Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další moderátor nejspíš úplně zešílel. Místo aby se držel svého kopyta – tedy mikrofonu, chystá se riskovat život ve velkém stylu. Přitom má doma dvě děti! Koukněte se, máme fotky

16.11.2016
Další moderátor nejspíš úplně zešílel. Místo aby se držel svého kopyta – tedy mikrofonu, chystá se riskovat život ve velkém stylu. Přitom má doma dvě děti! Koukněte se, máme fotky

Foto: impuls.cz

Popisek: Známý moderátor a herec Vlasta Korec

FOTOGALERIE Na začátku roku 2017 se český herec a moderátor Vlasta Korec vypraví Na nejtěžší a nejnebezpečnější závod světa Rallye Dakar se počátkem roku hodlá vypravit počátkem příštího roku známý moderátor Vlasta Korec. Zatím si trasu vyzkouší jenom nanečisto.

Známý moderátor a herec bude hltat tisíce kilometrů napříč Jižní Amerikou společně se světově uznávaným freestyle motokrosařem Liborem Podmolem: Sešli se na testovacích jízdách nedaleko Prahy a pořízené fotografie dokazují, že zkoušky byly více než dramatické. „Neskutečně se těším, bude to dobrodružství se vším všudy při závodu, který je nej nej ve všech směrech. Světové hvězdy, prvotřídní technika, úžasné exteriéry, pořádný adrenalin,“ prozradil natěšený Vlasta.

Na střeše? Nic moc!

Korec nejede náročný závod v zahraničí poprvé, a přestože se snaží být maximálně opatrný, minule skončilo jeho auto v dunách na střeše. Tenkrát sice neseděl za volantem, zážitek to ale přesto nebyl nic moc. „Bylo to dost nepříjemné. V takových chvílích hlavně myslím na svoje děti a  manželku Magdalénku, která mi nikdy nebrání zažívat takové dobrodružství, ale mám vůči ní špatné svědomí, že rodinu nechávám samotnou doma bez pomoci,“ posypal si hlavu popelem.

Vlasta s manželkou Magdalenou a dětmi Magdalenkou a Vlastíkem

Vlasta s manželkou Magdalenou a dětmi Magdalenkou a Vlastíkem

A jednou bylo ještě mnohem hůř, tento zážitek ale Vlasta prožil pouze v roli diváka. Po chybě závodníka za volantem udělal automobil mnoho kotrmelců a jeho kusy ležely rozházené na obrovsky rozlehlé ploše. Vrak zůstal bez kol a pro zraněnou posádku musel přiletět záchranářský vrtulník. „Přiznávám, že to nebylo nic příjemného a vzbuzovalo to ve mně strach. Z vlastní zkušenosti vím, že jet 150 km/h v terénu je maximální zážitek, ale také obrovská zodpovědnost a částečně risk,“ připustil.

Výlet za mega

Odvážná výprava potrvá necelý měsíc, přičemž trasa povede mimo jiné přes Bolívii kolem legendárního jezera Titicaca. Vlastův závoďák se bude muset místy vypořádat i s nadmořskou výškou nad čtyři tisíce metrů. A taková výprava samozřejmě není vůbec levnou záležitostí, náklady na jednoho člena týmu se šplhají až k milionu korun.

Jízdu takzvaně naostro už si Vlasta Korec kdysi zkusil v Africe při závodu Intercontinental rally. „Byla to skvělá zkušenost, kterou bych si určitě chtěl ještě někdy zopakovat,”prozradil. Libor Podmol, kterého s ním svedla dohromady náhoda a chuť poznat, o čem Dakar je, bude sbírat zkušenosti, aby se příště mohl legendární Rallye Dakar zúčastnit jako závodník. Jen můžeme doufat, že nebude s autem skákat stejně jako na motorce.

Přehlídka odvahy a vytrvalosti

I když se Dakaru říká Rallye, jedná se spíš o vytrvalostní závod v terénu, kde se spíš používají upravené terénní speciály, než klasické rallye soutěžní vozy. Většina měřených úseků vede těžkým terénem, převážně sestávají z průjezdů písečnými dunami, blátem, travnatými pláněmi a skalních úseků. Délka etap se pohybuje od několika desítek do stovek kilometrů denně. Závod byl poprvé odstartován v roce 1979, dva roky poté, co se v poušti ztratil při dálkovém pouštním závodu Abidjan-Nice a tři dny bloudil nehostinnou krajinou motocyklový závodník Thierry Sabine.

Na Interkontinentální rallye, přezdívané Druhý Dakar

Na Interkontinentální rallye, přezdívané Druhý Dakar

Sabine se po této zkušenosti rozhodl uspořádat dálkový závod napříč Afrikou. Založil T.S.O. (Thierry Sabine Organisation) a 1. ledna 1979 se poprvé startovalo. Původně závod vedl z Paříže do senegalského Dakaru, s přerušením při převozu přes Středozemní moře. Politická situace a další faktory však způsobily, že se trasa včetně startu a cíle časem měnila. V roce 2007 se konal poslední ročník na africkém kontinentu, v následujícím roce byl zrušen kvůli teroristickým útokům v Mauretánii, k nimž došlo pouhý týden před plánovaným startem. Od roku 2009 byla soutěž přesunuta do Jižní Ameriky, konkrétně do Argentiny a Chile, v roce 2012 bylo přidáno ještě Peru.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace