Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nagyová zahýbala Nečasovi. Expremiér je korunovaný osel, který přehlédl parohy zvící dvanácteráka, anebo… Kdo je tajemný Giuseppe?

08.01.2017
Nagyová zahýbala Nečasovi. Expremiér je korunovaný osel, který přehlédl parohy zvící dvanácteráka, anebo… Kdo je tajemný Giuseppe?

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jana Nečasová, dříve Nagyová u soudu. Nemůžeme se ubránit dojmu, že přes nóbl šperky, kabelky a oblečení z Pařížské stále vypadá jak kantýnská z Chebu. Nic proti kantýnským, ty se ale nenechávají oslovovat ´Paní vrchní ředitelko´

FOTO Žalobce olomouckého Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Rostislav Bajger dokončil obžalobu bývalého premiéra Petra Nečase za takzvané politické trafiky. Počátek dokumentu se ovšem nevěnuje až tak politickým trafikám, jako spíš dárkům, které tehdejší premiérova milenka Jana Nagyová (dnes už oficiálně Jana Nečasová) obdržela. Máme repro těchto částí spisu a je zde jedno jméno, které zůstává nevysvětleno. A dráždí naši zvědavost.

Jana Nagyová, Petr Nečas a Roman Boček měli podle obžaloby „v přesně nezjištěné době nejméně od 18. září 2012 do 6. listopadu 2012 v Praze a v Brně, konkrétně v prostorách pražského Hrzánského paláce, v pražské restauraci Vojanův dvůr, Kramářovy vily, Strakovy akademie, v sídle Českých drah, na blíže neustanoveném místě v Praze 8 – Karlín, v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu, a to na jiných místech, než na kterých probíhala jednání Poslanecké sněmovny nebo jejích orgánů, v hotelu Holiday Inn v Brně, v areálu brněnského výstaviště na adrese Výstaviště, jakož i na dalších doposud přesně nezjištěných místech slíbit úplatek poslancům ODS Petru Tluchořovi, Ivanu Fuksovi a Marku Šnajdrovi“, když podpoří vládní úsporný balíček. Petr Nečas měl podle obžaloby vést prostřednictvím obviněných Jany Nečasové, dříve Nagyové, a Romana Bočka před veřejností utajovaná a konspirativní jednání se jmenovanými poslanci. 

Trafiky? Byly, jsou a budou

„Za případné účasti dalších osob, kdy na podkladě těchto jednání, která neměla charakter politických dohod, ale jejichž cílem bylo zajištění neoprávněného osobního prospěchu Bc. Petra Tluchoře, Ing. Ivana Fuksy a Bc. Marka Šnajdra, byla do 6. 11. 2012 dosažena dohoda, kdy obviněný RNDr. Petr Nečas prostřednictvím obviněných Mgr. Jany Nečasové, dříve Nagyové, a Mgr. Romana Bočka, MBA, slíbil Bc. Petru Tluchořovi, Bc. Marku Šnajdrovi a Ing. Ivanu Fuksovi, kteří takový slib přijali, neopodstatněné osobní zvýhodnění spočívající v tom, že Bc. Petr Tluchoř, Bc. Marek Šnajdr a Ing. Ivan Fuksa sami nebo jimi určené osoby získají členství v orgánech – představenstvu nebo dozorčí radě – a případně i v managementu obchodních společností, v nichž je majoritním akcionářem Česká republika, nebo ve státních orgánech, kdy na získání těchto funkcí neměli právní nárok a bez uvedených jednání a příslibu předsedy vlády by je oni sami nebo jimi určené osoby nemuseli získat,“ tvrdí žalobce Bajger.

Dodala bych, že tento způsob politického kšeftaření se děje úplně všude a dít bude, dokud bude co hodit do placu. Takže má naprostou pravdu pan prezident, když ve svém Vánočním poselství poznamenal: „Poněkud se přeceňoval význam a úspěšnost jednoho policejního útvaru, který sice sliboval, že odhalí mafiány, ale nakonec z toho odhalení byly pouze nezdaněné kabelky Jany Nagyové.“

 

 

Špiónská stopa?

K těm kabelkám. Největšími dárci byli, jak se můžete přesvědčit ve spise, Daniel Křetínský, Tomáš Chalupa, Vladimír Tošovský, Beata Rajská a… Giuseppe. V případech pánů Křetínského (úspěšného byznysmena, majitele Sparty), Chalupy (kontroverzní ódéesák se spoustou afér, ministr Nečasovy vlády) a  Tošovského (za ČSSD ministra ve Fischerově vládě, bojovníka za prolomení limitů těžby uhlí v severních Čechách) si umím představit, co tak mohli za své prezenty od Nagyové, potažmo Nečase chtít. Záhadou je módní návrhářka Beta Rajská, která kromě svých modelů se také plácla přes kapsu v Pařížské. A největší záhadou je tajuplný Giuseppe.

Tuto kabelku s názvem Diorissimo má Nečasová ve skříni

 

Toto je kabelka Lady Dior, modrá

 

„Panteří“ náhrdelník od Cartiéra. Pěkný, ale za 350 litrů? I když proti gustu...

Jeho dárky byly řádově levnější, zato vykoupil celý krám. Simple Concept Store, kde jinde než v Pařížské, prodával více luxusnějších značek pod jednou střechou a v srpnu 2014 to zabalil. Doufejme ne kvůli tomu, že s pádem Nečase a vypuknuvší Nagygate už tam neměl kdo nakupovat…

Kdo tedy je Giuseppe? Milenec Nagyové, fešný Ital. To je jedna možnost. A ta druhá? Giuseppe je krycí jméno agenta cizí mocnosti, který se přes vrchní ředitelku vlísal až do nejvyšších pater české politiky. Pokud je to tak, pánbůh s námi. Ale jedno je celkem jisté, naše čacká policie to neodhalí, ani kdyby jí to kouslo do krku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová