Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pořád se říká, že v Česku na muzikály nejsou lidi, to je lež. Vnučka slavného Limonádníka podědila talent, momentálně bydlí se ženskou a…

28.03.2017
Pořád se říká, že v Česku na muzikály nejsou lidi, to je lež. Vnučka slavného Limonádníka podědila talent, momentálně bydlí se ženskou a…

Foto: TV Prima

Popisek: Anna Fialová u Krause

Mladá herečka Anna Fialová poprvé zaujala ve filmu o Lídě Baarové, kde si zahrála Lídinu sestru Zoru Janků. Nejblíž má ale k hudebnímu žánru, což asi podědila po dědečkovi Karlovi Fialovi, slavném Limonádovém Joeovi. Své předvedla v soutěži Tvoje tvář má známý hlas, pošilhává ale po oboru, který proslavil právě dědu – po muzikálu.

Jen ten český jí nevoní.  „Tady se mi do toho nějak nechce. Chtěla bych odjet někam ven, nejspíš do Anglie nebo do Ameriky, kde jsou ty nejlepší muzikálový kousky,“ vysvětlovala umělkyně v Show Jana Krause s tím, že ještě přesně neví kdy. „Chystám se na to. Ale musím také ještě hodně cvičit, abych vůbec měla šanci, protože je tam velká konkurence. Kdybych to neudělala, mrzelo by mě, že jsem to nezkusila.“ A co se jí vlastně na českých muzikálech nelíbí? „Neviděla jsem sice úplně každej muzikál, kterej se u nás hraje, ale viděla jsem jich poměrně hodně a prostě se mi nelíběj. Taky se mi nelíbí, že se pořád říká, že tady na to nejsou lidi, což je lež.“

Záložní plán jsem neměla

Anna v divadelním prostředí vyrůstala. Její dědeček hrál slavného Limonádového Joea, její maminka zase tančila v taneční skupině Uno. „Nechtělo se mi herecké prostředí opouštět,“ směje se herečka. „A vlastně jsem ani jiný záložní plán, co v životě dělat, neměla.“ A tak skončila na konzervatoři.  „Kromě herectví jsem trochu přemýšlela i o módním návrhářství či fotografii,“ připouští, „ale představa, že sedím v bílém plášti za šicím strojem a počítám střihy, se mi moc nelíbila. A focení jsem si raději nechala jako koníčka,“ říká Fialová.

Skočila z okna

A jak se jí hrála zatím jediná větší filmová role, nešťastná sestra Lídy Baarové, která ve 24 letech spáchala sebevraždu skokem z okna? „Četla jsem její deník a velmi mě to zasáhlo. Ona byla velmi krásná a byla to i nadějná herečka, přesto trpěla depresemi a připadala si ošklivá. Celý život byla ve stínu své starší sestry, a když jí zemřela maminka a tatínek přišel o nohu, velmi těžce to nesla. Poslední kapkou bylo, když jí zakázali vstup do divadla, protože je sestra Lídy, která měla pletky s Goebbelsem. Zorka odmítala jíst, přestala mluvit. Byla posedlá myšlenkou, že musí být čistá. Jednoho dne se vykoupala a skočila z balkónu,“ otřese se herečka při té představě.

Dědeček mi vážně neradí, jak hrát

Radil jí s herectvím slavný děda? Vztah prý mají hezký, navštěvují se, ale že by jí udílel herecké rady? „Těžko by mi mohl radit, jak mám zahrát třeba rozpustilou holku,“ směje se Anička. „Povídáme si spíš o běžných věcech, ne o herectví. Myslím, že si na spoustu věcí v tomto oboru musím přijít sama. A pokud potřebuju poradit, jdu za režisérem,“ říká. Na plátně ale dědečka miluje. „Je to ale můj děda, není to pro mě kovboj v bílém,“ směje se.

Proč spolu bydlí dvě Anny?

A nějaký ten princ v bílém by se jí pořádně šiknul. Je to div, ale tahle mladá kráska bydlí s kámoškou. Přesněji se spolužačkou, dcerou Jitky Asterové Annou Linhartovou. Ta se k Fialové nastěhovala, aby se oklepala z rozchodu s kolouškem Zdeňkem Piškulou - a zůstala. „Nemám partnera. Takhle mi to vyhovuje, užívám si to," svěřila se Fialová v talkshow 7 pádů Honzy Dědka s tím, že holčičí domácnost jí momentálně vyhovuje. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace