Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A je to tady. Sobotkova vláda rozpoutala třídní boj a začala námluvy s komunisty. Takže zase únor, zase zločin? Nebo lekce pro mladé?

19.02.2017
A je to tady. Sobotkova vláda rozpoutala třídní boj a začala námluvy s komunisty. Takže zase únor, zase zločin? Nebo lekce pro mladé?

Foto: Facebook

Popisek: Bohuslav Sobotka

To, co předvádí Sobotkova vláda, nemá v historii České republiky obdoby. S nebývalou mírou cynismu rozpoutala třídní boj, když začala všemi možnými způsoby šikanovat živnostníky a podnikatele a poštvala proti nim část národa. A aby si zajistila koryta na další volební období, slíbila, že se přednostně bude věnovat seniorům a zaměstnancům, jako by si jiné skupiny občanů podporu nezasloužily. A jako by toho nebylo málo, premiér Sobotka tento týden připustil, že nevylučuje spolupráci s KSČM. Podle něj je bohumínské usnesení, které straně spolupráci s komunisty zakazovala, přežitkem. Tisíce lidí tím ovšem rozzuřil k nepříčetnosti a předpovídají mu špatný konec.

Když se v pátek objevil Sobotkův výrok v médiích, rozpoutalo se na sociálních sítích doslova peklo. Fakt, že Sobotka chce kvůli korytům prolomit největší tabu české politiky, lidé považují za naprostou nehoráznost. Karel Antonín se například pozastavuje nad tím, že Sobotka nerespektuje zákon č. 198/1993 o protiprávnosti komunistického režimu, a načrtává děsivou vizi: „Takže opět únor, opět zločin, jako v roce 1948. A to vše jen proto, že skupince neschopných se chce vládnout.“ Milhaus si o ‘socanech‘ nedělá žádné iluze, podle něj budou vládnout třeba s čertem. Magda se pochlubila, že došlo na její slova. ČSSD prý nikdy nevolila, protože věděla, že v této straně je mnoho převlečených komunistů. Někteří lidé už, s oblíbeným černým humorem, tipují, jak asi bude vypadat nová vláda. Tak třeba ministryní pro lidská práva by mohla být komunistka Semelová, premiérem Filip nebo Grebeníček a ministrem vnitra ten „komouš s obuškem“.

Zbývá už jenom legitimizovat NSDAP a SS

Jeden z nejdrsnějších komentářů napsal Oldřich: „Takže zbývá  už jenom legitimizovat následníky NSDAP a SS.“ A dodává své přesvědčení, že ideologie komunismu je stejně zrůdná jako nacismus. František zase připomíná podobnost s únorem 1948. Ale Jan si myslí, že případný návrat komunistů může být dobrou lekcí pro mladé, které stejně zajímají jenom tarify a o věci veřejné se většinou vůbec nezajímají. Mnoho z nich prý ani netuší, co se vlastně stalo v únoru 1948. Není ovšem nijak překvapivé, že ne každému možnost návratu KSČM vadí. Například několik tisíc diváků nejsledovanějšího zpravodajského pořadu u nás, Televizních novin na TV Nova, se zúčastnilo ankety na toto téma. Mírně nadpoloviční většina sice považuje možnou účast komunistů ve vládě za nepřijatelnou, ale o něco menší polovina s tím nemá problém.

Takhle vidí premiérovu budoucnost server Forum24.cz

A takhle vidí premiérovu politickou budoucnost server Forum24.cz

Sobotka v rakvi

Zato většina politických komentátorů před Sobotkou důrazně varuje. Zdůrazňují, že je to především on, kdo umožnil, aby se vicepremiérem stal bývalý komunista s kontroverzní minulostí Andrej Babiš, a teď se ho chce s pomocí komunistů zbavit. „Sobotka si pomalu, ale jistě kope vlastní hrob, jehož dokončení zjevně plánuje na podzim letošního roku,“ píše například komentátor deníku Forum24.cz Vilém Besser v článku nazvaném S komunisty se nespolupracuje, pane premiére. Nikdy. Peskuje Sobotku za to, že namísto aby radikálně řešil situaci v koalici, přichází s myšlenkou, za niž by se měl stydět: „Navrhovat do vlády komunisty můžete jen člověk, který nepochopitelně zapomněl na zvěrstva, která zde bolševici páchali před lety.“ Článek je rovnou doplněn fotografií, v níž premiér Sobotka uléhá do rakve.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová