Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prošli jsme noční Václavák: Dealeři, pasáci, opilci, naštvaní taxikáři a narkomani. Ani jeden policista! To je realita roku 2017

27.03.2017
Prošli jsme noční Václavák: Dealeři, pasáci, opilci, naštvaní taxikáři a narkomani. Ani jeden policista! To je realita roku 2017

Autor: Markéta Vančová

Popisek: Drogy v Praze seženete snad na každém rohu

VIDEO Chlouba české metropole? Ale kdeže. Možná přes den, kdy je "pod koněm" hodně lidí, čekají, kouří, telefonují. Zato večer? KrajskéListy.cz se po čase vydaly do centra dění hlavního města České republiky, aby přinesly svědectví o tom, že kde není policie, není ani zákon.

„Hulení? Kolik?" krátce a svižně zaujal našeho reportéra tmavý muž, který se pohyboval v horní části Václavského náměstí. Jeho nabídku jsme neakceptovali. Místo rozloučení na nás zdvihnul prostředníček a šel dál. Evidentně se klepal a bylo vidět, že by o naše peníze stál. Po chvíli se doslova přilepil na dvojici, která si prohlížela mobily v jednom z již zavřených obchodů. Vzhledem k rychlosti, jakou ke zmíněnému páru přistoupil, oba stejně kvapně odešli. Na nic jsme nečekali a sedli si na lavičky vprostřed "chlouby" Prahy.

Opodál pár opilých mladíků, zdáli něčí řev, vulgární nadávky a troubení. Všudypřítomná vozidla taxi, opilci. K našemu velkému překvapení jsme během tohoto nočního dobrodružství snad ani jednou nenarazili na policejní hlídku. „Se jich bojej," sdělil jeden z "místních". Míra alkoholu zřejmě nedostoupila svého vrcholu, tak jsme se dali do řeči. „Tamhle fet, tady prodávaj´ holky, hele, máte majetky?" zeptal se nás typickým vězeňským slangem. Slovo majetky používají vězni pro vše, co by stálo za zpeněžení. Nabídli jsme cigaretu. Pak opilec zmizel.

Netrvalo dlouho a na blízku se objevil další pár. V obličeji měli výrazné množství skvrn a otoků - typické pro narkomany. Chvíli stáli, poklepávali rukou, drbali si. Pak na nás začal "sjetý" mladík křičet, abychom mu navalili telefon. To bylo ve chvíli, kdy jsme se snažili přinést alespoň jeden záběr. Nešlo to. Raději jsme odešli směrem k ulici Ve Smečkách. Zde už z barů vycházeli zahraniční turisté, zejména Angličani, aby si dopřáli další radost: prostituci. Situace je zde vcelku přehledná. Na obrubníku stojí lehké děvy, naproti, opření o dům, jejich pasáci. Romové. Sledují každého, kdo přichází. Dívky v našem případě neměly moc úspěchu, Angličani by přehlédli i mrakodrap a byli rádi, že se opírají o zeď. Holky smutně pohodily kabelkami a pokračovaly v obcházení svého teritoria dva krát dva metry v centru Prahy.

A tím bychom naši štaci mohli zakončit: potkali jsme opilce, narkomany, člověka, která nám nabízel drogy a také prostitutky se svými pasáky. Kde jsou ty změny, o nichž mluvila primátorka Krnáčová bok po boku s Andrejem Babišem, nemáme tušení. Svého času se tímto prostorem procházel také multifunkční sociální demokrat Ludvík. I on si přál změnu. Je vidět, že v teple ministerského křesla na ni rychle zapomněl.

„Mají to koupený vše, policajti se jich bojej," pronesla lakonicky servírka v jednom z barů, kde jsme se u hořkého čaje rozloučili s iluzemi.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na 

Vložil: Zdeněk Svoboda

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace