Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chátrám, to je jasný, ale duchem se cítím stále mlád, tvrdí Pepa Vojtek, který prozradil, že když už má všech dětí, žen a muziky dost, sedne na motorku a je fuč. Jenže jeho poslední žena…

15.12.2016
Chátrám, to je jasný, ale duchem se cítím stále mlád, tvrdí Pepa Vojtek, který prozradil, že když už má všech dětí, žen a muziky dost, sedne na motorku a je fuč. Jenže jeho poslední žena…

Foto: TV Prima

Popisek: Pepa Vojtek u Krause

Jovanka Vojtková má motorku také. Zda ho pronásleduje na svém stroji, o tom řeč ale nebyla… Původně opravoval telefony, dnes s Kabáty sbírá Zlaté slavíky a hraje v muzikálech. A taky úspěšně plodí děti, má jich celkem pět se čtyřmi ženami. Pepa Vojtek, frontman kapely Kabát, je prostě borec, jak vyšlo najevo v pořadu Show Jana Krause.

Jaké to je, vyhrávat Zlaté slavíky?  „Takové vítězství se neochodí, navíc je to jen jednou za rok. A je to jedna ze soutěží, které si my jako kapela ceníme, protože pořád věříme v to, že to jsou hlasy lidí, i když se pak nějak převádějí na body, do čehož už nikdo moc nevidí,“ říká Vojtek. Jan Kraus ovšem vtipně poznamenal, že jde o cenu za češtinu, protože díky velikosti našeho trhu sice Kabáti nikdy nebudou miliardáři, ale zato na malém trhu snadno vládnou.

Nikdy jsme se necpali do angličtiny, stejně ji neumíme

„Jsem velikej zastánce češtiny a jsem moc rád, že jsme se nikdy necpali do angličtiny. A jsem taky rád, že nám lidi rozuměj, což je důležitý, protože si můžou zpívat s náma. Nehledě na to, že některý ty texty jsou úplný bláboly a jsou populární jen díky melodii,“ oponuje Vojtek se smíchem. A dodává, že většina kapely stejně anglicky neumí.

Původní profese? Opravář telefonů

Díky bohu se tu ale muzikou slušně uživí a nemusí se vracet k původním profesím. Pepa Vojtek přiznává, že jeho původním povoláním bylo opravování telefonů: „Teda takových těch prehistorických, to už dnes nemá s telefonem nic společnýho.“

Pět dětí se čtyřmi ženami, věk od nuly do třiceti

Další velmi zajímavá diskuse se rozproudí na téma osobního života rockerů a jejich dětí. Frontman kapely Pepa Vojtek je pyšným tatínkem pěti potomků s celkem čtyřmi ženami. „Nejstaršímu Pepovi je skoro třicet a je dost v pohodě, dělá, stejně jako my to, co ho baví, a to je strašně důležitý. My jsme to taky nevěděli hned, nikdo z nás neštudoval konzervatoř, ale naštěstí nám bylo celkem záhy, někdy kolem těch dvacíti jasný, že chceme dělat hudbu.“

Albert se narodil tátovi k narozeninám

Zatím poslední syn se narodil letos, taťkovi na den přesně k jednapadesátým narozeninám a jmenuje se Albert a jeho maminkou je Jovanka Vojtková. Jovanka je bývalá tanečnice, se kterou se Pepa seznámil během hraní muzikálů. Jméno Albertovi vybrali tak, aby ladilo k předchozímu synovi.  „Jednoznačně jsme se na jménu shodli. Nechtěli jsme vymýšlet nic cizokrajného, chceme české jméno, co ladí k příjmení a hodí se k Adámkovi. Žádné neshody neprobíhají,“ řekla Jovanka Vojtková v rozhovoru pro Revue iDnes.

Čtyři synové a Valentýna

Jovanka je Vojtkova už třetí manželka a jediná, se kterou má druhé dítě. Z prvního manželství má třicetiletého syna Josefa, s herečkou Sabinou Laurinovou, kterou si ovšem nevzal, má dceru Valentýnu,  a s druhou manželkou, také tanečnicí Libuškou syna Matyáše.

Před problémy zdrhá na motorce

A když už má Vojtek dětí, žen a muziky dost, sedne na motorku a ujede pryč. Sám. Pro jistotu si pořídil motorku pro jednoho, nemůže tak brát stopařky.  „Abych předešel těmto hříšným myšlenkám, pořídil jsem si ´jednosika‘, tedy na své motorce nemám druhé sedadlo,“ prozradil Vojtek, kterého k motorkám přivedla především zvědavost. „Jestli je to stejné jako v autě. A není.“ Abychom byli spravedliví, motorku pořídil i manželce Jovance, ta ale s půlročním miminem moc času na vyjížďky mít nebude. Rozhodně by ale ženě nikdy motorku sám nevybral. „Ať si radši vybere sama. Kdo to má pak poslouchat, že je špatně barva, sedadlo, že je těžká nebo naopak lehká,“ vysvětluje rocker.

Na kolotoč nelezu, aby mě netrefilo

Na motorce se i po padesátce nebojí, jiné zábavy si už ale pro jistotu odpírá. „No tak chátrám, to je jasný. Ale duchem se cítím stále mlád. Zklidnil jsem se. Nevyhledávám to, co před pětadvaceti roky. Vždyť já už nechodím ani na horskou dráhu nebo řetízkovej kolotoč, aby mě netrefilo," směje se Pepa Vojtek.

A kapela? Má ji rád, ale už jsou přece jen dospělí a tak spolu netráví volný čas. „Máme své životy a životy našich dětí. Už nemáme potřebu scházet se každý víkend a rozcházet se v neděli ráno úplně hotoví," říká zpěvák v pořadu Show Jana Krause. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace