Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Abychom si rozuměli: Jsem ženská. Hlavně to nezkoušejte s těhotnou osobou, dole mi nic nechybí. Šichtařová se vážně naštvala

15.02.2017
Abychom si rozuměli: Jsem ženská. Hlavně to nezkoušejte s těhotnou osobou, dole mi nic nechybí. Šichtařová se vážně naštvala

Foto: Hans Štembera

Popisek: Markéta Šichtařová

Ekonomka Markéta Šichtařová se zase rozjela. Tentokrát ji nenaštvali migranti ani EET, ale genderová, nebo spíš lingvistická lapálie, podle níž v Británii nejsou těhotné ženy, ale těhotné osoby. Vyskytl se tam totiž jeden exemplář těhotného transsexuála – a tak je nutné měnit terminologii, aby někoho neurážela!

Té zprávě nejdřív ekonomka nerozuměla – a pak nevěřila. O čem že je řeč? O dokumentu Britské lékařské asociace (BMA). Její členové, tedy prakticky všichni pracovníci v britském lékařství, by podle něj napříště neměli těhotné matky nazývat těhotnými matkami. Mohlo by to totiž být urážlivé vůči těhotným transsexuálům, kterých se už v Británii vyskytl celý jeden exemplář. Namísto toho by zdravotníci měli mluvit o „těhotném člověku“.

Chtějí zrušit maminku a tatínka

A dokument podobnými perlami jen oplývá. „Na jiném místě se třeba doporučuje, aby se namísto slov maminka či tatínek používalo genderově neutrální slovo rodič. A namísto tradičních slov manžel či manželka se má používat neutrální a moderní slovo partner, v němž není ani náznak po takové sprosťárně, jako je tradiční svatba. A mohli bychom pokračovat,“ zlobí se ekonomka.

Jde o prachsprostou manipulaci

Někomu to může připadat vtipné, Markéta Šichtařová se ale vážně nebaví. „Já jsem obyčejně docela splachovací, když mi ten a onen nadává do oslů a jiných hospodářských zvířat. Koneckonců co čekat od virtuálního prostoru, že? Zato mám ale vyvinutý obstojně citlivý vnitřní radar na jakékoliv pokusy mocí státní mě spoutat, svázat, omezit, ohloupit a zmanipulovat. A tahle snaha o manipulaci z genderově vyvážených člověků-lékařů doslova čiší,“ varuje.

Tradiční rodině hrozí zánik

Podle ní totiž jazyková změna může časem ovlivnit společnost. „Zlikvidujme v jazyku slova jako manžel – manželka, a za pár let civilizace dokonale zapomene, že dřív existovalo něco tak podivného jako svatby. Děti se o nich budou už jen učit v dějepisu. A tradiční rodina přestane existovat,“ děsí se Šichtařová. Nová generace podle ní bude věřit, že jsme neutrálně středního rodu. Že jsme stejní. Že není rozdíl mezi pohlavími, barvou kůže, národy. Sci-fi? Podle Šichtařové ne.

Děti začnou patřit státu

„Zničme slova jako máma – táta a zapomeneme, že děti patří mamince a tatínkovi. Děti začnou patřit státu a z biologických rodičů se stanou pouzí pěstouni, kteří mají budoucí daňové poplatníky od státu jen dočasně svěřené za účelem výkonu přesně naplánované výchovy,“ maluje černou budoucnost. Podle ní se máme moc dobře, a tak si vymýšlíme pseudoproblémy. Menšiny podle ní šikanují většinu. A v genderu a neziskovkách s ním spojených se navíc točí spousta peněz, otvírá Šichtařová své oblíbené téma.

„Neuráží mě, když mi dáma či pán, nesouhlasící s mým názorem, sdělí své přesvědčení, že jsem slepice. Ale mluvit o mně v oficiálních veřejných dokumentech jako o osobě středního rodu, jako o rodiči bez chuti a bez zápachu, kterému stát jen svěřil dítě k výchově – to by mě urazilo a rozzuřilo do nepříčetnosti,“ vysvětluje Šichtařová. Takové neutrální označení by prý popřelo její osobnost.

„Takže abychom si rozuměli: Jsem ženská. Nebo baba. Nebo holka. Nebo cokoliv chcete. Lidové baba nepatrně preferuju nad extra-slušným žena, protože žena mi zní až podezřele moc úředně, ale jinak je to vlastně vcelku jedno. Ale hlavně to na mě nezkoušejte s těhotnou osobou,“ říká vzteklá pětinásobná matka.

(Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=585918)

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová