Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Lednová kampaň pekařství PAUL patří k tomu nejlepšímu z francouzské tradice. I Napoleon by zde našel lahodný řez, který tak zbožňoval

10.01.2017
Lednová kampaň pekařství PAUL patří k tomu nejlepšímu z francouzské tradice. I Napoleon by zde našel lahodný řez, který tak zbožňoval

Autor: Pekařství Paul

Popisek: To nejlepší z francouzské tradice v pekařství Paul

V lednu budou v pekařství PAUL hrát hlavní roli typické pokrmy, které jsou neodmyslitelně spjaty se zemí galského kohouta. Vychutnejte si svou snídani či oběd s tím nejlepším z francouzské tradice.

Začátek dne stylově s klasickými dezerty

Jako praví Francouzi můžete zahájit svůj úspěšný den stylově s klasickými dezerty z listového těsta, které v pekařství PAUL samozřejmě vyrábí z pravého másla. Právě vůni a jemnou chuť másla budete cítit při každém kousnutí do křehkého Palmieru – tradičního francouzského sladkého pečiva, které svým tvarem připomíná palmový list, srdce, nebo motýla. Před upečením se potře směsí másla a cukru, a tím na povrchu vznikne neodolatelná křupavá karamelová vrstva. 

Pro milovníky kvalitní čokolády je určený Čokoládový gurmán z listového těsta, plněný jemným vanilkovým krémem a kousky tmavé čokolády – je ideální k snídani se šálkem lahodné kávy. Přesto, že ho mistři z pekařství PAUL poprvé upekli v roce 2004, je dnes třetím nejprodávanějším výrobkem ve francouzských pobočkách pekařství PAUL – přijďte se přesvědčit, proč je tolik oblíbený!   

Tisíc lístků s pudinkem, jak to miloval Napoleon

Křehké plátky listového těsta s lehkou karamelovou chutí hrají hlavní roli i při výrobě posledního ze sladkých produktů – jedinečného řezu Millefeuille, jehož název znamená doslova „tisíc lístků“. Tenké vrstvy listového těsta jsou bohatě naplněné pudinkovým čokoládovým krémem a dohromady vytváří charakteristickou kombinaci, kterou prý zbožňoval i císař Napoleon. 

V některých zemích je dokonce tento lahodný řez nazýván podle velkého vojevůdce „Napoleon“. Jiný názor ale je, že jméno odkazuje na fakt, že recept pochází z italské Neapole.   

Také oběd si u PAULa můžete vychutnat v duchu francouzské kulinářské tradice. Ochutnat můžete třeba vydatný Quiche se slaninou a sýrem, typický zejména pro oblasti severní Francie, z regionu Lorraine. Podle toho se tento druh slaného koláče nazývá také Quiche lorraine. Postupně se rozšířil do celé Francie a dnes jej najdeme téměř v každém pekařství. Francouzi si ho nejčastěji dávají jako teplý předkrm, nebo lehký oběd. 

Cítíte se po svátcích plní a raději sáhnete po něčem lehčím? Skvělou volbou je Salát Fermier – čerstvé listy tří druhů křupavého salátu se šťavnatými kousky grilovaného kuřete, jablky, karotkou a výrazným sýrem Ementál, zdobený sekanými ořechy a rozinkami. Francouzská klasika ve své nejlepší formě! 

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

 
 
 
 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace