Nakrknutá divačka: Děkuji, že mě ČT denně informuje, co dělá Kim Čong Un. Ať se ho zeptá, proč platím za kubík vody 180 Kč
25.03.2017
Foto: Facebook / repro
Popisek: ČT24
VIDEO Na redakční mail dorazil obrázek. Obrázek, plný trpkých slov, směřovaných na Českou televizi. Dáma, která ho odeslala, píše: „Názor divačky na zpravodajství ČT: Vím, že jistě skoro celý národ nesmírně zajímá, kdo se s kým rozvádí, co zase provedl Slováček, jak je to s Jágrem a jeho novou přítelkyní, jestli Doležalová konečně chytla nějakého milionáře, jestli je už starý Trávníček znovu otcem, jak moc se daří Borhyové konečně najít životní lásku, podrobný a zároveň peprný životopis misek...“ A stěžuje si, „proč neuslyšíme z televize, co mě skutečně zajímá a pěkně štve – proč vyjde kubík vody na 182,- Kč. Tzn. vodné + stočné cca 80,- Kč plus jakýsi paušál ve výši 1960,- Kč za loňský rok. Po dlouhém bádání jsem vyšla za blbce, který tomu nerozumí...“ Plně tu paní chápeme. Největší trabl je, že má pocit, a my ho plně sdílíme, že nejen na cenu vody, ale i další zhůvěřilosti, s nimiž se denně potýkáme, si můžeme stěžovat leda tak v lampárně, protože tak nějak nikdo z politiků za nic vlastně nemá konkrétní zodpovědnost.
Toto nám dorazilo mailem…

„CHCI TÍMTO SDĚLENÍM PODĚKOVAT NAŠÍ VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZI A HLAVNĚ ČT 24. SICE SE NEDOZVÍM, KTERÝ BLB DOVOLIL PRODAT TAKOVOU STRATEGICKOU SUROVINU, JAKO JE VODA, ZAHRANIČNÍM FIRMÁM, ALE ZATO JSEM SKORO DENNĚ INFORMOVÁNA O TOM, CO DĚLÁ KIM ČONG UN!,“ píše dotyčná dáma, jejíž jméno nebudeme zveřejňovat – není podstatné. Věříme totiž, že postihuje něco, co denně rozčiluje většinu obyvatel naší země…
Pravda o vodě
Rozčiluje i autora projektu a webových stránek Pravda o vodě, ing. Radka Novotného. Jeho stránky odpovídají na to, o čem ČT točí jen málo. A totiž, proč a komu platíme ty horentní sumy za vodu. Napřed se podívejte na obrázek, který je na webu Pravda o vode.cz interaktivní, rozklikávací – můžete kliknout na kterýkoliv okres a zjistíte, kolik platí za vodu a komu...

„V mapě je vodné a stočné přepočteno na jednosložkovou cenu, aby nedocházelo ke zkreslení. Na webech, které sponzorují koncerny, jsou někdy data, která lidi matou. Uvádí srovnání cen jednosložkových a z dvousložkových jen pohyblivou část, což postavení koncernů vylepšuje. Prostě se motají hrušky a švestky a lidé pak mají v porovnání cen zmatek,“ píše ing. Novotný k této pracné, ale přehledné mapce.
Zahraniční koncerny milují naše peníze na svých účtech
Na webu také stojí: „V České republice vodu dodávají tři základní podoby vodáren. Vodárny měst a obcí, které vlastní studny a přes své vodárenské odborníky dodávají lidem vodu. Tzv. Smíšený model. Např. Vak Přerov, Hodonín, M.Boleslav, Vsetín, Kroměříž... Dále fabriky cizinců, které vodárenské nevlastní, ´jen´ na nich naši vodu přeprodávají. A za třetí fabriky cizinců, kdy původní městské vodárny zaprodali místní politici. Cizinci mají v rukou trubky i dodávku a odvedení vodu lidem. Vyrabování městského majetku přes absurdní prodeje akcií vodáren. Např. Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s. Proč se zahraniční koncerny derou k monopolu vody v ČR? Protože milují naše peníze na svých účtech! Protože ten, kdo ovládá peněžní toky a má právo inkasovat zisk z vody. K tomu dojde, jen pokud jsou v postavení, kdy prodávají vodu na místo městských vodáren. Proto dochází k pokoutným privatizacím, které často provází protiprávní činnost, manipulace a korupce.“ Což je, myslíme si, docela vypovídající. Nakonec, podívejte se na web sami, stojí to za to, podívejte se třeba SEM.
Možná by vás zaujal i rozhovor s inženýrem Novotným, který tedy nepořídila ČT, ale DVTV, a najdete ho ZDE.
ČT nás informovala o zdražení, to zas ano
A abychom nebyli úplně nespravedliví k veřejnoprávní České televizi, tak ta nám nedávno sdělila, že voda opět podraží (bohužel, otázku ´proč a komu jdou ty peníze´ si z nějakých důvodů nepoložila):
Ale alespoň Reportéři ČT se tématem za posledních deset let několikráte zabývali, např. zde:
No ale víme, jak se daří Kim Čong Unovi, což je jistě zajímavé, že.
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .
Vložil: Anička Vančová