Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Má dva metry a slavný hollywoodský herec Tom Hardy se ho prý zpočátku bál. Spadla nám brada až na prsa, když jsme zjistili, že ten herec se jmenuje... Vaněk

28.01.2017
Má dva metry a slavný hollywoodský herec Tom Hardy se ho prý zpočátku bál. Spadla nám brada až na prsa, když jsme zjistili, že ten herec se jmenuje... Vaněk

Autor: TV Prima

Popisek: Petr Vaněk u Krause

FOTO Hrál s Jennifer Lawrence, Tomem Hardym a Gary Oldmanem. Jde o v cizině nejobsazovanějšího českého herce – a ne, není to Karel Roden. Český herecký rybníček je mu sakra malý, tak točí se zahraničními hvězdami. Doma ho sice skoro nikdo nezná, ale takovou filmografií jako Petr Vaněk se u nás může chlubit málokdo. Nebo spíše nikdo.

Herec Petr Vaněk byl hostem pořadu Show Jana Krause. Tenhle charismatický dvoumetrový nosáč ve filmu frčí – jen čeští diváci to netuší. Díky své výrazné vizáži a skvělé angličtině totiž tenhle absolvent pražské DAMU často točí v cizině anebo se zahraničními štáby. „Daří se, venku hraju víc než doma, ale je potřeba mít v Anglii nebo v Americe agenta, aby vás nabízel a abyste se dostal k lepším rolím. Zahraničním produkcím tady v Česku vadí, že mají herci hodně závazků v divadlech, a jsou nervózní z toho, že herec nemá volno. Oni to mají jinak, vykoupí herce třeba na tři měsíce a chtějí, aby byl celou dobu k dispozici,“ vypráví herec.

Jsem hodnej, doma i uvařím

Taky proto nemá angažmá v žádném divadle, všude jen hostuje a je kdykoliv připraven odjet točit. Tedy pokud to není na úkor rodiny. Ta ho totiž hodně zklidnila a bývalého nomáda, který trávil ročně týdny v cizině a s různými ženami po boku, i usadila. „Naštěstí jsem potkal svoji ženu. Předtím jsem nějak pořád neměl jasno, s kterou partnerkou to bude to správný. Ale teď už jsem hodnej. Jsem doma, uvařím…,“ culí se tmavovlasý fešák.

Tenhle snímek má Vaněk v americké filmové databázi IMDB.com

Pepině říkáme Joy

Zvládne i postarat se o malé dítě – po letech marných pokusů totiž s manželkou, který je i jeho hereckou agentkou, mají malou dceru. „Máme dceru Josefínu Joy Vaněk,“ představuje Petr Vaněk svou pýchu a k podivnému jménu vysvětluje: „Moje žena je Slovenka, a když jsme přijeli na Slovensko a řekli jsme, že máme Josefínu, tak oni se všichni ptali – ako? Pepinu? Šak to sú Pepi, to sú Češi, to jste vy! A ako jí máme volat? – a pak jsme se dívali večer na jeden film, na Joy, a ráno u snídaně jsme si řekli, že to bude Joy. A na Slovensku jsou z toho nadšení! A naše dcera se opravdu pořád směje.“ Joy totiž znamená radost. A ve filmu Joy ji mimochodem hraje Jennifer Lawrence, známá z Hunger Games, se kterou si Petr zahrál ve filmu Serena.

Hraju Židy a podivíny

Petrova žena ho nejen zastupuje v jednáních s agenturami, ale také mu sama shání role. „V Česku tedy zatím převládaly židovské role a komedie. Seriózního klaďáka mi zatím nedali,“ směje se herec, kterého si čeští diváci pamatují z Marhoulova Tobrúku anebo seriálu Vinaři. V zahraničních produkcích má také spíše role podle typu, ale zato se potká s celebritami. Vždyť který český herec se může chlubit, že hrál s Bradleym Cooperem, Jennifer Lawrence, Garym Oldmanem a Tomem Hardym? Navíc u Ridleye Scotta?! Jediným problémem prý při setkání se slavnějšími zahraničními kolegy je Petrova výška. Měří totiž skoro dva metry a tak je výrazně vyšší, než mužské hvězdy. Takový chlapák, jako je Tom Hardy, známý z Batmana, totiž Petrovi sahal pod ramena a měl z něj při natáčení dosud posledního velkého filmového Scottova opusu Child 44 nejdřív prý docela respekt.

Jako Fjodor s Tomem Hardym

Český rybníček je mu malý

Jak se herec dostane k práci se zahraničními produkcemi? Vaněk prý má velkou výhodu v perfektní angličtině.  „Ten rybníček je malý, všichni se znají, ví, co kdo umí. Pokud herec na angličtině pracuje, může se k těm rolím dostat. Hrál jsem menší roli v němčině, také v ruštině. Pak jsou mezi mými dovednostmi uvedeny sporty, akordeon, ukulele a zpěv,“ směje se Petr Vaněk. Třeba ho v příštím filmu uvidíme, jak po boku Brada Pitta brnká na ukulele. V případě tohohle kolohnáta není totiž nic nemožné.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace