Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konec dobrý, všechno dobré. Druhou řadu ´Tváře´ zachránil brýlatý, kudrnatý gay, jinak spíše bodovala v přehlídce nejhorších proměn. Kdo to nakonec schytal od diváků nejhůř?

22.11.2016
Konec dobrý, všechno dobré. Druhou řadu ´Tváře´ zachránil brýlatý, kudrnatý gay, jinak spíše bodovala v přehlídce nejhorších proměn. Kdo to nakonec schytal od diváků nejhůř?

Foto: Facebook

Popisek: Jan Cina ve finále Tváře

I když se fanoušci show Tvoje tvář má známý hlas často shodovali, že druhá řada se jim tolik nelíbila jako první a autorům dokonce vzkazovali, ať už další nedělají, ve finále jejich kritické ohlasy mírnil fenomenální výkon talentovaného Jana Ciny. Do té doby u nás poměrně málo známý herec se představil jako všestranně nadaný umělec, který nakonec zastínil i zkušené profíky.

Přesto, že bylo každé jeho vystoupení velmi zdařilé, to, co předvedl  v posledních dvou večerech, když  se převtělil do slavné španělské  sopranistky Monserrat Caballé nebo do scatujícího jazzmana Scatmana, bylo bezkonkurenční. Na rozdíl od většiny ostatních „čísel“ měl totiž Cina štěstí jak na vybrané hity, tak na skvělé maskéry. Když se k tomu přidal jeho mimořádný talent, vznikla senzační podívaná,  gradující od  prvního kola až k tomu finálnímu.

Nejméně povedené

To se bohužel nepodařilo například Romanu Vojtkovi, jehož nesporné pěvecké a taneční schopnosti  nezřídka zkazil fakt, že coby dvojník některé proslulé superstar působil  spíše jako travestita. Jeho proměna v Shakiru dokonce „zvítězila“ v žebříčku vůbec nejméně povedených. V anketě, uspořádané webem Aha, společně s ním nejvíce „bodoval“ Miroslav Etzler, který to schytal například za to, jak předvedl  Haddawaye. A i když Vojtek s Etzlerem  nakonec ve finále slavili úspěch s milostným duetem ze slavného muzikálu Fantom opery,  působilo Romanovo vystoupení spíše jako parodie fenomenálního výkonu krásné Sarah Brightman. Mimochodem, v tomto čísle byl Etzler věrohodnější. Ale pro změnu  zase tato finálová proměna  získala nejvíce hlasů diváků, tentokrát při hlasování  na Facebooku.

StarDance versus Tvář

Je nepochybné, že hlavním důvodem, proč televize Nova práva na tuto soutěž koupila, je sledovanost. A ne náhodou ve stejnou dobu soupeřila s obdobnou talentovou show v České televizi, StarDance, a konečně se jí podařilo, co se počtu diváků týče, ČT porazit.  Byť Nova Tvář k nelibosti mnoha diváků vysílala v neděli, protože se sobotního souboje s ČT se bála.  Finále vidělo přes 1,7 milionů diváků, což je jeden z letošních rekordů.  Ale Tváři se podařilo dosáhnout i jisté „přidané hodnoty“. Tato show totiž stereotypní galerii osobností českého showbyznysu obohatila o nové. Po Haně Holišové, která převedla v první řadě něco podobného, co Jan Cina ve druhé, na sebe výrazně upozornil jako skvělý moderátor i Ondřej Sokol, další všestranně nadaný umělec. Ve srovnání se sluníčkovým duem Eben Kostková ze StarDance i dalšími českými moderátorskými hvězdami je milý, stručný a vtipný. 

Gay? No a co!

A ještě jedno plus této talentové show patří. Velmi příznivé reakce na vítězství  Jana Ciny dokazují, že česká veřejnost je velmi tolerantní, pokud jde  o homosexualitu. Je až překvapivé, obzvláště u nás, jak pozitivní ohlasy Cina získal  na sociálních sítích, kde si většinou lidé na celebritách hojí své komplexy. Tentokrát ale sympatický kudrnatý gay, který se ke své sexuální orientaci bez vytáček přiznal, sklízí většinou velký obdiv. A pokud se snad někdo pohoršoval, že soutěž vyhrál gay, schytal to naopak od ostatních.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Anička Vančová