Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Paroubek se svěřuje národu, šlápl ale vedle. To je podpásovka. A předhazovat manželce, že jí zachránily život vaše kontakty...

22.02.2017
Paroubek se svěřuje národu, šlápl ale vedle. To je podpásovka. A předhazovat manželce, že jí zachránily život vaše kontakty...

Foto: Facebook / Ondřej Vanča

Popisek: Počátky jejich vztahu přetřásala média, konce rozebírá veřejně sám expremiér Paroubek. To není právě krok, hodný pravého gentlemana.

Manželství někdejšího prvního muže sociální demokracie a sexy tlumočnice se otřásá v základech. Po téměř desetiletém soužití se Petra Paroubková odstěhovala i s dcerou ze společného domova a manželovi to oznámila dopisem. Reakce opouštěného Paroubka není právě hodna gentlemana a sympatie veřejnosti tak sotva získá.

Taková to byla velká láska! Bývalý premiér řeší vážnou rodinnou krizi, jeho manželka Petra se od něj údajně rozhodla odejít. Zprávu jako první zveřejnil Blesk.cz a Jiří Paroubek na to obratem reagoval na svém blogu. Nejspíš to ale nevzal za ten správný konec. Namísto pokusu získat svou lásku i dceru zpět se vytasil s detailními zprávami o zdravotním stavu své životní partnerky a vážnými problémy, s nimiž se prý potýká. Jako kdyby mu nešlo o záchranu společné budoucnosti, ale spíš o uchlácholení svého vlastního ega. Příliš sympatií tím ale rozhodně nezískal a hlavu mu v médiích vzápětí pořádně umyla i jeho současná tchyně. Kdo s čím zachází…

Přetahovaná na sociálních sítích

Jiří Paroubek zveřejnil svůj příspěvek v pondělí ráno, zhruba čtyři hodiny poté, co se objevila zpráva na serveru Blesk.cz. Podle nejmenovaného zdroje jí prý vadilo, že se manžel hodlá vrátit do vrcholné politiky, a navíc to prý v partnerském vztahu již delší dobu skřípalo. Problémem údajně byl i jeho vztah k bývalé ženě Zuzaně, a navíc odmítal návštěvu manželské poradny. Autenticitu příspěvku na svém blogu Jiří Paroubek potvrdil serveru Lidovky.cz, blíže se ale k problému odmítal. Vyjadřovat. Na svém blogu napsal:

Dnešní bulvár přináší informaci o odchodu mé manželky Petry ze společné domácnosti. Nechci se k tomu nijak zvlášť vyjadřovat. Snad jen tolik:
Moje žena trpí již několik měsíců těžkými depresemi a používá k jejich tlumení silné léky. To je podle mého názoru příčinou problémů z posledních týdnů, které vyplynuly z jejího chování. Já samozřejmě udělám vše pro to, abych udržel vztah a manželství, a zejména krásný život naší sedmileté dcery Margarity. Petra ze všeho nejvíce potřebuje milující zázemí a pochopení. A stejně tak naše dcera Margarita. Jsem připraven pro ně udělat všechno.
K dalším souvisejícím otázkám se už vůbec nehodlám vyjadřovat.

Co mělo zůstat v šuplíku

Jenže kromě komentáře expremiér zveřejnil i dopis, v němž mu jeho žena vysvětlila důvody svého odchodu ze společného domova, a rovněž svoji reakci, kterou jí poslal. Jenže ani jeden z nich nebyl rozhodně původně určen očím celé veřejnosti a tak to také mělo zůstat. Petra mu totiž zcela otevřela svou duši, prozradila, že se v posledních týdnech obávala jeho reakcí a žila v neustálém strachu, s čím zase přijde. „Tlačil jsi na mě a psychicky mě vydíral. Nejspíš ti to nedocházelo,“ napsala s tím, že navíc jsou v jejich životě ještě i manželova tajemství, což už také nezvládá. Rovněž připomněla, že její vážné zdravotní problémy, které před dvěma lety málem zaplatila životem, způsobil rovněž stres, způsobený Paroubkovou prací. „Vždy tě budu mít ráda jako otce naší dcery. Já už ale nemůžu dál, ber prosím ohledy na můj zdravotní stav. Já, pokud to bude možné, ti vždy pomůžu,“ dodala Petra.

V odpovědi Jiří Paroubek své ženě vyčetl, že se po desetiletém manželství rozhodla řešit rozchod prostřednictvím advokátů, místo aby mu to sdělila sama. „Není mi to líto, ale Tebe je mně líto. Po deseti, pro mě – až na poslední čtvrtrok – krásných letech, jsem Ti nestál ani za přímé sdělení tak závažného kroku,“ posteskl si. A zatímco během sezení u doktora Uzla se minulý týden dohodli, že si dají ještě dva zkušební měsíce, ona se rozhodla po pouhých šesti dnech. „Pokud mluvíš o tom, že Tě málem zabily stresy plynoucí z mé práce, tak to přece není. Byla to Tvá fyzická a psychická konstituce, které jsou prostě křehké. To už se stává i jiným lidem. Chci Ti jen připomenout, a to na věčnou paměť, že jsem Tě tehdy při tom masivním krvácení do mozku zachránil primárně já. Bylo to mé správné rozhodnutí, když jsem si vynutil Tvůj převoz z Motola, kde bys z večera do rána zcela nepochybně zemřela, do jiné nemocnice, tedy na Homolku, kde se Tě ujal zkušený tým lidí, kteří Tě zachránili. Připomínám Ti to, abys nežila v bludu. Zkrátka, kdyby nebylo mého rychlého rozhodnutí, zájmu, ale také mých kontaktů, už bys dnes nežila,“ připomněl nepříliš vkusně s tím, že dělal vše pro to, aby byla šťastná, zdravá a aby udrželi krásný vztah. „To, že to nebylo možné, není tak úplně mou vinou,“ dodal.

Pěkná podpásovka

Za zveřejnění dopisů, které byly napsány jako to nejprivátnější sdělení, sklidil Jiří Paroubek řadu negativních reakcí. „Proč ty dopisy zveřejňujete? To mi přijde jako pěkná podpásovka. A předhazovat tam manželce, že jí zachránily život vaše kontakty, uf ... To nevím, jestli se úplně hodí,“ napsal expremiérovi v internetové diskusi Lukáš Bilinec. „Myslíte si, že udělat vše pro udrzení vztahu znamená, že na ženu ‘prásknete‘, že má deprese, a ventilujete vaše problémy na fb? No, už si dovedu představit, proč asi ty deprese dostala,“ nebrala si servítky Jana Nováková. „Pokud by se mi manželka pod tlakem hroutila, asi bych ten tlak nezvyšoval a rozhodně ne přes média. Manželství není politika,“ připomněl mu Andrej Moško.

„Jirko, udržet manželství musí chtít oba. A musí v tom oba vidět perspektivu... Jednostranně to je lichá cesta... A asi bych to skutečně neventiloval veřejně... Píšeš, že ...... je důvod podle „Tvého názoru“... Spíše bych se zajímal, jaký má na to názor Tvá paní...“ dodal Andrej Moško. Na Petřinu stranu se přiklonila celá řada lidí. „Deprese je velmi silný nepřítel. Držím pěsti, ať to vydržíte, než zaberou ty správné léky,“ vzkázal jí Kamil Kubásek. A lidem, kteří na problém nahlédli selským rozumem, dává zapravdu i renomovaný manželský poradce Tomáš Novák. „Nikomu bych takovou argumentaci nedoporučil, neboť cokoliv člověk v tomto duchu řekne, bude po zásluze použito proti němu,“ řekl deníku MF Dnes.

Sexy mozek byl šlápnutím vedle

O jednadvacet let mladší rodačka ze slovenské Nitry Petra Kováčová přišla do české vrcholné politiky díky své profesi překladatelky a tlumočnice. V červnu 2007 ji tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek oficiálně přiznal jako svoji partnerku, rozvedl se s první manželkou Zuzanou a v listopadu téhož roku se vzali. Není divu, že se jejich vztah stal jedním z nejšťavnatějších soust pro média. „Když jsme se s manželem poznali, dávali nám všichni rok, maximálně dva. Vzali jsme se a zase – dávali nám rok, maximálně dva. Pak odešel ze špičkové politiky – a opět nám dávali rok, maximálně dva,“ zavzpomínala Petra před časem v rozhovoru pro magazín MF Dnes.

Manželka kdysi jednoho z nejmocnějších mužů v zemi si s médii užila své, například když přišla o dítě, věděli to novináři dřív od personálu nemocnice, než její manžel od ní. A upřímně přiznala, že také udělala pár chyb. „Snažila jsem se zbytečně uvádět věci na pravou míru. Až příliš úporně jsem se na svém blogu snažila vyvracet různé lži, to už bych dnes nedělala,“ prohlásila a dodala: „Brala jsem věci přehnaně vážně. A také bych už neřekla, že mě na mužích přitahuje sexy mozek.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace