým námětům. Podle Milkovicse za ně budou rádi. „K diváckým námětům budeme přistupovat velmi vstřícně. Cokoli uvidí a bude si myslet, že to má být v televizi, má u nás šanci," vysvětluje Milkovics. Nápad vytvořit televizi s přímými vstupy veřejnosti tu podle Železného existuje už dlouho. „Bylo to korektní heslo, které nikdo nenaplnil. My se o to pokusíme," říká Železný.

Zavolej svému politikovi

Z24 bude mít živé vysílání od šesti ráno do půlnoci. Uvidíme v ní ranní show i denní show. Diskusní prostor pak nabídne odpolední show od čtrnácti do osmnácti hodin. Do ní budou zváni různí politici, odborníci a komentátoři.

Velkým tahákem má být pořad s názvem „Zavolej svému politikovi“. V něm budou mí možnost diváci položit v přímém přenosu bez zásahu moderátora politikovi své otázky. Podle televize má jít o přímou konfrontaci, do které nikdo nebude zasahovat. Z24 chce být českou zpravodajskou jedničkou. „Věříme si, že budeme všude první. Půjde o rychlé operativní jednotky," konstatuje Železný.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Antonín Pořízek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace