Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

´Teplá stopa v kauze Forejt´, píše známý novinář. To, co říká o homosexuální komunitě, nezní vůbec dobře; prý jsou pro ni typické takové podrazy, sviňárny a nenávist, až…

22.12.2016
´Teplá stopa v kauze Forejt´, píše známý novinář. To, co říká o homosexuální komunitě, nezní vůbec dobře; prý jsou pro ni typické takové podrazy, sviňárny a nenávist, až…

Foto: Facebook

Popisek: Bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt ve své typické póze

Ke kauze Forejt a jeho videa už se vyjádřil snad každý. A teď i Jiří X. Doležal v Reflexu. A jak jinak, než třeskutě originálně. Je prostě na teplé stopě. A taky ho pěkně štve, že Zeman, který holduje alkoholu, není trošku tolerantnější, droga jako droga, ne?

Cože stojí za Forejtgate, která v minulých dnech vládla českým médiím? Bohumil Pečenka v Reflexu rozvíjel zajímavé teorie. Podle něj totiž za vším stojí tajné služby. Jedna garnitura uvnitř těchto služeb nejspíš podle Pečenky vše zorganizovala a druhá se to snaží utlumit. „Smyslem bylo odstřelit Jindřicha Forejta, který měl být velvyslancem ve Vatikánu. Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) mu už před několika měsíci prodloužil prověrku na stupeň tajné, takže nic nebránilo tomu, aby zhruba za rok skončil na Hradě a odjel do Říma. Byla jeho dnešní diskreditace reakcí nějaké kliky v BIS nebo na NBÚ, která věděla o tom, že Forejt získal tuto prověrku podvodně?“ ptá se Pečenka. Forejt totiž s ohledem na svůj uvolněný životní styl jaksi nejvyšší prověrku vůbec neměl dostat….

Kauza hodná Maty Hari?

Na Pečenkův komentář velmi po svém reaguje Jiří X. Doležal - kolega podle něj velmi kompetentně analyzuje možné důvody celé kauzy, která je hodná formátu Maty Hari. A pěkně rozvíjí státoprávné špionské teorie. Co však je podle Doležala bolestně opomenuto, je možný čistě lidský motiv celé jistě plánované a cílené dehonestace pana Forejta.

Obyčejný podraz, jakých je v téhle komunitě habaděj

Jiří X. Doležal totiž moc dobře ví, cože to obnáší uvolněný život pražské homosexuální komunity, ve které má mnoho přátel. A kdo členy těchto komunit zná, jistě bude souhlasit, že v nich panují nenávistné vztahy a její členové se bavívají drby a podrazy, tvrdí novinář.

Heterák si tohle neumí představit

„Mám celoživotně homosexuální kamarády i kamarádky, bývají to většinou tvůrčí - tudíž zábavní - lidé a mám očitá svědectví takových sviňáren mezi bývalými - zhrzenými - žárlícími - podvedenými - okradenými - vykořisťovanými homosexuálními partnery, že by to u heterosexuálních mužů vůbec nebylo představitelné,“ píše Doležal.

Žádné politické pozadí?

„A pražská „uvolněná“ homosexuální komunita hostí tolik vyšinutých homoprostitutů a na mladší žárlících homosexuálních dědků, že celá „akce Forejt“ vůbec nemusela mít žádné politické pozadí,“ tvrdí novinář. Podle něj jde prostě o vyřizování účtu mezi homosexuály, tedy něco, co heterosexuální novinář jen těžko rozklíčuje.

Kam až klesl prezident?

Co ovšem na celé kauze Doležala zaráží ještě víc, je postoj Miloše Zemana.  Ten podle novináře poklesl ve svém totálním úpadku a ztrátě soudnosti ještě o kus níž, než se čekalo. „Člověk by si měl vždy nejprve zamést před vlastním prahem. Po tom, co Zeman předvedl nad korunovačními klenoty a neodstoupil, nemá mravní nárok vyhazovat Forejta za koks,“ myslí si Doležal.

Káže vodu a pije víno

Podle něj bylo dosud na prezidentovi sympatické to, že si dělá, co uzná za vhodné a nepodléhá obecnému mínění. „Je to nediplomatické a nedělá se to, ale jde o jistý projev lidství, který na politicích zaznamenávám vždycky rád. Nyní se ale i Zeman zařadil mezi pokrytecké maloměšťáky, kteří kážou vodu a pijí víno, mezi farizeje, kteří pro trochu kokainu v nose druhého přehlédnou flašku v oku svém,“ vtipně komentuje Doležal.

Záliba v alkoholu jako součást image

Vždyť náš pan prezident se celý život veřejně prezentuje jako milovník alkoholických nápojů, a to včetně těch tvrdých. „K své zálibě v chlastu se hrdě hlásí, do značné míry je tato záliba součástí jeho lidové image, která ho vynesla do prezidentského křesla. Svou zálibou v alkoholu je proslulý doslova celosvětově. To jest - rozhodně není příkladem nějakého ctnostného života vzdáleného neřestem, rozhodně nedává příklad askety, a rozhodně sám na sebe neklade požadavek umírněnosti či abstinence,“ konstatuje novinář.

Zbabělé, nečestné a nesportovní

„Jenže nyní, když se provalilo, že jiné droze - spíše dražší, ale méně zdravotně zhoubné než chlast - holduje pan Forejt, je ale zle. Kdyby měl Zeman koule, vystoupí veřejně a řekne: „Když dělá pro mne, tak je to úplně v pořádku, já nejsem hlasatel křesťanského odříkání a sám také holduji neřestem!“ Ale na to se pan prezident nezmůže a Forejta jednoduše odepíše. Je to zbabělé, nečestné a nesportovní. Vždyť Zeman musí vědět, že střízlivej by to s ním Forejt nevydržel,“ končí svůj příspěvek k forejtovské kauze Doležal.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová