Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Podle mne chce 90 procent žen být doma u plotny. ´Medvídek´ Mádl rozparádil feministky. Pozor, mnozí souhlasí a to i ženy

06.04.2017
Podle mne chce 90 procent žen být doma u plotny. ´Medvídek´ Mádl rozparádil feministky. Pozor, mnozí souhlasí a to i ženy

Foto: KVIFF

Popisek: Jiří Mádl vloni ve Varech

Taky nechápete, proč je Jiří Mádl za sex symbol? Kotek je alespoň roztomilý plyšáček, ale Mádl? No, nechápe to ani jeho maminka, takže buďme v klidu. Rozhovorem pro OnaDnes asi pěkně naštve feministky, obuje se i do českých vlastností – a pak odfrčí do Laponska přežívat v divočině…

Mádl sám přiznává, že nikdy nepochopil, v čem by mělo tkvět jeho kouzlo. „Moje mamka to vystihla úplně přesně. Nedávno si prohlížela fotky z dětství a komentovala při tom: „Tys byl tak nádherné dítě, krásné, překrásné, lidi kolem se zastavovali a koukali se na tebe, úplný princ! Vůbec nevím, co se to s tebou stalo.“ Je to zvláštní. Oba moji bráchové jsou fakt hezcí, vážně fešáci. Já jsem spíš takový medvídek. Spíš jsem holky vždycky ukecal, nic jiného mi nezbývalo,“ přiznává herec.

Trapas zažil naposled ve třinácti

Balící taktiky momentálně řešit nemusí, protože je zadaný a prý i šťastně. A v minulosti prý měl prostě štěstí. „Já měl vždycky až moc úspěšné rande, protože vždycky po něm jsem s holkou začal rovnou chodit. Vyloženě trapas jsem nezažil. Jen jednou, to mi bylo tak třináct, jsem šel na rande naslepo. Doporučili mi ji kluci z hokeje. Prý mě viděla někde na ledě a líbil jsem se jí... Vůbec jsme o sobě nic nevěděli, já jsem se jí nelíbil, ona se nelíbila mně, přitom předtím velký haló, velký těšení, a pak nic. Prostě trapas,“ popisuje Jirka.

Proč nechce, aby ho jeho baba žádala o ruku?

Nechystá svatbu, když je se současnou přítelkyní spokojený a věk na to už taky má, přece jen mu už bylo třicet? To odmítá prozradit. „Kdybych si pak chtěl klekat někde v restauraci, už by to nebylo překvapení,“ směje se. A co kdyby jo požádala o ruku jeho přítelkyně? To prý nehrozí a Mádlovi by se to ani nelíbilo. Pročpak? Prostě není feminista.

Ženský mají dělat ženský práce

„Dneska večer odlétám do Laponska, do opravdové divočiny. Už vloni jsem byl na výpravě na stejném místě. Bylo nás tam šest. Přijeli jsme do divočiny, kde jsme si museli ulovit jídlo, sehnat dříví a tak dále. Úplně bez keců, bez analyzování a plánování, ženy začaly dělat ženské věci a chlapi chlapské věci. Nikdo nemusel nic říct. Fandím všem moderním trendům, ale beru je jen jako možnost, že ženské nemusí stát u plotny a být jenom s dětmi, že můžou být programátorky nebo prezidentky,“ vstupuje na tenký led herec.

90 % žen chce být u plotny

A pak to zazdí úplně. „Já osobně si myslím, že devadesát procent žen chce být u plotny a chce být matkami a devadesát procent chlapů chce být chlapy a živit rodiny. Většina lidí podle mě trpí tím, že jim v tom svět brání. Ale je rozhodně dobře, že jsme dospěli do stadia, kdy nemučíme těch deset, možná dvacet procent lidí, kteří to tak nechtějí. To je super,“ podepisuje si herec ortel smrti,  po tomhle rozhovoru po něm feministky půjdou stoprocentně.

Češi jsou burani, tvrdí herec

Tím, že posílá ženy k plotně, by se asi zavděčil typickým českým pivním fotříkům. Jenže Jiří Mádl se s tím nepáře a naštve i ty. Protože nemá úplně rád Čechy. „Scestoval jsem strašně moc zemí a nemůžu si pomoct — nevidím mezi lidmi takové rozdíly. Češi se v mnoha věcech hodně podceňují, v mnoha věcech si zase myslí, že dobří jsou, a nejsou. Nejvíc to vynikne v tom, že si myslíme, jak jsme vtipní. Češi nejsou vůbec vtipní. A taky nejsme dobří muzikanti, jak se často říká. Zároveň je tady strašně chytrých lidí. Ale stejně jsme trošku burani z východní Evropy. Dlouho jsem se to zdráhal říct, ale je to tam,“ krčí rameny herec.

Přečtěte si diskuzi pod článkem ZDE, je vážně výživná.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová