Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je krásná, je chytrá, dobře vydělává, ale… Proč si Bára Nesvadbová nikdy nenašla normálního chlapa

12.01.2017
Je krásná, je chytrá, dobře vydělává, ale… Proč si Bára Nesvadbová nikdy nenašla normálního chlapa

Foto: ČT

Popisek: Spisovatelka a novinářka Bára Nesvadbová

Už patnáct let je šéfredaktorkou dámského magazínu Harper´s Bazaar, skoro stejně dlouho matkou dcery Bibiany. Jen těch chlapů se za ta léta vystřídalo v životě Báry Nesvadbové více – a vesměs to byl průšvih. Je Bára česká Bridget Jones se smůlou na normální mužské?

Ženy, a to ani ty úspěšné, podle ní u nás stále nemají stejnou pozici jako muži. „Smutné ale je, že ani v naší zemi stále nejsou platební podmínky rovnocenné a mateřství se myslím s otcovstvím jistě srovnávat nedá, byť obě role jsou převelice důležité a ani jedna by neměla chybět. Od Ústavního soudu teď při rozchodu klidně můžete dostat střídavou péči, zcela zákonně, ale kdo vrátí do každodenní praxe chiruržku, která byla na mateřské,“ ptá se spisovatelka v čerstvém rozhovoru pro Novinky.cz. O tom, jaké to je, vychovávat sama dítě, koneckonců něco ví.

Manžel čekal dítě s jinou

Vztah s otcem její dcery Bibiany, politikem Karlem Březinou, vydržel necelé dva roky. Příčinou rozpadu manželství byly Březinovy nevěry. Na první mu Nesvadbová přišla krátce po svatbě. Zjistila, že má nemanželské dítě s Markétou Jedličkovou, kolegyní z Úřadu vlády. Tenkrát ovšem Bára ještě odhodlaně tvrdila, že pokud krevní testy prokážou, že dítě je jeho, rozvede se. Na zkoušku otcovství však nakonec ani nedošlo. Březina sám od sebe začal na dítě platit alimenty a bylo ticho po pěšině. Nesvadbová skousla zradu a doufala, že manželství zachránila. Po pár měsících otěhotněla a porodila Bibianu. Pak však přišla Březinovi na další nevěry, které už odmítla tolerovat. A tak od manžela odešla a následoval rozvod.

Ještě že ho poslala k vodě!

A nejspíš moc dobře udělala. Karel Březina je, mírně řečeno problémový pán. Nejenže si pořizuje nemanželské děti, ale poslední dobou má opletačky se soudy. Březina měl totiž před lety jako předseda dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy v dresu ČSSD neoprávněně pobírat odměny. Na nich získal 290 tisíc korun. Jenže tuhle funkci prý ale vykonávat nesměl, protože v minulosti působil také v dozorčí radě firmy Porcela Plus, na jejíž majetek byl vypsán konkurz. A protože zákon takovéto angažmá zakazuje, byl Březina odsouzen.

Půjde Březina za katr?

Březina se samozřejmě odvolal, obsílky si údajně nevyzvedává a podmínka za zákonem nepovolenou účast v dozorčí radě městské společnosti mu už brzy vyprší. Že by se Karel otřepal? Podmínka za jeho angažmá v pražském Dopravním podniku ale není jediným problémem, kterému Březina čelí. V některých médiích se objevují nahrávky, na nichž se Březina účastní prapodivných jednání, kde se probírají veřejné zakázky Dopravního podniku, a které podle informací Parlamentních listů prověřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Mrtvé duše v Březinově ČSSD – další zářez?

Novináři na něj vyštrachali i další kauzu. Karel Březina je předsedou obvodního výkonného výboru ČSSD v Praze 15 a jeho organizace má ve členech mrtvé duše, například v létě strana řešila člena ing. Oto Špáse z místní organizace Hostivař, který je ale už 4 roky po smrti a 4 roky si doteď „platil“ členské příspěvky, které se vydávají proti podpisu člena… Prostě Březina si zadělal na více frontách najednou.

Na dceru platí pakatel

Bára z něj nicméně údajně vyrazila na výživném pouhých 5 tisíc měsíčně, asi ale coby šéfredaktorka Harper´s Bazaaru peníze nepotřebuje. A brzy si našla dalšího vlivného přítele. Protože proč jinak, než kvůli vlivu a moci, by proboha byla s někým jako je Karel Březina? Naštěstí asi včas pochopila, že tohle není politik, po jehož boku by se vnadná blondýna, která se ráda prezentuje sexy mozkem, chtěla objevovat.

Sbalila drahé hodinky a vyhodila mě, stěžuje si milenec

Nějakou dobu po rozvodu byla Bára vídána s tajemným starším pánem, pak následovala epizoda s hudebním producentem Leškem Wronkou, který se do ní po rozchodu pěkně v médiích obul coby do zlatokopky, co z něj jen tahala prachy, nechávala si dávat drahé dárky jako třeba hodinky za statisíce a pak se na něj vykašlala, ještě navíc o Vánocích. Chudák Wronka, řekl by člověk, kdyby to nebyl ten pán, co „pásl“ Ewu Farnou, co od něj nyní zdrhla.

Golfista to nedal, podnikatel zatím drží

Po Wonkovi následoval bohatý golfista Bedřich Skalický. Ani to ale nevydrželo.  Posledním přítelem má být jihlavský podnikatel Lukáš Novák. Otázka je, jak dlouho ustojí to, že se občas coby postava objeví v Bářiných fejetonech, kde figuruje jako mladší partner a objekt humorných příhod. Přitom mladší je, ale jen o pár let, žádný koloušek to není.

Mohla jsem mít další děti, kdybych věděla, že jsem nemocná

Muži se tedy v Bářině životě nějací vyskytují, ale žádná sláva to nebude. A přitom Bára sní o velké rodině. „Mateřství je pro mě neopakovatelná zkušenost. Mám jedno dítě, i když jsem si jich celoživotně přála víc. Nezažila jsem větší radost než koexistenci v dětském kolektivu. Ale až v dost pozdním věku jsem zjistila, že jsem trombofilik, kdybych to věděla dřív, bylo by plno věcí v mém životě zřejmě jinak a asi bych nenapsala těch vašich zmiňovaných deset knih, ale s pomocí warfarinu měla další děti. Beru Bi jako největší dar od světa, pánaboha i osudu,“ prozradila před pár dny Bára Novinkám.cz.

Další nevydařené těhotenství bych už nezvládla

Další dítě už tedy nebude, i když by si ho Bára moc přála. „Bohužel se to nikdy nepovedlo. Každý další pokus skončil nedobře. A i když nejsem zrovna křehká žena, další nevydařené těhotenství, zklamání a vlastně osobní neštěstí, by má duše asi už nezvládla,“ říká v rozhovoru pro Blesk.cz smutně spisovatelka, která píše knížky o ženách a pro ženy, i když na kontě má i dětskou knížku, ta byla o jejím zlatém retrívrovi Garpovi. Další prý bude o kočkách. Jen tuhle už nebude moc pro koho psát. Bářina dcera Bibiana, kterou spisovatelka má s politikem Karlem Březinou, je skoro patnáctiletá, ta už o pohádky nestojí…

A tak krásná, chytrá a zabezpečená blondýnka může hledat další a další podivné životní partnery. Ne nadarmo je dcerou hned dvou psychiatrů. Tohle už je totiž vážně nějaká úchylka…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace