Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Abychom si rozuměli: Jsem ženská. Hlavně to nezkoušejte s těhotnou osobou, dole mi nic nechybí. Šichtařová se vážně naštvala

15.02.2017
Abychom si rozuměli: Jsem ženská. Hlavně to nezkoušejte s těhotnou osobou, dole mi nic nechybí. Šichtařová se vážně naštvala

Autor: Hans Štembera

Popisek: Markéta Šichtařová

Ekonomka Markéta Šichtařová se zase rozjela. Tentokrát ji nenaštvali migranti ani EET, ale genderová, nebo spíš lingvistická lapálie, podle níž v Británii nejsou těhotné ženy, ale těhotné osoby. Vyskytl se tam totiž jeden exemplář těhotného transsexuála – a tak je nutné měnit terminologii, aby někoho neurážela!

Té zprávě nejdřív ekonomka nerozuměla – a pak nevěřila. O čem že je řeč? O dokumentu Britské lékařské asociace (BMA). Její členové, tedy prakticky všichni pracovníci v britském lékařství, by podle něj napříště neměli těhotné matky nazývat těhotnými matkami. Mohlo by to totiž být urážlivé vůči těhotným transsexuálům, kterých se už v Británii vyskytl celý jeden exemplář. Namísto toho by zdravotníci měli mluvit o „těhotném člověku“.

Chtějí zrušit maminku a tatínka

A dokument podobnými perlami jen oplývá. „Na jiném místě se třeba doporučuje, aby se namísto slov maminka či tatínek používalo genderově neutrální slovo rodič. A namísto tradičních slov manžel či manželka se má používat neutrální a moderní slovo partner, v němž není ani náznak po takové sprosťárně, jako je tradiční svatba. A mohli bychom pokračovat,“ zlobí se ekonomka.

Jde o prachsprostou manipulaci

Někomu to může připadat vtipné, Markéta Šichtařová se ale vážně nebaví. „Já jsem obyčejně docela splachovací, když mi ten a onen nadává do oslů a jiných hospodářských zvířat. Koneckonců co čekat od virtuálního prostoru, že? Zato mám ale vyvinutý obstojně citlivý vnitřní radar na jakékoliv pokusy mocí státní mě spoutat, svázat, omezit, ohloupit a zmanipulovat. A tahle snaha o manipulaci z genderově vyvážených člověků-lékařů doslova čiší,“ varuje.

Tradiční rodině hrozí zánik

Podle ní totiž jazyková změna může časem ovlivnit společnost. „Zlikvidujme v jazyku slova jako manžel – manželka, a za pár let civilizace dokonale zapomene, že dřív existovalo něco tak podivného jako svatby. Děti se o nich budou už jen učit v dějepisu. A tradiční rodina přestane existovat,“ děsí se Šichtařová. Nová generace podle ní bude věřit, že jsme neutrálně středního rodu. Že jsme stejní. Že není rozdíl mezi pohlavími, barvou kůže, národy. Sci-fi? Podle Šichtařové ne.

Děti začnou patřit státu

„Zničme slova jako máma – táta a zapomeneme, že děti patří mamince a tatínkovi. Děti začnou patřit státu a z biologických rodičů se stanou pouzí pěstouni, kteří mají budoucí daňové poplatníky od státu jen dočasně svěřené za účelem výkonu přesně naplánované výchovy,“ maluje černou budoucnost. Podle ní se máme moc dobře, a tak si vymýšlíme pseudoproblémy. Menšiny podle ní šikanují většinu. A v genderu a neziskovkách s ním spojených se navíc točí spousta peněz, otvírá Šichtařová své oblíbené téma.

„Neuráží mě, když mi dáma či pán, nesouhlasící s mým názorem, sdělí své přesvědčení, že jsem slepice. Ale mluvit o mně v oficiálních veřejných dokumentech jako o osobě středního rodu, jako o rodiči bez chuti a bez zápachu, kterému stát jen svěřil dítě k výchově – to by mě urazilo a rozzuřilo do nepříčetnosti,“ vysvětluje Šichtařová. Takové neutrální označení by prý popřelo její osobnost.

„Takže abychom si rozuměli: Jsem ženská. Nebo baba. Nebo holka. Nebo cokoliv chcete. Lidové baba nepatrně preferuju nad extra-slušným žena, protože žena mi zní až podezřele moc úředně, ale jinak je to vlastně vcelku jedno. Ale hlavně to na mě nezkoušejte s těhotnou osobou,“ říká vzteklá pětinásobná matka.

(Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=585918)

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace