Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babiš zrušil udavačský web EET, který naštval lidi, a ANO, udělal dobře. Tak co všichni řvou?

08.01.2017
Babiš zrušil udavačský web EET, který naštval lidi, a ANO, udělal dobře. Tak co všichni řvou?

Foto: Facebook

Popisek: Andrej Babiš

EDITORIAL Politik nesmí nikdy přiznat, že se mýlil. To je první zásada, kterou všichni politici dodržují. Vynechme teď fakt, zda je to nutné, nakonec, největší úspěch ze všech Zemanových knih měla ta první s názvem ´Jak jsem se mýlil v politice´. A nyní se mýlil Babiš a svou chybu napravil. Nepřiznal ji, pravda, ale napravil. Pánbu zaplať.

A co dělají česká média? Do umdlení řeší, že: „Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se stále více zamotává do svých slov o udavačském webu k EET. V aktuálním rozhovoru pro deník Blesk sice přiznává, že o udavačském webu věděl už v prosinci. V tom samém rozhovoru však na jiném místě tvrdí, že o zmíněném webu nevěděl. Finanční správa kritizovaný web zrušila tento týden, na jeho zřízení upozornil jako první server Echo24.cz 13. října loňského roku,“ jak píše ECHO24 v článku ´Babišův veletoč: Možná jsem o udavačském webu věděl´.

Blesk se točí na esemeskách

A ECHO24 pokračuje…„Dobře, možná jsem o něm věděl, ale nikdy jsem ho předtím neviděl, a hlavně jsem nevěděl, že byl anonymní,“ připouští Babiš v jedné části rozhovoru pro Blesk.cz. Jen o pár řádků dál však Babiš svoje vlastní slova popírá a tvrdí, že o webu nevěděl: „Vy mě stavíte do role, že já jsem ho navrhl, že jsem to inicioval, ale já o tom nevěděl v průběhu prosince.“ Důležitá v tomto ohledu je především SMS zpráva, kterou Babiš Blesku poslal 8. prosince loňského roku. Právě v této zprávě Babiš přiznává, že o existenci udavačského webu ví. V aktuálním rozhovoru Babiš tvrdí, že zmíněnou sms zprávu bulvárnímu deníku neposílal.“

Internet se baví, ale…

„Já jsem si to ani neuvědomil, posílám denně sto nebo 200 SMS a určitě to byla nějaká SMS přeposlaná z Finanční správy, určitě jsem ji ani já nepsal. Takže mi nepodsouvejte, že lžu, na to jsem alergický. Já nelžu!“ sdělil Babiš Blesku, čímž si značně naběhl a internet se teď má čím bavit.

Jenže: Na webu Finanční správy mohli lidé až do středy hlásit případy, kdy nedostali účtenku k EET. Stačilo vyplnit několik základních údajů a Finanční správa se začala udáním zabývat, případně proti dotyčnému podnikateli zahájila řízení. Do středy na Finanční správu přišlo více než 2000 takových udání. A tento konfidentský web už není, je zrušený. 

Look On The Bright Side Of Life!

Aneb podívejme se na to z té lepší stránky, jak nabádají Monty Pythoni ve filmu Život Briana. Jde o vítězství veřejného míněni, možná malé, ale podstatné. Babiš jako jeden z mála, ne-li jediný politik naslouchá lidem a podle toho se řídí. Z čehož mají intelektuálové psotník (už mne nudí klišé pražská kavárna, vymyslete někdo něco nového, prosím) a označují ho za odpudivého populistu. Dobře, fajn, pořád lepší, než když Chovanec zřídí na svém Ministerstvu vnitra Odbor Pravdy Nejsvětější, který má bojovat proti propagandě, což značně čpí cenzurou, a místo aby nastražil uši a slyšel ten hukot protestů, zaleze do sněmovny jak krtek. A Romancovová řádí dál. Viz:

Tato starší žena obtěžovala spícího studenta na koleji. Identifikovali ji podle internetu; pracuje na ministerstvu vnitra a „různě vystupuje s dočasně bývalým gay porno hercem Jandou"

Bravo, Andreji!  Nemyslela jsem si, že to kdy napíšu, a je to tu. Zde Babiš zaslouží pochvalu. Mohl tedy rovnou říci, sekl jsem se, sorry, napravím, ale, jak řekl klasik Krampol, nikdo není dokonalý. A cíle bylo dosaženo. Ještě by bylo tedy více než dobré ty malé živnostníčky od EET osvobodit, že.

A co ten editorial? V tisku je běžný, na webu se to nedělá, ale já pocítila jakousi potřebu se tu a tam vyjádřit k veřejnému dění i jinak, než obrazem (viz TÝDEN OBRAZEM). Dobrých fotek tolik není… Ale nemyslete si, že tím vzniká Jediný Správný Názor Redakce, mé dámy si diktovat nenechají – ostatně podívejte, co na totéž téma napsala dnes kolegyně Adéla: 

Europoslanec se vysmál novému skvělému úřadu proti propagandě. A co Babiš, ptá se? Kudy chodil, tudy lhal....

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .       

Vložil: Anička Vančová