Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásná, energická, sexy… Přesto měla na chlapy smůlu. Ten druhý ji dokonce tahal za fusekli několik let. Tajnosti slavných

23.03.2017
Krásná, energická, sexy… Přesto měla na chlapy smůlu. Ten druhý ji dokonce tahal za fusekli několik let. Tajnosti slavných

Foto: mazda.cz

Popisek: Zlata Adamovská

Někdejší sexy kočka je živým důkazem tvrzení, že to hezké holky nemají v životě snadné. Se dvěma dětmi a manželem, vznášejícím se na tvůrčím obláčku, nevěděla, kam dřív skočit, a pak ještě sekl ostudu, obrovskou jako brontosaurus. Najít pořádného chlapa se jí nakonec podařilo až na třetí pokus.

Elegantní, sympatická a ve svém věku mimořádně atraktivní Zlata Adamovská se mistrně přehrála v noblesní dámu, bere pohádkové honoráře, a tudíž by jí nemělo nic chybět. Ani ona to ale leckdy neměla v životě snadné. Poté co jí první manželství vydrželo sotva do švestek, navenek patřilo to druhé se známým publicistou jako jedno z nejharmoničtějších v českém showbyznysu. Nejspíš pouze Zlata věděla, jak moc je ‘chytlavý‘, pokud jde o přízeň něžného pohlaví, a o leckterých jeho úletech nejspíš neměla ani ponětí. O existenci nemanželské dcery se totiž dozvěděla, až když už chodila Terezka do školy. Nakonec ale všechno zlé bylo přece jenom pro něco dobré.

Na svém snu tvrdě makala

Narodit se v Praze jen o pár hodin dřív, mohla se stát pro maminku nejkrásnějším dárkem k Mezinárodnímu dni žen. Zlata Adamovská totiž přišla na svět 9. března 1959 v Praze a jméno prý dostala úmyslně od Z, aby bylo z konce abecedy. Zorku ale maminka nakonec zavrhla, protože se tenkrát prodávaly stejnojmenné cigarety. O herecké kariéře snila již od dětství a podíl na tom měli oba rodiče, kteří byli vášnivými ochotníky. V občanském životě ale měli oba profese, jevišti na hony vzdálené. Tatínek se prý měl původně vyučit brašnářem, když se ale šel přihlásit do učení, procházel Vodičkovou ulicí, kde na slavné cukrárně U Myšáka visela cedule s nápisem Přijímáme učně. A to jeho život vrhlo úplně jiným směrem. A maminka byla prodavačka obuvi. „Po nich mám smysl pro humor a chuť k jídlu. Na ostatním jsem dřela,“ prozradila v jednom rozhovoru.

S Janou Brejchovou ve filmu Mladý muž a bílá velryba

S Janou Brejchovou ve filmu Mladý muž a bílá velryba

Přihlásit se ke zkouškám na pražskou konzervatoř bylo pro ni naprostou samozřejmostí, a nejenže u nich uspěla, ale hned na počátku studia si jí všimli i filmaři. Pro své mládí a křehkost ji zprvu obsazovali do rolí naivek a křehkých dívek, což bylo vzhledem k její povaze a temperamentu úplně mimo mísu. Poprvé stanula před kamerou jako řádová sestra v seriálu Třicet případů majora Zemana. Bylo jí tenkrát necelých patnáct let. Před filmovou kamerou debutovala rolí Jitky v psychologickém dramatu Stanislava Strnada Běž, ať ti neuteče a po několika dalších drobných úlohách ji do první velké obsadil Jaromil Jireš v adaptaci Páralova románu Mladý muž a bílá velryba. Postava laborantky Nadi Frýbortové jí vynesla velký úspěch a díky tomu se stala nadlouho žádanou představitelkou moderních dívek. Odstartovala bohatou a filmovou kariéru a díky přitažlivému zevnějšku, neuvadajícím půvabům, energii, pracovitosti a pozitivnímu přístupu k životu je tomu tak dodnes.

První chlap na mateřské

V době, kdy teprve randila s prvním manželem, jí předpověděla kartářka, že až třetí bude ten pravý. Tenkrát se tomu Zlata smála, dnes už to bere vážně. Tím prvním byl bývalý hudebník a manažer Vadim Petrov mladší, vztah však dlouho nevydržel, takže v pouhých třiadvaceti letech už byla rozvedenou paní. Podruhé se provdala v roce 1986 za známého publicistu, moderátora, spisovatele a scenáristu Radka Johna, který později na nějaký čas zakotvil i v nejvyšší politice coby ministr vnitra za Věci veřejné. Jejich vztah začal tím, že se oba rozvedli, a úředně ho stvrdili, když byla Zlata v pátém měsíci těhotenství.

S Radkem Johnem byli považováni za ideální pár

S Radkem Johnem byli považováni za ideální pár

Pak se narodila dcera Barbora, Zlata hrála v té době v Městských divadlech pražských, Radek měl již jméno jako odvážný redaktor týdeníku Mladý svět, který se nebojí kontroverzních témat. Současně ale pracoval ve Filmovém studiu Barrandov jako scenárista a spolupracoval s televizí. Jejich rodinný život byl tudíž hodně náročný a dynamický. Tím spíš, že po osmi letech přibyl do rodiny ještě syn Petr. Radek John se také stal historicky prvním Čechem na mateřské, tenkrát kvůli tomu museli požádat úřady o výjimku. A stali se takovou senzací, že o rozhovor s Johnem projevila zájem dokonce i jedna čínská novinářka. „Když jsem pak podruhé nastoupila na mateřskou já, v životě u nás doma nepadlo: Co tu celý den děláš? Z čeho můžeš být unavená?“ vzpomínala po čase Zlata.

Osudová srážka

Po vztahu, který trval déle než čtvrt století, pak ale přišlo obrovské zklamání. Přispěla k tomu nešťastná náhoda. Počátkem roku 2010 měl John autonehodu, při níž do něj narazil opilý řidič. Zavolal si pro náhradní vůz, jenže netušil, že má v patách bulvární fotografy. A ti ho načapali, jak ze svého havarovaného auta stěhuje dětskou autosedačku. Tím vyšlo najevo, že má již sedmiletou nemanželskou dceru Terezku, o jejíž existenci neměl doposud nikdo ani ponětí.

Rozpad manželství odstartoval snímek pohotového fotoreportéra deníku Aha!

Rozpad manželství odstartoval snímek pohotového fotoreportéra deníku Aha!

„Požádala jsem ho, aby odešel. Nebylo to velké rozmýšlení, protože jen blázen si dvakrát znovu sedne na rozpálenou plotnu. Po jeho skoro dvouletém milostném poměru s Pavlínou Wolfovou jsem si řekla, že už podruhé to neskousnu,“ řekla pak herečka Barboře Tachecí v pořadu televize Prima Fakta. „To bylo pro mě opravdu velké překvapení, nepřála bych nikomu, aby to zažil.“

Miliony na kontě

Jednu z největších příležitostí nabídla Zlatě televize Nova, když ji obsadila jako doktorku Bělu Páleníkovou do seriálu Ordinace v růžové zahradě. Nejenže tím obrovsky zvedla její popularitu, ale také jí připsala na konto přímo pohádkové příjmy. Proslýchá se, že za jediný natáčecí den Adamovská dostává 17 000 korun. Rozhodně to ale není zadarmo. Ne nadarmo jsou totiž ateliéry v pražské Hostivaři v prostorách bývalé továrny – i tady se tvrdě maká jako ve fabrice. V maskérně musí leckdy být již v pět hodin ráno a domů se vrací zpravidla až pozdě večer. Hraje totiž ještě v divadle a spolupracuje s dabingem, takže bývá unavená jako kotě a volný víkend je pro ni mimořádnou vzácností.

Adamovská - Ordinace

Bez doktorky Běly Valšíkové-Páleníkové si diváci svou Ordinaci už ani neumějí představit

Seriál mimořádně ovlivnil i její soukromý život. Hlubší vztahy se totiž rodí i v ateliérech, protože tu herci stráví s kolegy a štábem mnohem více času než s rodinami. Když se Zlata vyrovnávala s rozpadem manželství s Johnem, jedním z nejbližších byl pro ni její seriálový partner, o jedenáct let starší Petr Štěpánek. Není divu, že se z původně podané pomocné ruky elegantního gentlemana, který kdysi býval zbožňovaným představitelem pohádkových princů, postupně vyvinulo víc. Nejdřív se brali v seriálu, pak jejich vztah vyvrcholil v červnu 2013 utajenou svatbou v pražském hotelu Intercontinental.

Třetí svatba nadvakrát

Potřetí říkali ANO oba. Štěpánkovou první ženou byla herečka Regina Rázlová, během natáčení Zlatovlásky v roce 1973 se ale zamiloval do scenáristky a režisérky Vlasty Janečkové, která zemřela v únoru 2012. Osud tudíž manžele svedl v pravý čas – zrazená Zlata a opuštěný vdovec Petr si rozhodně měli co říct. „Při natáčení jsou pauzy, takže trávíte čas povídáním. Zjistili jsme, že máme hodně společného,“ přiznala Adamovská otevřeně médiím. Se žádostí o ruku přišel v Keni na Safari, na Silvestra přesně o půlnoci. Poté při jednom z nedělních obědů oficiálně požádal o svolení i její děti a na svatební cestu vyrazili do Panamy.

V Ordinaci si střihli svatbu nanečisto

V Ordinaci si střihli svatbu nanečisto

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace