Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Jedinej, kdo tady sbíral kompra, byl Mrázek, toho zastřelili, pak Paroubek a Babiš.“ Kdo je za videem, které odstřelilo Forejta? Slonková a Kubík zjistili, že stopa vede k Hermanovi

27.01.2017
„Jedinej, kdo tady sbíral kompra, byl Mrázek, toho zastřelili, pak Paroubek a Babiš.“ Kdo je za videem, které odstřelilo Forejta? Slonková a Kubík zjistili, že stopa vede k Hermanovi

Foto: Seznam.cz / repro

Popisek: Reportéři Slonková a Kubík ve svém Zvláštním vyšetřování

Spor mezi Hradem a ministrem kultury Hermanem ohledně vyznamenání pro Jiřího Bradyho a vzápětí aféra Forejt… Zdá se, že mají společného jmenovatele. Je jím teprve třiaadvacetiletý referent Ministerstva kultury Martin Černý. Aspoň to tvrdí novináři z pořadu Zvláštní vyšetřování, který běží na serveru Seznam.cz.

Při konfrontaci s reportéry totiž Černý, který má přístup k ministrovi Hermanovi, řekl, že se k videu dostal -  a šance využil. „Video mě zajímalo, protože v té době vrcholila kauza Brady,“ řekl novinářům. Jenže tady něco nehraje. Černý měl totiž video vidět v době, kdy aféra s Jiřím Bradym neexistovala. Anebo že by ji v tu dobu už někdo plánoval?

Zmatek v datech

Černého prý v době „kdy to vypuklo s tím Bradym“, oslovili jeho známí, tedy dealer videa Remeň a jeho autor Horáček, a on jim slíbil, že o něm Hermanovi řekne. A také dalším politikům. Mladík by prý slíbil hory doly, jen aby mu pánové video pustili. Tahle schůzka se prý konala někdy mezi 10. a 15. říjnem, na tom se zúčastnění nějak nejsou s to shodnout. Každopádně se tedy ale konala minimálně týden před tím, než Herman oznámil, že jeho strýc nedostane vyznamenání… Proč tedy v té době měl Černý potřebu shánět na Forejta kompromitující materiály?

Osobní likvidace

V době schůzek se ale dělo něco jiného. V té době totiž Forejt telefonoval do Kanady Bradymu, že vyznamenání asi dostane. Přitom Forejt byl Hermanovým spojencem na Hradě, toužil totiž, podle Hermana, po pozici velvyslance ve Vatikánu a Herman mu měl připravit cestu. Forejt s médii nekomunikuje, k dispozici je ale dopis, ve kterém píše: „Již v polovině října jsem byl kontaktován neznámým člověkem s tím, že proti mně bude zahájena nemilosrdná kampaň, jejímž cílem bude profesní a osobní likvidace, pokud nezaplatím.“

Kdo sbíral kompra?

Reportéři kontaktovali autora videa Bohouše Horáčka. Ten tvrdí, že se s Forejtem scházel na Hradě i u něj doma. Video, které natočil, pak prodal Mafře proto, aby měl peníze. „A věděl jsem, že když to dostane Mafra a dostane se to k jednomu určitýmu člověkovi – Babišovi, tak to nikdy nepůjde ven. Jedinej, kdo tady sbíral kompra, byl Mrázek, toho zastřelili, pak Paroubek, pak ještě někdo a Babiš, estébák,“ říká Horáček.

Existuje další nahrávka?

„Pro mě hlavní věc je, že to někdo na Forejta narafičil a Forejt se chytl do své vlastní pasti. Někdo znal Forejtovo slabé místo, využil toho, podstrčil mu Bohouše Horáčka, který si všechno nahrává. A ti samí lidé tvrdí, že mají další nahrávku, která se týká člena vlády,“ říká v pořadu reportérka Sabina Slonková.

Oč šlo a jakou roli v tom hraje referent z ministerstva Černý, zatím není jasné. A co na to prezident? Na otázku, zda nechá vyšetřit, kdo na Forejta celou past narafičil, odpovídá jasně: „Já nejsem příznivec konspiračních teorií,“ řekl Miloš Zeman.

Originální video najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová