Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová láska známé zpěvačky spravuje kamna a hraje na trubku. Kdo je tajemný ctitel, kterého objevila úplnou náhodou až s pětiletým zpožděním, a kdy konečně prolomí řetěz tragických událostí v rodině?

29.11.2016
Nová láska známé zpěvačky spravuje kamna a hraje na trubku. Kdo je tajemný ctitel, kterého objevila úplnou náhodou až s pětiletým zpožděním, a kdy konečně prolomí řetěz tragických událostí v rodině?

Foto: ČT

Popisek: Zpěvačka Magda Malá má konečně trošku štěstí nadosah

„Moje máma vypadala taky moc dobře. Než umřela,“ komentuje populární muzikálová zpěvačka to, jak skvěle vypadá v bezmála padesáti letech. Magdu Malou smrt blízkých provází prakticky po celý život. Když jí bylo devět, spáchal její otec sebevraždu. Později jí záhy po sobě zemřeli kromě matky také jedna ze sester, bratr a synovec.

O bratra přišla tragicky před dvěma lety. „V lednu by slavil pětapadesáté narozeniny. Nerozumím tomu. Stalo se to někde ve Vysočanech. Přecházel kolejiště a smetl ho vlak,“ řekla tehdy webu super.cz zdrcená zpěvačka, která má celkem po právu pocit, že si na ni osud zasedl. „Když před dvaceti lety začínal Drakula, zemřela mi maminka, teď když se po dvaceti letech vrací, odešel můj bratr. Je mi strašně smutno,“ svěřila se novinářům Magda.

Otec se otrávil plynem

Její otec spáchal sebevraždu, když jí bylo jen devět let, otrávil se plynem. Maminka jí umřela v šestapadesáti letech na rakovinu tlustého střeva a před deseti lety přišla o třiatřicetiletou sestru. „Zabili ji doktoři, při laparoskopii jí špatně sešili střevo, takže jí způsobili neprůchodnost střev,“ tvrdí zpěvačka. A mladého synovce zase přejel taxikář…

„To, co mi osud přichystal, jsem si sama nevybrala, ale musela jsem se s tím naučit žít. Nechtěla jsem to vzdát a skočit z mostu,“ vypráví v rozhovoru pro novinky.cz. Hudba ji prý držela nad vodou už odmala. Při vzpomínce na základní školu v Chebu se jí totiž vybaví hlavně vášeň pro zpěv, kterým o přestávkách obšťastňuje pedagogický sbor. „Tím, že jsem se snažila učitelky potěšit k svátku novou písničkou, jsem se vyhnula zkoušení, ale čtyřky z diktátů mě stejně neminuly. S pravopisem mám problém dodnes, a pokud si nejsem jistá, napíšu raději jiné slovo,“ přiznává.

Osudová role Samotářky

Třikrát za svou kariéru dostala roli Eponiny v Bídnících, do jejíhož repertoáru patří i jeden z hitů tohoto muzikálu, Píseň samotářky. Poprvé Magda o nenaplněné lásce zpívala na počátku 90. let minulého století a naposledy ještě před pár lety. A sama je i Magda, vztah s otci jejích dcer nevydržel. Momentálně ale prý vztah má. „Vplul mi do života nový partner, ze kterého jsem nadšená a budu do něj zamilovaná asi sto let,“ prozrazuje. Vdávat se ale asi nebude. „Vztah bez papíru je podle mě utuženější, protože lidi neukolébá v přílišné jistotě.“

A vztah jí přinesla právě Eponinina píseň. „Jaroušek mě oslovil už někdy před pěti lety na Facebooku, ale já jsem si jeho zprávu vyzvedla až letos v létě. Psal, že jsem jeho platonická láska už od té doby, co zpívám Samotářku, protože ji nikdo nezazpíval líp. Když dostal po letech mou odpověď, málem prý omdlel.“ Jaroušek je sedmačtyřicetiletý kamnář z Vysočiny, je dvakrát rozvedený a Magdě se na něm líbí, že kromě šikovných rukou má i hudební talent a umí hrát na trubku.

Otcové jejích dcer se na ni vykašlali

„Fascinují mě lidi, za kterými je vidět jejich poctivá práce, na kterou se nemůžu vynadívat. Jaroušek je sice umělec, ale jsem ráda, že ne ze stejné branže,“ říká o otci dvou větších dětí, se kterým prý tráví veškerý volný čas. Nejraději ti dva prý chodí na pivo a na koncerty. Stabilní vztah si Magda už opravdu zasloužila. Otec dnes patnáctileté starší dcery ji opustil, když zjistila, že je těhotná. „Seděly jsme u stolu, já jsem si v duchu procházela její život, bylo mi hezky a smutno zároveň a byla jsem pyšná, jak je hezká a chytrá. Ona ke mně najednou přišla se slunečnicí v ruce a se slovy: Maminko, děkuji ti za to, že jsi mi dala život. Známe se už skoro šestnáct let, ale já o tobě vím déle, protože jsem si tě vybrala. V životě jsem neslyšela hezčí vyznání,“ popisuje Magda situaci, kdy ji dcera dojala.

To otec mladší, sedmileté Terezky je aspoň po rozchodu se zpěvačkou v kontaktu jak s vlastní dcerou, tak se starší Magdalenkou, se kterou prožil několik let. S Jarouškem po boku se ale snad už Magdě blýská na lepší časy. A nejen v osobním životě. Kromě učitelování se nově zapojila do týmu kolem připravovaného muzikálu Ples upírů. Na rozdíl od většiny předchozích tragických rolí – vedle Eponiny ještě Lorraine v Draculovi či Kim v Miss Saigon – půjde tentokrát o postavu, která by u diváků měla vyvolat smích. Navíc hospodská Rebecca bude nejspíš jediná, komu se vyhnou upíří zuby.

Jarouškovi vaří sóju

„Mého muzikálového manžela bude svádět naše pomocnice v kuchyni a já ho budu šiškou salámu mlátit po hlavě, což je konečně moje vysněná role, protože doteď jsem skoro všude strádala a končila smrtí,“ směje se zpěvačka. Sama by si ale salám nedala. Je z ní přísná vegetariánka. „Viděla jsem video, jak se zabíjejí zvířata kvůli tomu, abychom se najedli. Dneska už přece existuje tolik náhražek, které, pokud se dobře připraví, jsou od opravdového masa k nerozeznání. Když jsem dala příteli, který je masožravec, ochutnat sójový guláš, prohlásil, že lepší snad ještě nejedl. Maso jsem dřív jedla, ale srovnala jsem si to v hlavě a už nechci mít při jídle pocit viny,“ vysvětluje Magda Malá.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace