Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V mládí nic moc, se šedesátkou na krku je čím dál krásnější. Moudrý kamarád jí totiž poradil, jak na to. Chcete taky?

04.01.2017
V mládí nic moc, se šedesátkou na krku je čím dál krásnější. Moudrý kamarád jí totiž poradil, jak na to. Chcete taky?

Autor: youtube.com

Popisek: Simona Stašová se s přibývajícími lety vyloupla z nenápadného káčátka v noblesní nádhernou labuť

Má sex appeal, nadhled, radost ze života šíří všude, kde se objeví. Zatímco v mládí byla dcera Jiřiny Bohdalové nenápadná myška, se šesti křížky na krku je z ní neodolatelná dáma. A dokonce prozradila, jak na to.

Ani ona neměla o nerváky v životě nouzi, ať již v pracovní či soukromé sféře. Navíc již mnohokrát přiznala, že to zpočátku neměla vůbec snadné, protože se obávala, aby ji kdekdo nepovažoval jenom za protekční dítě. Je přece dcerou Bohdalky! A opravdu ji významně ovlivnila slavná Jiřina, jenže úplně jiná – někdejší šéfka uměleckého souboru pražského Divadla na Vinohradech Jiřina Jirásková. „Potkala mě na chodbě vinohradského divadla, zadívala se na mě a řekla: Simono, proboha, jsi herečka, musíš se líčit! Musíš držet stavovskou čest! Nemůžeš chodit jak lívanec,“ prozradila před časem v rozhovoru pro Radiožurnál.

Jedničkou byla máma

Zpočátku ani příliš vysoko nemířila. Spolupracovala s dabingem a rozhlasem a o angažmá na Vinohradech si prý jen tak v duchu říkávala, že tam by jednou chtěla umřít. Až před zhruba deseti lety se konečně rozhodla postavit herecky konečně na vlastní nohy a přivedla ji k tomu vnitřní nespokojenost. „Dostávala jsem úkoly, kde jsem byla pořád vnitřně nespokojená. Měla jsem pocit, že někdo za to může. Chtěla jsem pořád na někoho ukázat prstem, ale najednou jsem si říkala: A co kdybych si to řídila podle svého, a mohla pak na konci ukázat jen sama na sebe?‘ – Ale musím říct, že to je velká zodpovědnost,“ prozradila.

Osm pravidel krásy

Paní Simona přiznává, že na ten správný přístup k životu přišla právě až s přibývajícími lety. A opravdu to funguje. Proměnila se v elegantní dámu, která dokáže rozdávat pohodu všude, kam vkročí. Odstartoval to prý jeden její kamarád, který ji upozornil na první základní pravidlo, jímž by se měla řídit. A ta ostatní už časem zformulovala sama. Chcete se dozvědět, jak na to? Nabízíme vám je tak, jak je otevřeně citovala v rozhovoru pro server Dáma.cz:

1. Přijmout se a mít se ráda

Můj kamarád mi jednou řekl, že až přijmu sama sebe takovou, jaká jsem, a nebudu se snažit sama sebe měnit, tak si strašně oddychnu a bude mně i druhým se mnou fajn. Měl pravdu.

2. Žít a nechat žít

Jistotu v sebe sama člověk získává v dobře odvedené práci, ve vztazích, kdy člověk myslí hlavně na toho druhého, a nejen pořád na sebe, což ten druhý okamžitě ocení, a v rodinné pohodě, kde je důležitá tolerance. Žít a nechat žít, to je rada nad zlato.

3. Jak na klid v duši

Klid do duše si vysloveně ordinuju. Neberu už tolik práce, kolik jsem jí brala ještě před pěti lety. Miluju svoje volníčko, kdy si udělám kafíčko a dám si nohy na stolek a čtu a čtu a čtu.

4. Hodně dávat

V divadle rozdávám energii. Vybírám si takové divadelní texty, které s mou duší i s duší mých divaček absolutně souzní, že je to vždy zážitek pro mě i pro ně. A za to jsem životu vděčná.

5. Opravdové hodnoty bolí

Ano, menopauza znamená nový rozměr života, kde něco ztrácíte, ale novou hodnotu nacházíte. Jen je jasné, že s tou ztrátou se každá musí chvíli poprat. Víte, hodnoty v životě, které za něco opravdu stojí, se získávají přes bolest. Ale pak ta hodnota stojí za to. Nesmíme si myslet, že všechno jde hladce jako v mládí. Nejde. Ale zase je to pak trvalejší, cennější a bohatší na vnitřní život.

6. Stárnutí je jediný způsob, jak zůstat déle naživu

Stellinka Zázvorková říkala, že stáří není nic moc pěkného, ale je to jediný způsob, jak zůstat déle naživu. Jde vlastně o to, abychom si my ženy uvědomily, že každý věk má něco do sebe a že pokud jsme zdravé a nic nás nebolí, tak máme vyhráno.

7. Vrásky jsou přece normální

To, že přibývají vrásky a ochabují svaly a sem tam je nějaký ten špíček navíc, není přece nic nenormálního, je to přirozené a nejsme v tom samy. Každá z nás je na tom úplně stejně, biologické hodiny se nedají zastavit.

8. Vypadat v šedesáti na třicet je divné

Vypadat v šedesáti na třicet je nepřirozené a skoro divné. To důležité a sexy je v tomto věku naše osobnost. Náš humor, moudrost a nadhled, že je s námi dobrá pohoda, tím můžeme strčit do kapsy i mladší ženy. Jen ne bolestínství, zachmuřenost, zapšklost a uraženost, to je anti-sexy a nejen chlapi před takovou ženou prchají. I já před takovými ženami prchám.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace