Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nehrál jsem basketbal. Hrál jsem vodní pólo a nechodil jsem po dně. Největší český herec o tom, že už má těch blbých fórů dost i vztahu s Chýlkovou

18.04.2017
Nehrál jsem basketbal. Hrál jsem vodní pólo a nechodil jsem po dně. Největší český herec o tom, že už má těch blbých fórů dost i vztahu s Chýlkovou

Autor: TV Prima

Popisek: Roman Zach u Krause

Televizní lamač ženských srdcí Roman Zach se proslavil rolí lékaře v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Od té doby se zdá, že je na obrazovce „přezachováno“. Proč ho všichni tak zbožňují? Činoherní herec, tanečník, zpěvák v muzikálu. „Někdy je toho hodně, ale necítím se sytý,“ popisuje Zach v pořadu Show Jana Krause.“ Tak jste asi nenažranej,“ opáčil Kraus.

Kraus Zacha ve své show uvedl, jako v současnosti nejvyššího českého herce. „To je pravda, asi budu nejvyšší. „Nejvíc a nejlíp můžu hrát a „partneřit“ s Ivanou Chýlkovou,“ prohlašuje se smíchem a pokračuje: „Vždycky když jsem hrál něco, kde vstupuju do místnosti, tak jsem si musel hned sednout nebo se ohnout a opřít rukama o stůl nebo něco podobného, a já už jsem řekl, že na to kašlu a budu stát,“ popisuje herec. „A když má někdo problém, ať prostě kouká na měsíc!“ Na lidi s nenormální postavou si prý všichni dovolují. „Furt slyším poznámky a vtipy na svou výšku, ale teď jsem se naučil podle Jana Svěráka, který je také hodně vysoký a má s tím problémy, že se rovnou představuju: Jmenuju se Roman Zach, měřím dva metry a čtyři centimetry, nehrál jsem basketbal, hrál jsem vodní pólo a nechodil jsem po dně.“

Ono je to trochu, jako když Petřín tančí

Nedávno jsme Romana mohli vidět i v muzikálu Funny Girl kde i zpívá. „Myslím si, že mi to fakt jde, je to super zkušenost,“ prohlašuje herec, který se Krausovi přiznal, že neumí noty. Skvěle to ale rozjel i v oblíbené televizní taneční soutěži Star Dance. „Jediný, kdo mi věřil, byli moje rodiče. Jinak manželka a děti z toho měly legraci. Nabídka už trvala čtyři roky. Dlouho jsem váhal. „Pořád jsem si říkal, ne, já si tam sám sebe nedokážu představit, až jsem o tom najednou začal víc uvažovat,“ vypráví umělec, „a pak si úplně přesně pamatuju na to ráno, kdy jsem stál před postelema svejch dětí a oznamoval jsem jim, že mám nabídku. A můj syn Prokop řekl, ať něco zatancuju. Tak jsem začal tak nějak točit zadkem a Prokop jen mávl rukou s tím, že hlasy mi posílat budou. Byl jsem za tu upřímnost rád, protože jsem věděl, že to nebude jednoduchý, ale že umím kroutit tím tělem." Výhoda Zacha je, že navzdory výšce, nemá problém s koordinací. Kraus si z něj samozřejmě musel vystřelit: „Ono je to trochu, jako když Petřín tančí,“ prohlásil.Ve Star Dance si spolu s taneční partnerkou Andreou Treštikovou vedl skvěle. Diváci je poslali domů až v devátém kole. Takhle se loučil s televizními diváky: „Někdy u druhého kola jsem si konstatoval, že jsem otevřel dveře někam, kde jsem nikdy nebyl a kde jsem asi ani nechtěl být. Teď můžu konstatovat, že jsem hrozně rád, že jsem ty dveře otevřel, protože ten prostor byl pro mě neznámý, ale strašně krásný a nový a já jsem strašně rád, že jsme tady s Andreou absolvovali těch devět kol a že jsme tady v těch světlech a že mně bylo dobře,“ prohlašoval.

K čemu se Zach přiznal?

Soutěž pro něj měla i stinné stránky. Přiznal se totiž, že trpí poruchou pozornosti s hyperaktivitou, která se obecně označuje názvem ADHD. A tahle diagnóza je právě s fyzickým a psychickým vypětím hodně nebezpečná. 

Ta zapomnětlivost…

S Krausem si notují i v tom, že zapomenou snad na všechno. K tomu hodí Roman skvělou historku. „Jedna je rekordní a vlastně teď bych to mohl napravit. Dostal jsem od své ženy jeden domorodý nástroj. Takový ten velký, jak se na něj se specificky fouká, vydává to dunivý zvuk. Hrál jsem na něj několikrát, miloval jsem ho a bral jsem ho i do divadla. Jednou jsem ho ale bohužel někomu půjčil. Uběhl rok a já nevím, komu jsem ho dal. Uplynuly dva roky, tři roky a pořád nic,“ popisuje Zach. Po jednom představení za ním najednou přišel kamarád a řekl mu, kdy si prý přijde pro ten nástroj?  „Bohužel, když jsem se ráno probudil, už jsem si zase nic nepamatoval,“ směje se.

Doktor sem, doktor tam

Na to, že mu všichni dokola pořád omílají jeho role nejrůznějších doktorů, ani moc alergický není. Jen vždycky odpoví stylem, že toho přece dělá mnohem víc. Práce má opravdu hodně, ale svého vytížení nelituje. „Někdy je jenom hodně práce, ale ten zpětný efekt není až takový… To je prostě u herectví dost často, že se nakumulujou věci, který vás až tak moc nebavěj nebo nenaplňujou, ale musíte tam bejt a jet,“ prohlašuje. Jako herce ho ale lidé milují. Zach vystudoval stavební průmyslovku v Děčíně. Pak šel do Prahy na DAMU. Kvůli vojně si tam studium prodloužil na dlouhých osm let, ale i tak školu nedostudoval. Působil v Národním divadle, hostoval i v Činoherním klubu. Na televizních obrazovkách na sebe nejvíce upozornil v seriálech Redakce a hlavně v první sérii oblíbené Ordinace v růžové zahradě. V současné době působí hned v několika divadlech najednou a můžete ho vidět i na TV Prima v seriálu Modrý kód. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Antonín Pořízek

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace