Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Profesor kvůli ní skončil u krav, další partner jí umřel, třetí nadělal dluhy a rád ‘čuchal ke špuntu‘ a ten poslední ji opustil. Populární herečka si nejspíš neumí vybrat chlapa. Nebo se jí snad bojí?

19.11.2016
Profesor kvůli ní skončil u krav, další partner jí umřel, třetí nadělal dluhy a rád ‘čuchal ke špuntu‘ a ten poslední ji opustil. Populární herečka si nejspíš neumí vybrat chlapa. Nebo se jí snad bojí?

Foto: Facebook

Popisek: Vilma Cibulková ve vánočním filmu Pohádky pro Emu

Je mimořádně charismatická a navzdory pěti křížkům na krku je stále atraktivní. Přesto se jí v soukromí neustále lepí smůla na paty. Vilma Cibulková je ale přesvědčená, že si za to může sama.

Populární herečka toho dostala od sudiček do vínku požehnaně, v jednom směru na ni ale ona pohádková trojka pozapomněla – nadělit jí lásku až za hrob. Sama dlouho bojovala se svou láskou k alkoholu, její dcera pro změnu zase s drogovou závislostí. Velkých soubojů si tudíž Vilma Cibulková užila víc, než je pro jednu duši zdrávo. Díky své povaze ale obojí dokázala překonat a zvítězit i sama nad sebou. Je totiž tvrdohlavá a velmi dominantní. A v tom je právě kámen úrazu, který jí komplikuje soukromí. Dva roky jsme po jejím boku vídali baskytaristu Pavla Jakuba Rybu a zdálo se, že už se konečně začalo krásné Vilmě blýskat na lepší časy. Jenže i tento vztah už patří minulosti. Problém prý nejspíš spočívá v tom, že se tak razantní ženy, která přesně ví, co od života chce, většina chlapů prostě bojí.

Chtěla všechno a hned

Její problémy s mužským pokolením začaly již během studia na střední škole. Dlouhé hodiny tenkrát trávila s jedním z profesorů, povídali si a báječně si rozuměli. Jenže pak najednou ze dne na den školu opustil. „Třídní mi vysvětlila, že odešel kvůli mně. Dodnes nevím, jestli odešel sám, nebo musel odejít, protože mi napsal až po nějakých pěti letech, že skončil u krav,“ prozradila v dokumentu České televize Třináctá komnata.

Pokud jde o lásku a partnerství, nikdy se Vilma nespokojila s polovičatostí. „U muže jsem vždy hledala všechno, otce, milence i kamaráda, a vždy jsem všechno chtěla hned,“ přiznává na první pohled mimořádně silná žena, která ale pod ochrannou maskou skrývá velmi křehkou a zranitelnou bytost. I když u přijímaček na DAMU totálně propadla a ze stresu nedokázala předvést vůbec nic, nakonec ji nějakým zázrakem přijali a vystudovala ve velmi silném ročníku s Karlem Rodenem, Ivanou Chýlkovou, Jitkou Asterovou či Evou Holubovou. Hned po absolutoriu dostala angažmá v Národním divadle a brzy se začala objevovat v hlavních rolích. Lhostejný k ní nezůstal ani film, kde zpravidla ztvárňuje emocionálně složité osobnosti.

Zdrhla, když ji potřeboval

S morálkou si hlavu nikdy příliš nelámala, a tak vesele randila s Petrem Kracikem i Karlem Heřmánkem, přestože byli oba zadaní. První opravdu vážný vztah ale prožila až s mužem, který byl o celých čtyřicet let starší, slavným kolegou Miroslavem Macháčkem. Byl vyhlášený pedant a věčně nespokojený puntičkář, a Vilma mu ke zděšení všech přítomných klidně položila při zkoušce ruku na pleš. Jejich vztah byl hojně přetřásaným soustem, tím spíš, že známý herec a režisér byl v té době již těžce nemocný.

Ještě než zemřel, stihla ho Cibulková opustit. „Zdrhla jsem ve chvíli, kdy mě nejvíc potřeboval,“ povzdychla si provinile. Třeba k tomu dodat, že v té době již měla spoustu starostí sama se sebou. Žal léčila alkoholem a nakonec skončila v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích na oddělení sebevrahů. Později dokonce přiznala, že denně vykouřila osmdesát cigaret a dny trávila psaním, čímž si prý čistila svědomí. „Bojím se, že odpovědět na otázku, proč jsme s Máchou k sobě tak tíhli, dost dobře nedokážu. Bylo to osudové setkání a vymyká se jakémukoli popisu,“ dodala.

Láska s vůní špiritusu

Po třech letech se vrátila k herectví, tvrdě dřela a úspěch se dostavil. Poprvé se provdala za právníka Jana Zbyška a porodila mu dceru. Když ale zjistila, že nadělal obrovské dluhy kvůli podnikání, nechala se s ním rozvést. A pak vstoupil do jejího života Pan osudový – herec Miroslav Etzler. Kvůli Vilmě opustil Zuzanu Bydžovskou, platil alimenty na tři děti a stejně jako ona měl velmi vřelý vztah k alkoholu. Deset let se jim dařilo působit navenek jako spořádaná rodina, pak se ale Etzler ‘zapomněl‘ s jistou mladičkou herečkou a Cibulková požádala o rozvod.

V poslední době to chvíli vypadalo, že konečně zakotvila v ideálním vztahu po boku jazzového kytaristy Pavla Jakuba Ryby, potomka legendárního autora České mše vánoční. Jenže to nevyšlo a populární herečka je už zase sama. A když tuto novinku z jejího života vyšťoural deník Blesk, na zvídavou otázku odpověděla: „Se svými partnery se nerozcházím tak, abychom nezůstali přáteli. Ale je to čerstvé a dejte nám čas.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace