Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dva metry, vous a oříškové oči: Tenhle herec je atypický sexsymbol, už od Ordinace. A teď se vrací na místo činu; vytapetované samými Palackými

25.02.2017
Dva metry, vous a oříškové oči: Tenhle herec je atypický sexsymbol, už od Ordinace. A teď se vrací na místo činu; vytapetované samými Palackými

Foto: TV Prima

Popisek: Roman Zach jako jedna z pěti hlavních postav, která dostala svoje promosnímky ještě před vysíláním seriálu Modrý kód

Na naše obrazovky se totiž řítí další seriál z nemocničního prostředí. TV Prima uvede Modrý kód. Nemělo by ale jít o vztahovku, ale o případy na urgentním příjmu včetně emocí, kterými je tohle prostředí nabité. Že by tedy něco jako kultovní americká Pohotovost (v Doktora House se neodvažujeme doufat)?

Modrý kód se vyhlašuje při nestandardních situacích, od náhlého ohrožení pacienta na životě po mimořádné události, kdy musí být v pohotovosti celé oddělení a všechny složky záchranného sboru. V hlavních rolích seriálu, který slibuje napětí i emoce až na dřeň, se kromě Sabiny Laurinové a Marka Němce objeví i dvoumetrový sexsymbol Roman Zach. 

Děvkař Kamil a sexy doktor Šebek

Divadelní fanoušci a hlavně fanynky tohohle čahouna s modrýma očima znají už od 90. let, díru do světa šoubyznysu ale udělal až po roce 2000, přesněji v roce 2004, kdy si zahrál děvkaře Kamila v seriálu Redakce.  No a o rok později byly české fanynky ztraceny definitivně. Roman Zach totiž dostal roli dr. Šebka v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, která mu získala slávu, i když asi ne toho druhu, po jaké tenhle poměrně uzavřený týpek prahne.

A to měl původně jezdit s mixem

Navíc není z žádné umělecké rodiny. V divadle byl prý do studií na DAMU jen jako dítě s babičkou a to na Prodané nevěstě v Divadle Zdeňka Nejedlého v Ústí nad Labem, kde žil. Maminka je úřednice, otec montér. Zach vystudoval průmyslovku, obor vodohospodář, a chystal se, že bude jezdit mixem u vodohospodářských služeb jako jeho otec. Jenže na střední začal psát. A nějak se dostal až k přijímačkám na DAMU, které udělal až na podruhé – a jen proto, že mu tehdy věřil Boris Rösner.

DAMU propařil, byl to prý vichr

Původně prý Zach hrál závodně vodní pólo. Až studia herectví na DAMU mu obrátila život naruby. I když to chvíli vypadalo, že to nadějný sportovec nedá. „První rok to se mnou strašidelně houpalo, protože jsem sice dojížděl na všechny hodiny, ale nezúčastňoval se pařeb, kde se všechno řešilo. Vracel jsem se denně do Ústí na tréninky, v sobotu a v neděli hrál ligu a neustále měl pocit, že mi něco strašně uniká, že poctivě nestuduju. Na sport jsem se po roce vykašlal a začal všechno dohánět. DAMU byla obrovská mentální změna. Byly to roky totálního vichru,“ vzpomíná dnes herec v rozhovoru pro Instinkt.

Od rozhněvaného mladého muže…

Vždycky byl dost svůj – po škole dostal lano do Národního divadla, odkud ale záhy zdrhnul do alternativního divadla v Ústí nad Labem, pak do divadla Komedie. Zdálo by se, že se Zach profiluje dost avantgardně. Jenže pak své fanoušky začal překvapovat – nejdřív nekonečnými seriály a naposledy i účastí ve StarDance – do té prý šel ze zvědavosti. A taky proto, že mu kamarád, herec Marek Taclík řekl: „Ty vole! Jo, jdi do toho. Chci se dívat na tancující dvoumetrový hovado.“  Roman Zach to prostě má ode zdi ke zdi. Od totálního intelektuála z malého divadla, co se ve volném čase zavře do studia, kde skládá a nahrává muziku, po pozlátko komerčních televizí. Před časem o tom mluvil jako o totálním chaosu v hlavě i srdci. Ve 33 letech najednou odešel ze všech seriálů a vrátil se čistě k divadlu. A to proto, že prý vlastně nic nedokázal. „Stal jsem se populárním hercem. Proč, proboha? Jak jsem se o to zasloužil? Nijak! Navíc mi to leze do života, rozčiluje mě to, obtěžuje,“ stěžoval si před deseti lety v Divadelních novinách. Populární herec podle něj byl klaun, na kterého má každý nárok a každý si na něj otevře ústa. V Kristových letech byl Zach prostě takový rozhněvaný mladý muž. Kde je dnes?

…k tátovi, co se musí postarat

Po odchodu z televize se věnoval rodině – a s kostýmní výtvarnicí Andreou si postupně pořídili dvě děti a dům u Plzně, bývalou faru, kterou dává do kupy. Přehodnotil život a zjistil, že rodina je nejvíc, že po punkovém mládí chce harmonické zázemí. A to něco stojí. A tak se Roman Zach v posledních pár letech opět vrací do seriálů. K vidění byl v Expozituře, asi by nejraději zapomněl na hrůzu jménem Cyril a Metoděj, v současné době okouzluje v Ohnivém kuřeti a chystá se Modrý kód. Roman Zach prostě dospěl, přišel o iluze - a kvůli rodině se rád obětuje a vydělává. Ono pro srovnání – průměrný plat herce v oblastním divadle je 18 tisíc čistého. Seriálový herec bere měsíčně od 50 do 100 tisíc, podle rozsahu role a popularity dotyčného.

Takže to asi bude důvod návratu zbloudilého seriálového syna nejen do nekonečných soap oper, ale i jeho účinkování ve StarDance, byť nepochybujeme, že i ta výzva, o které Roman mluví, to byla…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace