Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Barťák, Preiss, Vondráčková, Švandová… Tyto herecké a pěvecké idoly letos slaví sedmdesátiny. Kdo zestárnul nejvíce? A kdo vůbec?

17.04.2017
Barťák, Preiss, Vondráčková, Švandová… Tyto herecké a pěvecké idoly letos slaví sedmdesátiny. Kdo zestárnul nejvíce? A kdo vůbec?

Foto: KVIFF

Popisek: Nestárnoucí Jana Švandová jezdí i s manželem každý rok na festival do Varů, kde prezidentuje další letošní sedmdesátník, Jiří Bartoška

Nebývalý počet českých herců a zpěváků má letos velmi kulaté narozeniny. Patří k nim například Jiří Bartoška, Viktor Preiss, Vladimír Mišík, Juraj Kukura, Jiří Štěpnička, Helena Vondráčková nebo Jana Švandová. Zatímco na některých z nich se zub času podepsal výrazně, někteří mu pozoruhodně odolávají.

Snad nejvíce se to daří Janě Švandové, která se v posledních letech vůbec nemění. Podobně, jako její slovenská kolegyně Zdena Studénková přiznává, že o sebe velmi pečuje, nicméně ani jí se problémy, související s narůstajícím věkem, nevyhýbají. Má za sebou již druhou operaci kyčle a zatímco jsou dnešní herečky často silikonové, ona se směje, že je částečně  titanová. Svůj věk si příliš nepřipouští, tvrdí že se nachází v období „middle age“. Snaží se být co nejvíce pozitivní a aktivní. Její, v pořadí již třetí manžel, developer Pavel Satorie, ji nabádá, aby se nestresovala a nebrala všechny pracovní nabídky, a tak si nyní život opravdu užívá. K její vášni patří golf, který jezdí hrát až do Jihoafrické republiky. A poté, co se jediný syn vrátil se svou ženou, cizinkou, konečně zpět do Čech, si užívá i roli babičky dvou vnuček. Ale hlídací babi prý rozhodně není.

Zralá lady Helena

Stejně skvěle stále vypadá i Helena Vondráčková. O  svých letošních sedmdesátinách však upřímně říká, že to číslo se jí vůbec nelíbí. Ale její vzhled  i kondice názorně dokazují, že věk je jenom číslo. Letošní,  kulaté narozeniny  připomene albem šansonů s výmluvným názvem „Dávno vím svý“ a sérií koncertů. Tu již odstartovala tento týden v Brně a svým fanouškům se představila jako zralá lady, v elegantních šatech a se zajímavým účesem. Tříhodinový koncert, na němž společně s ní vystoupily i Leona Machálková a Jitka Zelenková, skončil obrovským úspěchem, neutuchajícím standing ovation a záplavou květin.  V červnu, v den svých narozenin, uspořádá velký koncert na Karlštejně, kde se také vdávala.  To, že je Helena Vondráčková naší nejúspěšnější zpěvačkou, která se výrazně prosadila i v cizině, dokazuje například i skutečnost, že s ní k životnímu  jubileu natáčejí pořady i zahraniční televize.

Hříšný Barťák

K jejím ctitelům vždy patřil i Jiří Bartoška, spekuluje se o tom, že jejich vztah byl svého času velmi důvěrný. Zatímco krásná Helena si svoji kondici udržuje přísnou životosprávou a cvičením, legendární Barťák si opravdu nic neodříká, a to ani přes vážné zdravotní problémy. V minulosti čelil velmi těžké žloutence, při léčení v  Karlových Varech tehdy shodou okolností navštívil koncert Vondráčkové v hotelu Thermal a velmi to mezi nimi jiskřilo. Později měl zase fatální trable s prostatou. V pořadu Gen České televize nedávno přiznal, že těsně před zahájením Mezinárodního filmového festivalu ve Varech ho odvezli do nemocnice s podezřením na infarkt.  Na jeho vzhledu se všechny jeho nemoci  patřičně podepisují. Z kdysi skutečně nádherného chlapa se před očima mění ve starce. Své choroby prozatím  poráží tím, že je ignoruje a  ony se prý pak urazí.

Harisson Ford z Malé Strany

Do role charismatických seniorů se přehrává i Jiří Štěpnička. Ten je mimochodem stále více podobný Harissonu Fordovi, kterého geniálně dabuje, dokonce se mu přezdívá „Harrison Ford z Malé Strany“. Vtipkuje, že mu tato filmová hvězda trošku zestárla. Jiří má také pověst konzervativního pedanta. Vzhledem ke svému dramatickému dětství je velmi fixovaný na rodinu a v kondici se udržuje fyzickou prací, při níž si prý nejlépe odpočine. Vlastníma rukama zrekonstruoval polorozpadlou  chalupu v jižních Čechách, kde relaxuje celé prázdniny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová