Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Štědrodenní útok na Gabrielu Soukalovou. Odnesla to za svého manžela. Tvrdě

24.12.2016
Štědrodenní útok na Gabrielu Soukalovou. Odnesla to za svého manžela. Tvrdě

Foto: Facebook

Popisek: Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová, rozená Soukalová, je česká reprezentantka v biatlonu, celková vítězka Světového poháru v biatlonu 2015/16, dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her 2014, mistryně světa ve smíšené štafetě a stříbrná medailistka z vytrvalostního závodu z Mistrovství světa v biatlonu 2015, vítězka čtrnácti individuálních závodů světového poháru. V juniorské kategorii se stala mistryní světa v závodě štafet. Navzdory jejím úspěchům leží některým fanouškům v hlavách docela jiná událost. Tou je její manžel a jeho vztah k prezidentovi Miloši Zemanovi.

Televize Prima měla před několika týdny odvysílat díl pořadu Show Jana Krause, kde vystoupil lidovecký ministr kultury Daniel Herman a jeho strýc Jiří Brady, kolem kterého bylo živo kvůli tomu, že nedostane vyznamenání od prezidenta Zemana, které mu bylo údajně slíbeno. Místo avizovaného dílu televize pustila reprízu toho předchozího s odůvodněním, že tvůrci pořadu včas nedodali materiály. Krátce poté se začalo spekulovat o tom, že Prima neodvysílala díl kvůli tomu, že v něm zazněla kritika prezidenta Miloše Zemana z úst několika desítek známých osobností, kteří dorazili na natáčení do pražského Divadla Archa.

Mezi nimi byl rovněž manžel biatlonistky Koukalové, badmintonista Petr Koukal. Ten je mimochodem osminásobným mistrem České republiky z let 2007 až 2015.

A když KrajskéListy.cz popisovaly dění kolem ankety Sportovec roku, na němž se možná úmyslně, možná nedopatřením nehovořilo o pořezané tenistce Petře Kvitové, někteří z diskutérů si oklikou vzpomněli právě na manžela Koukalové a jeho tehdejší aranžmá proti Zemanovi. Jak to celé začalo? Zmínkou o olympijském vítězi v judu. „Krpálek, není to ten, co řekl, že se stydí za našeho pana prezidenta? U mě vyhrála Gábina Soukalová," uvedl jeden z našich čtenářů. „Vážený, Soukalová??? Koukalová??? To je nejhorší havloidka ze sportovců. Její manžílek Koukal byl na té maškarádě u Krause," doplnil druhý. „No, jestli to řekl Krpálek, nevím, ale že to řekla Soukalová, to vím zcela jistě. Je to blbka," míní jiný. „Je to tak, papouškují podle pražské kavárny. V tomto si nevidí ani na špičku nosu," přidává svůj vyhraněný postoj proti zmíněnému sportovnímu páru další pisatel.

Televize Prima nakonec odvysílala Show Jana Krause skoro bez úprav. V pořadu zazněla kritika mířící na hlavu prezidenta Zemana. Před kamerami byla slyšet prosba, aby každý člověk přesvědčil nějakého voliče Miloše Zemana, aby propříště volil jiného prezidenta. Netrvalo dlouho a lidé poukázali například na to, že z pořadu byla vystříhána kritika Andreje Babiše.

Mezi přítomnými u Jana Krause byli tehdy například Michael Kocáb, Bára Štěpánová, Jiří Mádl, Jan Ruml, Petr Gazdík nebo právě badmintonista Petr Koukal.

Obsáhleji už dění v televizi komentoval komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych, který nešetřil nadšením z toho, že Show Jana Krause je přece jen vysílána. „Krausovi to vyšlo. Těžko může být něco přesvědčivějšího než dvojice Brady a Herman. Skromnost. Vyzařuje z nich, že nelžou. Pro Zemana blbý.“ Pozastavuje se dále také nad tím, že nezaznamenal žádné urážky ani rasismus. To bylo totiž také jedno z vysvětlení televize, proč odvysílání pořadu odložila, protože se obávala, že by mohlo zaznít něco, z čeho by Rada pro rozhlasové vysílání radost neměla.

Foto: Repro TV Prima, Youtube

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .  

Vložil: Zdeněk Svoboda