Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý galavečer na úrovni: ČT tradičně předvedla noblesní nudu a Medvecká byla mimo. Slováci se ale radují

27.03.2017
Prý galavečer na úrovni: ČT tradičně předvedla noblesní nudu a Medvecká byla mimo. Slováci se ale radují

Foto: ČT / repro

Popisek: Taťjana Medvecká a Jan Cina na vyhlašování cen Thalie

Pro umělce jeden z nejvýznamnějších večerů v roce, pro televizní diváky nuda od začátku do konce. Předávání Cen Thálie za rok 2016 bohužel opět působilo jak lekce uspávání hadů, rozhodně mu neprospěl ani poněkud zmatený moderátorský výkon herečky Tatjany Medvecké. Opravdový důvod k oslavě měli jenom na Slovensku – cena za mimořádné jevištní výkony v činohře totiž tentokrát putovala do 'zahraničí'.

Vítězi divadelních cen Thálie za rok 2016 jsou Hana Tomáš Briešťanská a Milan Kňažko, za muzikál zabodoval rocker Josef Vojtek a ocenění za celoživotní mistrovství si tentokrát odnesla Alena Vránová. To je stručná rekapitulace slavnostního večera, který již tradičně hostilo v sobotu 25. března pražské Národní divadlo. Přímý přenos opět vysílala Česká televize a diváci se u obrazovek povětšinou nudili. „Mně chybí ukázka, nebo medajlonek alespoň u těch za celoživotní dílo…“ posteskla si například Kateřina K. Na sociálních sítích se objevila i řada obav, zda někdo z přítomných nezneužije slavnostního okamžiku k politické agitaci, což jsme v poslední době již párkrát zažili. I taková vystoupení ale dokážou brát lidé s humorem. „Nejlepší herci jsou stejně někteří politici. Řada z nich teď před volbami hraje ve hře s názvem Předvolební slibotechna,“ dodal k tomu pragmaticky Jirka K.

Herec není moderátor

Nepříliš šťastným rozhodnutím bylo ‘postavení‘ Tatjany Medvecké k moderátorskému mikrofonu. Vynikající herečka, kterou uznávají a milují diváci již řadu desetiletí, bohužel potvrdila starou známou pravdu, že být skvělým hercem ještě automaticky neznamená zvládnout s přehledem moderátorskou práci, navíc v přímém přenosu. Paní Medvecká působila chaoticky, chvílemi dokonce zapomínala, že i poznámky, které sdělí svému partnerovi Janu Cinovi potichu a bokem, stejně mimořádně citlivý mikrofon přenese do hlediště i éteru. „Já ji mám rád, ale její prezentace, místo abych si pořad příjemně užil, tak ve mně vyvolávala neklid a chaos. Paní Medvecká z toho asi chtěla udělat estrádu. Mne hodně rušilo, jak ‘mimo záznam‘ neustále něco říkala Cinovi. Bohužel jsme tak slyšeli její pokyny, které alespoň mě dost rušily,“ posteskl si David B. „Taky jsem ji nepobídala,“ přisvědčila Venuše J. a Václav P. dodal: „Paní Medveckou už, prosím, nikdy nestavte na jeviště při vyhlašování Thálie. To byla hrůza.“

Vránová se dočkala

Nejvyššího ocenění – za celoživotní mistrovství – se tentokrát konečně dočkala představitelka legendární Pyšné princezny, která letos oslaví pětaosmdesátiny. Její kariéru v 50. letech tvrdě poznamenal rozchod se spisovatelem a dramatikem Pavlem Kohoutem, kdysi nadšeným členem tzv. kulturního kádru komunistické strany, který se s ní oženil na vlastní přání v den Stalinových narozenin. Jenže právě při natáčení slavné pohádky se herečka zamilovala do kolegy Vladimíra Ráže a nechala se rozvést, čímž si na dlouhá léta zkomplikovala život. Jednu Thálii už Alena Vránová doma má, dostala ji před dvaceti lety za svůj výkon v Bouřlivém jaru. „Za všechny šťastné chvíle děkuji divákům, troufám si říci, že jsme si rozuměli. A od Herecké asociace na to teď mám štempl,“ prohlásila herečka.

Slováci oslavují

Obrovskou radost mají naši východní sousedé, protože jejich miláček Milan Kňažko přivezl ‘ze zahraničí‘ ocenění za mužský výkon v činohře za ztvárnění postavy Jona ve hře Marka Leinera-Younga Shylock v pražském Divadle Na Jezerce. V  kategorii muzikálu a operety zabodoval Pepa Vojtek, který hraje dvojroli Mefista a Fausta v muzikálu Mefisto v pražské Hybernii. Frontman kapely Kabát poděkoval Danielu Landovi, který ho k muzikálům přivedl, a nezapomněl dodat, že jako rocker by se na jeviště Národního divadla sotva někdy dostal. Za celoživotní mistrovství v tomto oboru obdržela cenu stále stejně okouzlující a nestárnoucí zpěvačka Pavla Břínková. Kompletní přehled oceněných najdete na oficiálních stránkách výročního ocenění Herecké asociace.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská