Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tohle Prima už vážně přehnala. Je mi na zvracení! Škrtám z programu pořady, produkované touto nechutně nelidskou stanicí, zlobí se divák

26.03.2017
Tohle Prima už vážně přehnala. Je mi na zvracení! Škrtám z programu pořady, produkované touto nechutně nelidskou stanicí, zlobí se divák

Foto: Facebook

Popisek: Diváci se dohadují - je účastník show Prostřeno Karel Ondrka opravdu sužovaný mimořádnou nadílkou chorob, nebo si televize Prima z diváků pořádně vystřelila?

Takový masakr za sedm let své existence populární kulinářský pořad Prostřeno ještě nepředvedl. Neobvyklí soutěžící byli rovnou tři, a navíc jeden z nich opravdový unikát. Diváci jsou znechuceni, podle serveru Echo24.cz už dokonce dorazila na RRTV oficiální stížnost.

„Můj život není jednoduchý. Mám třináct dioptrií, těžkou lupenku, Tourettův syndrom, alergii na peří a oříšky, a v tuto chvíli ještě permanentní erekci,“ posteskl si před kamerou Karel Ondrka, jeden ze soutěžících v pořadu televize Prima Prostřeno. Že to s ním bude přinejmenším napínavé, prozradilo již pondělní vysílání pod taktovkou bývalé Playmate Lindy, která byla v době natáčení v osmém měsíci těhotenství. Tu během dalšího dne psychicky vážně nalomil soupeř Amos, který hostům nabídl polévku ze zeleniny, vyhrabané z kontejneru, a totálně ji dorazily události u dalšího zjevení, na první pohled slušňáka v saku Pavla, jenž ale neudělá krok bez naplněné placatice. Ten navíc servíroval menu z konzerv, a než ho připravil, ‘popravil‘ celou láhev tvrdého alkoholu. Není divu, že se nastávající matka začala bát o své zdraví a ve čtvrtek raději vyslala na večeři místo sebe manžela. A pak teprve přišel ten opravdový šok. Nebo spíš celá série.

Mazlíček Babiš a ustlaná rakev

Nejen v místě konání, ale i před obrazovkou leckoho nejspíš poněkud vyvedl z míry domácí mazlíček, kterého chová Karel v bytě v samém centru Prahy. Je jím totiž slepice, kterou láskyplně hýčká a kterou pojmenoval Babiš. Tím ale výčet neobvyklých zážitků teprve odstartoval. Jakmile se jeho soupeři vydali ‘šmejdit‘, ztuhli jako biblická Lotova žena. Karlovu pokoji totiž vévodila rakev, kterou užívá jako lůžko. Zvídavý Pavel, který měl již dvou dávku alkoholu v sobě, se odvážně nakvartýroval hostiteli do jeho postele a neprozřetelně za sebou i přiklopil víko. Jenže ho pak nedokázal otevřít a zjevně se o něj v nedobrovolném temném vězení pokoušel pořádný hysterický záchvat. Nakonec ho soupeři vysvobodili, panty u rakve ale vzaly přitom za své.

Sbírka mrtvých milenek

Ještě hůř pak na ně zapůsobila sbírka vystavených uren, označených obnaženými fotografiemi dam, které byly evidentně v letech. „To jsou moje milenky, mám rád starší ženy,“ vysvětlil neobvyklou výstavku Karel, který, prý vlivem své nemoci, neustále prokládal svoji mluvu nadávkami. Jejich nepatřičnost naštěstí diváci zhodnotit nemohli, protože je televize podle zákona důsledně vypípávala. Následné zjištění, že má Karel v luxusní vířivce rybičky, už nikoho ani moc nepřekvapilo, pozvání do soukromého sado-maso salonku, umístěného ve sklepě, které prý mělo být připravenou zábavou, ale všichni s díky odmítli. V závěru štáb diváky neochudil ani o hostitelův záchvat nekontrolovaného vzteku, při němž létal vzduchem obsah poliček v obýváku a podlaha se plnila střepy.

Nemocný Karel vzbudil soucit

Obdobně v šoku jako soupeři byla zjevně i řada milovníků pořadu. Mnozí nemocného Karla upřímně litují. „Bylo mi ho líto, snažil se a myslím si, že neuvařil špatně. Nafoukaná naštěkaná trubka poslala za sebe špatně ostříhanýho šedivého kokota a ten trapně ponižoval spolu s násoskou nemocného člověka. Fakt hrdinové. Nakopat do držky,“ rozčílil se Lukáš G na sociální síti. „Karel podle mě nic nehrál. Je to nemocný člověk, kterému ten stres neprospěl. Ustát to v klidu mezi bandou omezenců typu Pavel, Viktor a ta březí paní by měl problém i flegmouš. I přes svůj handicap to ustál. Mohl schovat své oblíbené věci, obrázky a být tzv. normální. I přes svůj výbuch na mě udělal dojem nejinteligentnějšího člověka tohoto týdne. Vymykat se se neodpouští. Ale nevidím důvod, proč by tam neměl být. Spíš bych eliminovala ty omezence,“ prohlásila Anna M. „Pan Karel opravdu byl moc šikovný a snažil se, ale bohužel tam měl vedle sebe dva lidi, kteří se neustále do něj naváželi. A on to bohužel neustál,“ dodala Věra R.

Už toho prý bylo moc

„Milá TV PRIMO: styďte se! Co mají tyhle sračky, co vysíláte, znamenat? Spoléháte na to, že tomu většina lidí uvěří. Opravdu jen ze zvědavosti jsem se podíval na váš včerejší díl a byl jsem znechucen tím, jak moc hezky je to vše ‘nahrané‘. Vícekrát si váš pořad už nepustím. Je to jedna velká sračka!!!“ zlobí se na sociální síti Jakub Š. „Tím, že štáb nepřerušil natáčení tohoto týdne a pobaveně nechává další průběh tomuto zvěrstvu, dosáhl tento pořad absolutního dna. Je mi na zvracení nejen z obou šikanujících pánů, jejichž hlavy si někdo spletl s toaletou, ale je mi na zvracení i z osob, odpovědných za tuto absolutní špínu! Je-li to celé jen divadelní hra, pak je mi na zvracení z celé TV Prima. Ať je to jakkoliv, škrtám z tv programu veškeré pořady a show, produkované touto nechutně nelidskou TV stanicí,“ dodal Viktor V. A nebyl jediný, komu došlo, že je to všechno nejspíš úplně jinak.

Češi zjistí všechno

Další všímaví uživatelé internetu již v pátek upozornili, že soutěžící Karel Ondrka je ve skutečnosti absolvent filmové školy v Písku, takže jeho účinkování v Prostřenu mohlo být jen určitou formou recese, která ale tentokrát pro velkou část publika zašla hodně ‘přes čáru‘. Podle informace, kterou zveřejnil server echo24.cz, již údajně dorazila i oficiální stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, která shromáždí všechny informace, a poté je předá k další analýze. „Prostřeno je pořad, který se na Primě těší dlouhodobému diváckému zájmu. Jedná se do jisté míry o reality show, kde je i na samotných aktérech, jakou formou se chtějí divákům prezentovat, jaký obrázek jim o sobě poskytnou. Reakce diváků, které došly do televize na tento konkrétní týden, se nikterak nevymykají,“ dodala pro Lidovky.cz mluvčí televize Prima Jana Mrákotová.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská