Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Z reklamy, v níž žasne nad cenou úžasných traktůrků, až do seriálu. Chlapů má na kontě hodně, žádný prý ale za moc nestál. Dokonce ani ten, kterého zdědila po Kloubkové

15.01.2017
Z reklamy, v níž žasne nad cenou úžasných traktůrků, až do seriálu. Chlapů má na kontě hodně, žádný prý ale za moc nestál. Dokonce ani ten, kterého zdědila po Kloubkové

Foto: Facebook DRB

Popisek: Vanda Károlyi pořádně rozbouří v Přístavu vlny, stejně jako v Tančírně, oblíbeném představení Divadla Radka Brzobohatého

Televize Prima sáhla po další Slovence, kterou známe především jako korpulentní prsatici, žasnoucí v reklamě na zahradní techniku. Její Vanda je pořádně od rány, koneckonců stejně jako její představitelka Vanda Károlyi, a tak se prý rozhodně máme v nových dílech primáckého seriálu Přístav na co těšit.

Protřelá žena za zenitem. Taková je Vilma Bláhová, kterou v nových dílech hraje rodačka z východoslovenského Prešova Vanda Károlyi Konečná. Seznámí se s Mírou Šimáčkem přes Pepu Krupičku, jenž jí opravuje auto. Nakonec ho dostane uprostřed řeky na převoznické lodi. Šimáček je totiž její poslední šancí na normální partnerský vztah. Sice jich už měla hodně, ale všechny byly nějak pokřivené. Vanda je silná ženská od rány, na kterou si nikdo nepřijde, takže je s ní Šimáček rád, protože se o ni může opřít. Vytvoří mu zázemí a hýčká ho. A ona je zase vděčná, že jí neutíká. Navíc je tu Šimáčkova dcera Markéta, a protože Vilma děti nemá, dá jí aspoň zprostředkovaně pocítit, jak je krásné starat se o dítě.

Jako Vilma Bláhová v seriálu Přístav

Jako Vilma Bláhová v seriálu Přístav

Česky umí dokonale

Ráznost a touha po samostatnosti a svobodě jsou výraznými vlastnostmi pětačtyřicetileté absolventky košické konzervatoře, jejíž herecký talent i zpěv ocenili už i diváci v Londýně či Vídni. Je výřečná, upřímná, otevřená… zkrátka východní temperament. I když kořeny má rovněž české – její tatínek byl Čech, a tak na její češtině nenajdete sebemenší cizí akcent. „Práci se vždycky snažím dělat naplno, a tak pakliže dělám český dabing, českou reklamu nebo hraji v českém muzikále, považuji za samozřejmé umět bezchybně český jazyk. Nějaké základy mám od svého otce, který je Čech, a samozřejmě jsem se hned po odstěhování do Prahy začala chodit na hodiny českého jazyka. Jsem detailista a sama nemám ráda, když někteří lidé, kteří se živí řečí, daný jazyk dokonale neovládají,“ nechala se slyšet před časem v rozhovoru pro denik.cz.

Reklamní rodina Trávníčkova

Reklamní rodina Trávníčkova

Z bláta do louže

Ze Státního divadla v Košicích odešla po dvanácti letech, aby byla volná a hrála, jen když jí to bude vyhovovat. Nakonec ale spadla z bláta do louže a je nyní zaměstnanější než kdykoli předtím. V Praze zakotvila před šestnácti lety, přivedl ji tam muzikál Pomáda a zřejmě určitou roli sehrál i fakt, že choreografem a režisérem představení je rodák ze slovenských Michalovců Ján Ďurovčík. O žádnou protekci ale nešlo, i Vanda musela stejně jako stovky dalších uchazečů projít náročným konkurzem. Od té doby jsou muzikály jejím hlavním zdrojem obživy, i když se tu a tam mihla i před českou kamerou, především v televizních seriálech. A na Slovensko se už ani nevrací, protože se do Prahy přestěhovaly i její sestra a maminka. Určitě to ale neznamená, že zapustila kořeny navždy. „Jsem tak trošku Kolumbus, vždycky mě vítr někam zavane, tak uvidíme, jak dlouho tady ještě zůstanu,“ prohlásila.

S dcerou Laurou

S dcerou Laurou

Jako svobodná matka

V partnerských vztazích nemá ani Vanda právě štěstí. Manželství se jí rozpadlo již před osmi lety a nesla to hodně těžce, tím spíš, že stejně dopadl kdysi i vztah jejích rodičů. Zbyla jí ale největší životní radost, nyní desetiletá dcera Laura, jejíž narození kdysi málem zaplatila životem. Zprvu normální porod se zkomplikoval, na císařský řez již bylo pozdě, a tak následovala rychlá operace. Lékaři bojovali o život Vandy i jejího dítěte. A to chtěla původně rodit doma, protože je prý taková biomatka. Nakonec jí řekli, že patří ke čtyřem procentům žen, které i v současném moderním tisíciletí při porodu umírají. Neznamená to ale, že by se pro ni dcera stala jediným smyslem života. Po jejím boku se vystřídalo několik partnerů včetně exmanžela moderátorky Kristiny Kloubkové Alana Bastiena. Ani s jedním to ale nevyšlo. „Radši důstojně sama než nedůstojně s někým, kdo není ten pravý,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace