Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tajemství Grossových milionů: Prý nešlo o dobře zhodnocené akcie, nýbrž o dobře vyprané prachy. Jeho vdova z nich ale stejně nemá dodnes ani korunu

24.03.2017
Tajemství Grossových milionů: Prý nešlo o dobře zhodnocené akcie, nýbrž o dobře vyprané prachy. Jeho vdova z nich ale stejně nemá dodnes ani korunu

Autor: Hans Štembera

Popisek: Šárka Grossová

Po předčasně zesnulém expremiérovi Stanislavu Grossovi prý zbylo pohádkové bohatství, jehož původ nikdy uspokojivě nevysvětlil. A to ho stálo kariéru. Jeho žena Šárka a dcery Denisa a Natálie by tudíž měly být do smrti za vodou. Jenže prý stále ještě neviděly ani korunu.

Kolem pohádkového zbohatnutí někdejšího premiéra Stanislava Grosse, které ho nakonec stálo kariéru, stále ještě není jasno. Navíc jeho vdova Šárka není příliš ochotná o tomto tématu mluvit, čímž bohužel ještě podporuje hořkou pachuť, která jeho památku provází. V konečném důsledku mu neprospělo ani jeho volební heslo Myslím to upřímně, který se i podle ní sociálním demokratům v roce 2004 příliš nepovedlo. Během svého politického působení si její manžel údajně přišel na více než sto milionů korun díky obchodování s akciemi energetické firmy Moravia Energo. Kam se ale poděly?

Necelé dvě stě – kaček, nebo mega?

Ani dva roky poté, co Grosse připravila o život v pouhých pětačtyřiceti letech doposud neléčitelná amyotrofická laterární skleróza, se jeho rodina tolik přetřásaných peněz nedočkala. Navíc krátce po pohřbu prolétla médii zpráva, že na jeho účtu zbylo pouhých 170 korun. „Ano, nějaké problémy s dědictvím jsou, ale nezlobte se, dokud to nebude ukončeno, tak se k ničemu nebudu vyjadřovat,“ řekla tehdy Blesku po telefonu Grossová. Jenže dědické řízení není ukončeno dodnes. A Grossová reaguje stále stejně, čímž jen dál povzbuzuje zvídavost novinářů i veřejnosti a přilévá olej do ohně. „Kolik přistálo a nepřistálo na účet, tady říkat nebudu. Vím, že je to hodně novinářsky nadnesené. V tom příběhu je hodně polopravd. Ovšem ze strany novinářů, nikoli z naší. Nebudu to víc komentovat,“ prohlásila v rozhovoru pro časopis Týden.

Dědictví se táhne

Jedna z možných teorií tvrdí, že za zázračným zbohatnutím advokátního koncipienta nestály zhodnocené akcie, ale dobře vyprané špinavé prachy z premiérských dob a dob jeho ministrování. „Nevím to všechno naprosto přesně, takže se nechci zamotat do nějakých dalších nejasností,“ odpověděla na přímo položenou otázku. Jak dlouho se ještě bude dědické řízení protahovat, takovou otázku si tudíž nepokládá jen vdova, která podle svých slov nemá ze společného manželského jmění dodnes nic. A že toho není málo.

Rodina žebrotou nepůjde

Podle informací, které již dříve zveřejnil deník Blesk, ale Grossové a jejím dcerám rozhodně bída nehrozí, i kdyby se jí nepodařilo ke zmíněným penězům dostat. Patří jí totiž například byt v luxusní čtvrti na Floridě, který koupila v roce 2008 v přepočtu za třináct milionů korun. Společně s manželem pak koupili byt o 90 čtverečních metrech na pražském Smíchově, rodinný domek ve za 14 milionů korun a v roce 2010 pak za dalších 21 milionů luxusně zrekonstruovaný statek v Hlubočepích, jehož součástí je restaurace Černý kohout.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace