Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Barťák, Preiss, Vondráčková, Švandová… Tyto herecké a pěvecké idoly letos slaví sedmdesátiny. Kdo zestárnul nejvíce? A kdo vůbec?

17.04.2017
Barťák, Preiss, Vondráčková, Švandová… Tyto herecké a pěvecké idoly letos slaví sedmdesátiny. Kdo zestárnul nejvíce? A kdo vůbec?

Foto: KVIFF

Popisek: Nestárnoucí Jana Švandová jezdí i s manželem každý rok na festival do Varů, kde prezidentuje další letošní sedmdesátník, Jiří Bartoška

Nebývalý počet českých herců a zpěváků má letos velmi kulaté narozeniny. Patří k nim například Jiří Bartoška, Viktor Preiss, Vladimír Mišík, Juraj Kukura, Jiří Štěpnička, Helena Vondráčková nebo Jana Švandová. Zatímco na některých z nich se zub času podepsal výrazně, někteří mu pozoruhodně odolávají.

Snad nejvíce se to daří Janě Švandové, která se v posledních letech vůbec nemění. Podobně, jako její slovenská kolegyně Zdena Studénková přiznává, že o sebe velmi pečuje, nicméně ani jí se problémy, související s narůstajícím věkem, nevyhýbají. Má za sebou již druhou operaci kyčle a zatímco jsou dnešní herečky často silikonové, ona se směje, že je částečně  titanová. Svůj věk si příliš nepřipouští, tvrdí že se nachází v období „middle age“. Snaží se být co nejvíce pozitivní a aktivní. Její, v pořadí již třetí manžel, developer Pavel Satorie, ji nabádá, aby se nestresovala a nebrala všechny pracovní nabídky, a tak si nyní život opravdu užívá. K její vášni patří golf, který jezdí hrát až do Jihoafrické republiky. A poté, co se jediný syn vrátil se svou ženou, cizinkou, konečně zpět do Čech, si užívá i roli babičky dvou vnuček. Ale hlídací babi prý rozhodně není.

Zralá lady Helena

Stejně skvěle stále vypadá i Helena Vondráčková. O  svých letošních sedmdesátinách však upřímně říká, že to číslo se jí vůbec nelíbí. Ale její vzhled  i kondice názorně dokazují, že věk je jenom číslo. Letošní,  kulaté narozeniny  připomene albem šansonů s výmluvným názvem „Dávno vím svý“ a sérií koncertů. Tu již odstartovala tento týden v Brně a svým fanouškům se představila jako zralá lady, v elegantních šatech a se zajímavým účesem. Tříhodinový koncert, na němž společně s ní vystoupily i Leona Machálková a Jitka Zelenková, skončil obrovským úspěchem, neutuchajícím standing ovation a záplavou květin.  V červnu, v den svých narozenin, uspořádá velký koncert na Karlštejně, kde se také vdávala.  To, že je Helena Vondráčková naší nejúspěšnější zpěvačkou, která se výrazně prosadila i v cizině, dokazuje například i skutečnost, že s ní k životnímu  jubileu natáčejí pořady i zahraniční televize.

Hříšný Barťák

K jejím ctitelům vždy patřil i Jiří Bartoška, spekuluje se o tom, že jejich vztah byl svého času velmi důvěrný. Zatímco krásná Helena si svoji kondici udržuje přísnou životosprávou a cvičením, legendární Barťák si opravdu nic neodříká, a to ani přes vážné zdravotní problémy. V minulosti čelil velmi těžké žloutence, při léčení v  Karlových Varech tehdy shodou okolností navštívil koncert Vondráčkové v hotelu Thermal a velmi to mezi nimi jiskřilo. Později měl zase fatální trable s prostatou. V pořadu Gen České televize nedávno přiznal, že těsně před zahájením Mezinárodního filmového festivalu ve Varech ho odvezli do nemocnice s podezřením na infarkt.  Na jeho vzhledu se všechny jeho nemoci  patřičně podepisují. Z kdysi skutečně nádherného chlapa se před očima mění ve starce. Své choroby prozatím  poráží tím, že je ignoruje a  ony se prý pak urazí.

Harisson Ford z Malé Strany

Do role charismatických seniorů se přehrává i Jiří Štěpnička. Ten je mimochodem stále více podobný Harissonu Fordovi, kterého geniálně dabuje, dokonce se mu přezdívá „Harrison Ford z Malé Strany“. Vtipkuje, že mu tato filmová hvězda trošku zestárla. Jiří má také pověst konzervativního pedanta. Vzhledem ke svému dramatickému dětství je velmi fixovaný na rodinu a v kondici se udržuje fyzickou prací, při níž si prý nejlépe odpočine. Vlastníma rukama zrekonstruoval polorozpadlou  chalupu v jižních Čechách, kde relaxuje celé prázdniny.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace