Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Má dva metry a slavný hollywoodský herec Tom Hardy se ho prý zpočátku bál. Spadla nám brada až na prsa, když jsme zjistili, že ten herec se jmenuje... Vaněk

28.01.2017
Má dva metry a slavný hollywoodský herec Tom Hardy se ho prý zpočátku bál. Spadla nám brada až na prsa, když jsme zjistili, že ten herec se jmenuje... Vaněk

Foto: TV Prima

Popisek: Petr Vaněk u Krause

FOTO Hrál s Jennifer Lawrence, Tomem Hardym a Gary Oldmanem. Jde o v cizině nejobsazovanějšího českého herce – a ne, není to Karel Roden. Český herecký rybníček je mu sakra malý, tak točí se zahraničními hvězdami. Doma ho sice skoro nikdo nezná, ale takovou filmografií jako Petr Vaněk se u nás může chlubit málokdo. Nebo spíše nikdo.

Herec Petr Vaněk byl hostem pořadu Show Jana Krause. Tenhle charismatický dvoumetrový nosáč ve filmu frčí – jen čeští diváci to netuší. Díky své výrazné vizáži a skvělé angličtině totiž tenhle absolvent pražské DAMU často točí v cizině anebo se zahraničními štáby. „Daří se, venku hraju víc než doma, ale je potřeba mít v Anglii nebo v Americe agenta, aby vás nabízel a abyste se dostal k lepším rolím. Zahraničním produkcím tady v Česku vadí, že mají herci hodně závazků v divadlech, a jsou nervózní z toho, že herec nemá volno. Oni to mají jinak, vykoupí herce třeba na tři měsíce a chtějí, aby byl celou dobu k dispozici,“ vypráví herec.

Jsem hodnej, doma i uvařím

Taky proto nemá angažmá v žádném divadle, všude jen hostuje a je kdykoliv připraven odjet točit. Tedy pokud to není na úkor rodiny. Ta ho totiž hodně zklidnila a bývalého nomáda, který trávil ročně týdny v cizině a s různými ženami po boku, i usadila. „Naštěstí jsem potkal svoji ženu. Předtím jsem nějak pořád neměl jasno, s kterou partnerkou to bude to správný. Ale teď už jsem hodnej. Jsem doma, uvařím…,“ culí se tmavovlasý fešák.

Tenhle snímek má Vaněk v americké filmové databázi IMDB.com

Pepině říkáme Joy

Zvládne i postarat se o malé dítě – po letech marných pokusů totiž s manželkou, který je i jeho hereckou agentkou, mají malou dceru. „Máme dceru Josefínu Joy Vaněk,“ představuje Petr Vaněk svou pýchu a k podivnému jménu vysvětluje: „Moje žena je Slovenka, a když jsme přijeli na Slovensko a řekli jsme, že máme Josefínu, tak oni se všichni ptali – ako? Pepinu? Šak to sú Pepi, to sú Češi, to jste vy! A ako jí máme volat? – a pak jsme se dívali večer na jeden film, na Joy, a ráno u snídaně jsme si řekli, že to bude Joy. A na Slovensku jsou z toho nadšení! A naše dcera se opravdu pořád směje.“ Joy totiž znamená radost. A ve filmu Joy ji mimochodem hraje Jennifer Lawrence, známá z Hunger Games, se kterou si Petr zahrál ve filmu Serena.

Hraju Židy a podivíny

Petrova žena ho nejen zastupuje v jednáních s agenturami, ale také mu sama shání role. „V Česku tedy zatím převládaly židovské role a komedie. Seriózního klaďáka mi zatím nedali,“ směje se herec, kterého si čeští diváci pamatují z Marhoulova Tobrúku anebo seriálu Vinaři. V zahraničních produkcích má také spíše role podle typu, ale zato se potká s celebritami. Vždyť který český herec se může chlubit, že hrál s Bradleym Cooperem, Jennifer Lawrence, Garym Oldmanem a Tomem Hardym? Navíc u Ridleye Scotta?! Jediným problémem prý při setkání se slavnějšími zahraničními kolegy je Petrova výška. Měří totiž skoro dva metry a tak je výrazně vyšší, než mužské hvězdy. Takový chlapák, jako je Tom Hardy, známý z Batmana, totiž Petrovi sahal pod ramena a měl z něj při natáčení dosud posledního velkého filmového Scottova opusu Child 44 nejdřív prý docela respekt.

Jako Fjodor s Tomem Hardym

Český rybníček je mu malý

Jak se herec dostane k práci se zahraničními produkcemi? Vaněk prý má velkou výhodu v perfektní angličtině.  „Ten rybníček je malý, všichni se znají, ví, co kdo umí. Pokud herec na angličtině pracuje, může se k těm rolím dostat. Hrál jsem menší roli v němčině, také v ruštině. Pak jsou mezi mými dovednostmi uvedeny sporty, akordeon, ukulele a zpěv,“ směje se Petr Vaněk. Třeba ho v příštím filmu uvidíme, jak po boku Brada Pitta brnká na ukulele. V případě tohohle kolohnáta není totiž nic nemožné.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace