Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jde do tuhého. Živnostníci vyzývají, spojme se, jinak nás zlikvidují. Pro stát jsou zloději, místo aby byli potrestáni gauneři, porcující si miliardové zakázky

23.02.2017
Jde do tuhého. Živnostníci vyzývají, spojme se, jinak nás zlikvidují. Pro stát jsou zloději, místo aby byli potrestáni gauneři, porcující si miliardové zakázky

Foto: Facebook

Popisek: Strana soukromníků ´oslavila´ Vítězný únor. Pak se spojila s ODS pro nadcházející volby

Tento týden došlo na české politické scéně k dalším námluvám. Na spolupráci se domluvili Občanští demokraté společně se Stranou soukromníků. Jejím smyslem je spojit síly milionů živnostníků a malých a středních podnikatelů, protože je stát šikanuje, buzeruje a účelově kriminalizuje, namísto toho, aby trestal skutečné gaunery.

„Česká republika se utápí v „regulokracii“. Agro-levicová vláda řeší každý problém tak, že vymyslí novou regulaci, něco zakáže nebo alespoň zatíží nesmyslnou byrokracií. Živnostníci, malí podnikatelé, ale i všichni aktivní lidé, jsou pro ně přítěží a vláda se je snaží zadupat do země. Je evidentní, že stát nahrává pouze velkému byznysu, nežli statisícům jednotlivců, kteří se každodenní tvůrčí prací starají o své firmičky, rodiny a zaměstnance,“  stěžuje si  Petr Bajer, předseda Strany soukromníků ČR. 

Živnostníci v želízcích

Strana soukromníků  velmi ostře kritizuje především plány ministerstva financí. „Ministr financí chce naši zemi vrátit do dob socialistického národního hospodářství. Živnostníci dostávají otěže nebo rovnou želízka, ale velké firmy si porcují miliardové státní zakázky a cpou si břicha dotacemi a státními úlevami. Přitom právě sektor drobného podnikání je hybnou složkou každé úspěšné tržní ekonomiky, vytváří dlouhodobě konstantní a teritoriálně rovnoměrně rozprostřenou nabídku pracovních míst,“ upozorňuje  Rudolf Baránek, zakladatel Strany soukromníků ČR. 

Byrokracie, šmírování a právní džungle

Podobně jako ODS, i Strana soukromníků kritizuje, že na úkor živnostníků a podnikatelů  se buduje mohutný aparát s armádou nepotřebných úředníků, na místo kvalitních zákonů vznikla nepřehledná  právní džungle a  občané i podnikatelé jsou každodenně šmírováni.  Zatímco ve svém programovém prohlášení Sobotkova vláda deklarovala, že nebude plýtvat, státní aparát narostl o tisíce lidí a roční náklady na jejich platy vzrostly o 28 miliard. Přesto, že v kampani na podporu zavedení EET ministerstvo financí slibuje, že vyšší výběr daní bude použit na vybudování dálnic, nemocnic či školek, ve skutečnosti je nejvíce vysají úředníci.  Nečasova vláda skutečně snížila počet státních zaměstnanců o deset tisíc, Sobotkův kabinet však činí pravý opak. Časopis Dotyk nedávno zveřejnil analýzu vývoje počtu zaměstnanců státního aparátu. Od roku 2012 činí jejich nárůst více než třicet tisíc a náklady na jejich platy představují zvýšení  o  třicet miliard.  Stovky dobře placených lidí  nabralo Ministerstvo financi, berňáky a celní správa,  právě kvůli EET. Počty byrokratů rostou i přesto, že se s vysokými náklady zavádí elektronizace veřejné správy.

Šikana a pokuty

Média dnes a denně informují o tom, jak státní úředníci šikanují  a pokutují živnostníky i občany za  každý prohřešek. Státní úředníci přitom zákony porušují pravidelně a naprosto beztrestně.  Server Echo24. cz nyní například upozornil, že státní zastupitelství bude prověřovat, jak Generální finanční ředitelství nakoupilo software na kontroverzní projekt EET. Vše nasvědčuje podezření, že neproběhla řádná výběrová řízení a byla způsobena škoda ve výši až dvaceti milionů korun. Když se však živnostník v rámci EET dopustí sebemenší chyby, hrozí mu obří pokuty, například za nevydání účtenky až půl milionu korun. Další obrovské pokuty dostávají podnikatelé za to, když se o pár dnů zpozdí s kontrolním hlášením. 

V souvislosti s trestním oznámením na EET  bude státní zastupitelství rovněž prověřovat, zda se také  v této kauze neocitl ministr financí Andrej Babiš ve střetu zájmu. Státní zakázku totiž získala firma IBM, která  dodávala systémy jeho firmě Agrofert.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace