Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ošklivé ženy tohle umějí. Někdejší největší filmová a televizní kráska prozradila, že dodnes neví, jak na chlapy

21.03.2017
Ošklivé ženy tohle umějí. Někdejší největší filmová a televizní kráska prozradila, že dodnes neví, jak na chlapy

Foto: Facebook agentury Familia

Popisek: Jana Šulcová dnes

FOTO Herečka Jana Šulcová, která dala velký bilanční rozhovor Novinkám.cz, na sebe leccos prozradila, byť to až tak možná neměla v úmyslu. A to, co řekla, má rozhodně širší platnost, než jen jeden osud krásné herečky, která si prožila své vlastní soukromé peklo.

„Má-li doma herec herečku, ta ví, z čeho se skládá jeho práce, chápe jeho únavu, nervy před premiérou. Úskalí je v tom, že jsou oba emotivní,“ okomentovala své manželství s hercem Oldřichem Víznerem, jehož krach jí totálně zničil. Manželství se na počátku 90. let rozpadlo, takřka ve stejné době, kdy po dlouhých 33 letech skončila Šulcová v Městských divadlech pražských. „Nechci o tom mluvit, to byla moje malá smrt. Přišli lidé, kteří tam neměli co dělat. Ota Ornest přes dvacet let budoval soubor i repertoár a diváci přesně věděli, na co se chodí do ABC, do Komorního, do Komedie. Oni to všechno zničili,“ řekla o tom dnes, stále se značnou trpkostí. Ale…

Oldřich Vízner na aktuálním snímku

Rodinu máte jen jednu

Ve stejnou dobu se rozváděla. Co bylo pro ni těžší? Zde je Šulcová kategorická: „Rozvod. Divadel je plná republika a ta doba se stejně nedá vrátit. Rodinu však máte jen jednu,“ řekla Novinkám.cz. Poté zažila období, kdy propadla alkoholu a antidepresivům, z čehož se dlouho vyhrabávala, několik let. Dnes už je ale zase v pořádku a hraje jako o život. Jen ne v seriálech: „Když se občas dívám na reprízy seriálů jako Byl jednou jeden dům nebo My všichni školou povinní, kde jsem hrála, chápu, proč se divákům i po několikátém opakování pořád líbí. Se současnými seriály se to nedá srovnat.“

Jana Šulcová s dcerou Rozárkou na Českých lvech 2016: Film Kobry a užovky, kde hrála, posbíral spoustu sošek

Nejsem žena vamp!

Jana Šulcová o pekelné etapě svého života po rozvodu s Víznerem mluvila jeden čas velmi otevřeně: Množství alkoholu, které si „naordinovala“, se zvyšovalo, do toho užívala antidepresiva. Brzy se ozvaly zdravotní problémy, které se stupňovaly. Když byla úplně na dně, měla necelých čtyřicet kilogramů, dá se říci, že bojovala o život. Během několika měsíců se zhroutil celý její osobní i pracovní život. Janu zachránili lékaři, pomoc jejích dcer a především její vlastní vnitřní síla a odhodlání bojovat. Trvalo to nějakou dobu, ale podařil se jí návrat do normálního života. Dnes již léta abstinuje a o k tomuto drsnému životnímu zážitku, jenž byl ostatně i tématem její 13. komnaty na ČT, se již nechce vracet…

Ale zpět k aktuálnímu rozhovoru. Šulcová bývala považována za nejkrásnější a nejvíce sexy herečku, ostatně právě takovou roli vytvořila v ´komedii století´ S tebou mě baví svět. A další ale… „Na mě si nikdo netroufl. Říkali mi, že vykastruju chlapa na osm metrů. Udržovala jsem si odstup. Nikdy jsem se nenaučila s muži koketovat. Jednak jsem to neměla zapotřebí, jednak bych nikdy nebyla první, kdo dá nějaký impulz,“ prozradila dnes, s odstupem. A to je zajímavé. Šulcová je možná první krásná žena, která na plná ústa řekla, že díky své kráse nemusela nic dělat. Což se jí zjevně vymstilo, když jí manžel odešel za jinou, přesněji za jinými, jeho nevěr bylo totiž více… Dámy, které nejsou od pánaboha tak obdařeny, se musejí víc snažit a tudíž to leckdy nad těmi krasavami vyhrávají.

Jana Šulcová v dobách, kdy ji všichni muži zbožňovali, prý ale raději na dálku

Rozvod s Víznerem nesla Jana Šulcová tak těžce, že se na něj dlouho nemohla ani podívat. Ale i to už je minulost – díky společným dětem. Nyní hraje divadlo za agenturu Familie, kterou v roce 2011 založila její mladší dcera Rozálie Víznerová;  starší dcera Tereza se stará o plakáty a kostýmy. Ale to není vše. Dámy posléze přizvaly i bývalého muže Oldřicha Víznera a jeho partnerku Vendulku Křížovou: „Hraju ve dvou komediích. S Oldřichem se na jevišti nepotkáváme, ale nijak by mi to nevadilo. Klidně bych s ním hrála,“ je dnes už smířlivá Jana Šulcová, která s jeho partnerkou Vendulou Křížovou jezdí po republice s úspěšným představením Velký holky nepláčou.

Vendulka Křížová ale není žena, kvůli které Olda Janu opustil, byť se to často tvrdilo: „Olda od nás odešel v roce 1994 po našem rozvodu. Důvodem byla úplně jiná žena. Navíc pak ještě vstoupil do manželství se Zuzkou, se kterou má Viktorku. S Vendulkou začal žít až později, kdy, to přesně nevím," řekla před časem Jana Šulcová pro AHA!. A Vendulka dovysvětlila: „Oldu jsem poznala až v roce 1997, kdy jsme začali zkoušet hru Sylvie v divadle Ungelt. Tou dobou byl ženatý se svou druhou ženou Zuzkou. Takže vůbec nevím, jak ta fáma o mě a Janě vznikla.“ Příběh má tedy šťastný konec - a tak to máme rádi.

Snímek z představení Velký holky neplášou (Jana Šulcová vlevo, tmavovlasá Křížová hned vedle ní; Veronika Jeníková stojící)

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace