Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Překonávám svoje strachy; nejsem éterická laň, chci hrát silné ženy, říká herečka Klára Issová, venku slavnější než doma. Pořád single, proč?

10.01.2017
Překonávám svoje strachy; nejsem éterická laň, chci hrát silné ženy, říká herečka Klára Issová, venku slavnější než doma. Pořád single, proč?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Klára Issová

FOTO Křehká tmavovláska Klára Issová má pořád smůlu na chlapy. Naštěstí ne na role, takže kariéra jí, na rozdíl od osobního života, jen vzkvétá. A to i za oceánem. Klára se nezdá, ale hraje víc v cizině, než u nás. Zahrála si dokonce Marie Curie Sklodowskou.

Jednu dobu to už už vypadalo, že exotickou krásku Kláru, která má českou maminku a syrského otce, potkalo štěstí v podobě režiséra Davida Ondříčka, se kterým žila čtyři roky. Jenže pak jí ho přebrala její vlastní sestřenice, také herečka Martha Issová, která režisérovi porodila dceru Františku. A bylo vymalováno. Od té doby je smutná Klára sama.

Jsem singl, ale žádná zoufalka

„Jsem stále singl, ale to neznamená, že jsem zoufalá. Naopak jsem pracovně velmi spokojená a hlavně vnitřně v pohodě, tudíž věřím, že na mě někde čeká láska," svěřila se před časem Klára Blesku – proč jí to ale nevěříme? Asi proto, s jakou vervou se v posledních pár letech vrhla do práce. Asi tak chce zapomenout na milostné trable.

Agenta mám v Americe i v Londýně

A kariéra se jí daří. „V listopadu a prosinci jsem si v Americe byla najít agenta. Poslal mě tam můj londýnský agent, takže jsme domluvili takzvaný „sharing“. Teď mám agenta v Londýně i v Americe. Do Ameriky jsem se vracela na leden, únor a březen na sezonu a chodila jsem na castingy,“ sdělila v rozhovoru pro iDNES.cz Klára.

Klára Issová letos ve Varech, jak už jsme si zvykli, bez partnera

Americké seriály a Sean Bean

Zahraničí docela šlape - poslední tři roky herečka, která perfektně ovládá angličtinu, natáčela americký seriál Killing Jesus, v Irsku pak natáčela ještě nízkorozpočtový film a v Praze točila po boku Seana Beana – což je kariéra, kterou by jí většina českých rychlokvašek mohla jen závidět.

Klára Issová v seriálu Legends hraje Čečenku. (Vtipné je, že českou novinářku hraje Ali Larter, Američanka jak poleno.)

 

Legends v hlavní roli se Seanem Beanem má zatím dvě řady (Klára hrála větší roli v druhé řadě), zda budou pokračovat, se zatím neví.

Cestuje po světě. Sama

Kromě zahraničních castingů také cestuje. „Většinou mi volno vychází kolem Nového roku. Dvakrát jsem byla sama na Srí Lance, učila jsem se surfovat a cestovala jsem po celé zemi. A letos jsem byla v Los Angeles. Když bylo volno a nepracovala jsem, také jsem podnikala výlety. Kalifornie je nádherný stát. Je tam spousta možností, úžasná poušť a na druhé straně hory. Jsou tam nádherné parky a lesy plné sekvojí. Já cestování miluji,“ líčí nadšeně výlety, které ale podniká sama.

Cizí lidé mi nabízejí ubytování

„Že je člověk sám se sebou, mi nevadí. Na to už jsem si zvykla a vždycky jsem to vyhledávala. Samota mi nevadila. Samozřejmě je to dobré prostřídat a pak to s někým sdílet, ale já jsem se potkala i s kamarády. Náhodně. Když člověk cestuje sám, víc se ho chytají místní a musím říct, že ti byli všude bezvadní a přátelští. Nabízejí vám ubytování, i když ho máte, protože taky chtějí sdílet život,“ vysvětluje Klára, proč je prý radši sama.

Proč chtěla z natáčení utéct?

Naposledy si zahrála v Čechách -  v komedii Všechno nebo nic, která je právě v kinech. „A to je žánr, který jsem nikdy nedělala. Občas jsem chtěla utéct z natáčení nebo se rozeběhnout hlavou proti zdi. Cítila jsem se trapně a měla jsem pocit, že mi to nejde. Některé role jdou hladce a některé jdou hůř. Čím dál víc mám pocit, že herectví dělám proto, že se tím něco učím. Ve smyslu umět se projevit, víc si hrát, víc se otevřít a beze strachu zkoušet různé věci. Překonávám svoje překážky a strachy, které mám,“ popisuje Klára svůj poslední job.

Seriál o Einsteinovi

Momentálně prý točí pro National Geographic. „V Praze vzniká seriál o Albertu Einsteinovi. Já v něm hraju Marii Curie Sklodowskou. Co ta všechno vydržela a dokázala! Vždycky mě baví zjišťovat si informace o reálné postavě, kterou mám hrát. Zvlášť když je tak inspirativní a silná jako Marie Curie,“ raduje se z role Klára Issová.

Meditace a voda s citronem

A když má volno, je prý taky spíš samotářka. „Volno trávím nejraději v přírodě, s kamarády nebo na hodinách hatha jógy. Vstávám těsně před úsvitem, vypiju horkou vodu s citronem, jdu na procházku, doma si zacvičím či zatancuju a pak se pustím do studia textů nebo jiné práce. Tento režim mi pomáhá udržet si v životě klid,“ vysvětluje v rozhovoru pro OnaDnes bývalá pařmenka.

Na rande ale chodím, hájí se

Hledání nového partnera je ale prý otevřená. „Myslím si, že když „hledání" nevyvěrá z nějakého vnitřního zoufalství, je fajn to zkoušet, chodit na rande, být otevřená seznámení. Kdo tohle nedělá, nezjistí, co vlastně v životě chce,“ říká trochu tajemně.

Nejsem laň, ale bojovnice!

V poslední době se vůbec prý mění. „Dost často mě označovali za éterickou ženu s laníma očima. Novináři si tento titulek přebírali, až mně z toho bylo časem šoufl. Každý v sobě máme i stín, dobré a špatné vlastnosti, které dodávají životu dynamiku. Jak se měním, začínají mi naštěstí nabízet i jiné role. Už ne oběti, ale silné ženy,“ tvrdí herečka Klára Issová, která se naučila být sama a nebýt jen éterická laňka. 

 

V Andělovi Páně jedničce i dvojce ale hraje Panenku Marii, což není zrovna bojovnice.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace