Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Slavní kmotři, modelky Romana Pavelková a Iveta Vítová a tenista Radek Štěpánek, tvrdí, že ta investice se rozhodně vyplatí… V Praze se křtila Kniha Výhod pro rok 2017

29.11.2016
Slavní kmotři, modelky Romana Pavelková a Iveta Vítová a tenista Radek Štěpánek, tvrdí, že ta investice se rozhodně vyplatí… V Praze se křtila Kniha Výhod pro rok 2017

Foto: Archiv

Popisek: Snímek ze křtu Knihy výhod

V pražské restauraci Svatého Václava se uskutečnil v pondělí v podvečer křest Knihy výhod pro rok 2017. Kmotři akce – modelky Romana Pavelková a Iveta Vítová a tenista Radek Štěpánek – se shodli na tom, že investice do tohoto sborníku slev se rozhodně vyplatí. Z pestré nabídky slevových kupónů si podle nich vybere každý.

Inspirací pro vydání sborníku slevových kupónů byly pro majitele společnosti P&Q services s. r. o., která slevovou knížku vydává, Spojené státy, kde se koncept v raných šedesátých letech zrodil. Spolumajitel firmy Martin Janata se s ním setkal, když mezi svými patnáctinami a dvacetinami pobýval v zemi. Jeho spoluhráč z hokeje míval knížku slevových kupónů, častým používáním značně sežvýkanou, pohozenou na zadním sedadle auta a vždy, když šli někam na jídlo, vytrhl z ní kupón. Martina Janatu zajímalo, co že to je za knížku, a tak si ji půjčil, prolistoval si ji a takto zjistil, jak taková slevová knížka vypadá.  

Češi jsou slevový národ

Před rokem a půl, když přemýšlel nad tím, co by mohlo zajímat každého Čecha, si na ni vzpomněl. A protože u nás nic takového neexistuje, oslovil s nápadem svého spolužáka ze střední školy a dnešního spolumajitele společnosti Davida Nábělka. Společně se shodli, že by Čechy mohla slevová knížka zaujmout, neboť jak je známo, jsme slevový národ. Dali hlavy dohromady a zrodila se Kniha výhod s platností slevových kupónů na celý rok 2016.

Do pražské restaurace Svatého Václava tak přišli pokřtít již druhý sborník slevových kupónů. Oproti předchozímu roku si lze Knihu výhod na rok 2017 pořídit kromě papírové verze také jako mobilní aplikaci, a to buď v celoroční, nebo zkušební měsíční verzi, která vyjde na 49 korun. K tištěné i mobilní verzi dostanou zákazníci ještě bonus kartu, na niž si mohou neomezeně tisknout zhruba 30 slev.  

Jídlo, pití, kluby, sport, relax, zábava, kultura, obchody, služby, cestovky a nově i děti

Obě varianty – tištěná i elektronická – obsahují stejné kupóny. Výběr záleží na preferencích uživatelů. Kdo je konzervativní a rád si listuje knihou, spíše využije papírovou verzi Knihy výhod, moderní člověk může sáhnout po mobilní aplikaci. „Osobně vidím výhodu aplikace v tom, že je anonymnější, takže pokud se někdo stydí v restauraci vyndat klasický papírový kupón, v aplikaci ukáže obsluze jen displej,“ poukázal Martin Janata na jednu z výhod elektronické verze slevových kupónů.

Ty jsou v knize rozděleny do čtyř kategorií: 1. jídlo, pití, kluby, 2. sport, relax, zábava, kultura, 3. obchody, služby, cestovky a nově přibyla kategorie děti. Jak uvedl další ze spolumajitelů společnosti, David Nábělek, rozptyl slev je obrovský – sahá od minimálních 20 % po zhruba 80 %. V tištěné verzi stojí Kniha výhod 499 korun, aplikace je o sto korun levnější. Obě varianty jsou k dostání na e-shopu knihavyhod.cz, e-shopu Activa a pobočkách řetězce Tesco.

Kniha obsahuje pestrou paletu slevových kupónů. Kmotra knihy, modelka Romana Pavelková, jako matka zhruba ročního synka vítá zejména slevy pro děti, protože jak zjistila, například vstupy do zábavního parku jsou relativně nákladné. Další kmotra, modelka Iveta Vítová, která dorazila na křest knihy s dcerkou Anetkou, souhlasí s finanční náročností aktivit a potřeb pro děti, takže stejně jako Vítová vítá zejména dětskou sekci slev. Třetí kmotr, tenista Radek Štěpánek, ještě děti nemá. Kupóny ale podle svých slov využije třeba při sportu nebo placení v restauraci, kam pozve budoucí matku svých dětí. V knize si zkrátka každý najde to své, shodli se kmotři.  

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace