Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byl první, kdo na kameru ukázal prezervativ. A teď se ošklivě zamotal do války Paroubkových. Co sexuolog prozradil a proč straní ´Jirkovi´?

15.03.2017
Byl první, kdo na kameru ukázal prezervativ. A teď se ošklivě zamotal do války Paroubkových. Co sexuolog prozradil a proč straní ´Jirkovi´?

Foto: KC Trutnov / repro

Popisek: Radim Uzel

Poslední dobou si ho pamatujeme spíš z pekelné reklamy na prostředek pro lepší erekci, kdysi byl prvním, kdo v československé televizi ukázal prezervativ. A teď se s ním prý o tom, jak zachránit manželství, radí sám Jiří Paroubek, kterému to ale nejspíš bude houby platné. Sexuolog Radim Uzel má navzdory tomu, že mu je 76, v posledních dnech prostě napilno.

Proč má uznávaný sexuolog zapotřebí lézt do každé debaty a točit reklamy? „To mám po mamince, která byla v Ostravě magistrou farmacie a nejlíp si rozuměla s havíři a jejich manželkami. Ty si pochvalovaly: Naše paní lékárnička, ta umí promluvit s každým! A moje babička, noblesně aristokratická dáma, to mé mamince vyčítala a říkala: To je tím, že jsem pro tebe kdysi přijala jako kojnou jednu hornickou ženu a ty jsi s tím mlékem sála i to proletářství," říká Uzel v rozhovoru pro MF Dnes.

Doktor pro čtvrtou cenovou

„Já si rozumím daleko lépe s občany v hospodě čtvrté cenové než na superintelektuálním fóru, kde padají vysoce filozofické sentence. Ne že bych byl blbec, já těm intelektuálům rozumím, ale nepokecám si s nimi. A to je i důvod, proč dokážu dělat sexuální výchovu i pro menšinu, která sice neví, jestli se ve slově zvíře píše í, nebo ý, ale dobře ví, že s tím zvířetem se dá souložit,“ směje se Uzel. A na otázku, zda jeho reklama nekazí děti, se směje také. „Děti ten přípravek asi nebudou užívat, stejně jako si nebudou kupovat kartáček, který jim o 280 procent zahustí oční řasy nebo je zbaví třepivých konečků vlasů."  Reklama je pro něj prý příjemný přivýdělek k důchodu.

Dětí má nepočítaně

Sám prý na sobě koneckonců onen zatrolený lék vyzkoušel.  A nejen to. Kdysi během studií na lékařské fakultě se zapojil do anonymního dobrovolného dárcovství spermatu. „Kolik já mám dneska někde po republice padesátiletých dětí? Vůbec nevím. Dost. Od té doby tvrdím, že otcovství není biologická, ale ekonomická záležitost - ten, kdo dítě bude živit a vychovávat, je otec." Většinu života léčil neplodnost, spolu s profesorem Rajko Dolečkem měl pořady v ostravské televizi,  kde v 70. letech jako první člověk ukázal v tuzemské televizi národu kondom. Později převzal roli „televizního“ lékaře po psychiatrovi Miroslavu Plzákovi.

Kauza Paroubek versus Paroubková

Za primátora Koukala dokonce seděl na pražském zastupitelstvu. A od té doby se zná právě s Jiřím Paroubkem. A ten ho v minulých dnech opět dostal do centra pozornosti,  když se o něm zmínil v dopise své ženě Petře, který si vyvěsil na blog. „ Ještě minulé úterý (7. února) jsme se s doktorem Uzlem sešli na mediaci a on se tě kromě jiného krásně zeptal: „Dává ti Jirka dost peněz?" „No ano, dává." „Bije tě Jirka?" „Ne, samozřejmě, že ne" „Chlastá Jirka?" „No to vůbec ne" , argumentuje Paroubek to, že jeho manželství bylo v pořádku. A co na to doktor Uzel?  „Bohužel mi tím můj přítel Jiří Paroubek neudělal příliš dobrou reklamu. Přestože jsem vycházel ze zkušeností svého přítele a učitele Miroslava Plzáka, jako manželský poradce jsem v tomto případě selhal. O příčinách bych pochopitelně nerad hovořil,“ mlží sexuolog.

Poctivý chlap a můj přítel, vina je na její straně

S Paroubkem si to evidentně nechce rozházet.  „O Jiřím Paroubkovi můžu říct to, že je velmi poctivý a pilný. Já ho pochválím: myslím, že jako předseda vlády byl jeden z nejlepších, ale jeho nevýhodou je, že nemá smysl pro humor, což je pro obecnou lidskou komunikaci vždycky handicap. Podívejte, já do toho trochu vidím, takže bych se toho Paroubka možná přece jen veřejně zastal. Spíš jsem jeho přítel než její - budiž. Co se ale partnerského poradenství týče - pokud někomu radím, musí platit padni komu padni. A pokud i já jako poradce jsem neúspěšný, tak pátrám po příčinách. A tady je z její strany neznám a nevím, proč ho opustila. Ty důvody, které ona uvádí, jsou z mého pohledu velmi vágní,“ komentuje Radim Uzel svůj pohled na rozchod manželů Paroubkových. Ten iniciovala Petra, která tvrdí, že ji manželství vyčerpává a že přímo ohrožuje její zdraví.  Připomeňme, že v roce 2015 přepracovaná Paroubková utrpěla mozkovou mrtvici. Nyní Jiřího Paroubka opustila i s dcerou Margaritou.

Křivě nařčení muži

Radim Uzel se rozvody zabývá často, bývá k nim totiž zván jako soudní znalec. A ač zažil leccos, nejvíc mu vadí prý jedna věc.  „Co mě vždycky dorazí, jsou výmysly žen o znásilnění v manželství, kdy je brzy zcela jasné, že žena usiluje, aby toho chlapa zničila, zbavila ho péče o děti, o majetek. Tím nechci zlehčovat znásilnění - násilníka je třeba vždycky potrestat, ale těch vymyšlených případů jsem zažil hodně. Odehrává se to beze svědků a soud, ať je to soudce, nebo soudkyně, je většinou ochoten uvěřit žalující straně. A tam nejvíc záleží na poctivosti a úsilí soudního znalce. Jen on může toho křivě nařčeného muže případně zachránit."  Zdá se, že Radim Uzel častěji v manželských konfliktech stává na straně manželů. Jako v případě svého přítele Jiřího Paroubka. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová