Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jiří Krampol se ukázal na Primě v tričku s nacistickými symboly. To ale není zdaleka všechno, Novotný s gustem trolí Macuru i Podhůrského, o Regině z VyVolených nemluvě. Je to maso

15.11.2016
Jiří Krampol se ukázal na Primě v tričku s nacistickými symboly. To ale není zdaleka všechno, Novotný s gustem trolí Macuru i Podhůrského, o Regině z VyVolených nemluvě. Je to maso

Foto: TV Prima / repro

Popisek: Jiří Krampol. Takhle ho v TV neuvidíme, tričko rozrastrovali

Viděli jste VIP Prostřeno? Je to mazec. Protekční fracek Pavel Novotný tvrdě jde po Zdeňkovi Macurovi a skoro osmdesátiletý Krampol nosí nacistické tričko. Zábava v pojetí TV Prima skýtá opravdu nečekané zážitky.

Tričko s potiskem odkazujícím na nacistickou symboliku, tedy s říšskou orlicí, v němž herec Jiří Krampol vystoupil v pořadu Prostřeno a které je vidět na fotografiích, ovšem podle jeho autora neobsahuje jediný zakázaný symbol. Televize Prima to přesto považuje za problém a obrázek na Krampolově oblečení v záznamu pořadu rozmaže.

Nejsem nacista, tvrdí Krampol

Téměř osmdesátiletý herec a bavič Jiří Krampol se ve VIP vydání pořadu televize Prima Prostřeno objevil v tričku, na němž je zobrazený symbol připomínající říšskou orlici a které zároveň odkazuje na olympijské hry z roku 1936, jež se konaly v Berlíně v režii nacistické strany. Krampol byl ale překvapen, když byl na tuto spojitost upozorněn. „Vůbec jsem to nevěděl, nejsem žádný propagátor nacistů,“ tvrdil serveru Lidovky.cz.

Triko je prý vtip, říká výrobce

A nevinný se cítí i autor trička, se kterým mluvil Blesk a který chce zůstat v anonymitě. Ten uvádí, že na tričku je vyobrazena ne říšská, ale římská orlice, převzatá z nespecifikovaného sousoší v Římě, a že na fotce Braniborské brány není nic špatného. Na triku, kterým se Krampol v pořadu pyšnil, je také zlatá medaile z Berlína, sličná veslařka, Hitlerova milenka Eva Braunová a nápis „Die Einzig Richtige Olympia“ (tedy Jediná skutečná Olympia). „Šlo o vtip,“ říká autor, což se prý dá poznat z toho, že nápis je gramaticky špatně...

Mám na to znalecký posudek…

„Dělám radikální trička, připouštím to, ale ne nacistická nebo fašistická. Ta témata pouze vždy souvisejí s nějakou dobou,“ řekl M.K, jenž má prý na všechna svá díla vyhotovené znalecké posudky. Tričko inspirované berlínskou olympiádou nabízí na stránkách svého obchodu, který prodává i další oblečení se symbolikou pravicového extrémismu. Vyrábí také trička i pro tvrdé jádro fanoušků fotbalové Sparty, takzvané hooligans.

Chtěl Novotný zabít Macuru?

Krampolovo tričko, které je ve vysílání rozrastrované, ale není jediným výstřelkem této VIP edice. Za ostatními stojí známý bulvární novinář a provokatér Pavel Novotný. Ten ze všech sil „jde“ po Zdeňkovi Macurovi, bývalém tak zvaném příteli Ivety Bartošové. Na buřty mu například nakapal chilli extrakt nazvaný Black Mamba, tedy černá mamba podle nejjedovatějšího hada. Pálivější omáčku neseženete… „Já mám rád pálivé, Zdeněk Podhůrský a Regina také. Macura bohužel ne,“ řekl Blesku Pavel, který se rozhodl samozvanému ochránci žen večer pořádně znepříjemnit.

Zdeněk zkolaboval!

A povedlo se. Macura po požití super pálivé papričky málem zkolaboval. Dokonce se o něho pokoušeli mdloby! „Dostal menší kolaps z toho, no...“ smála se paní Krampolová, která ochucené buřty prozíravě neochutnala.

Opilá kráva z Brna nemá ani splachovací záchod

Šílený Novotný měl spadeno i na Reginu Holáskovou, svéráznou „umělkyni“, která se kdysi proslavila účinkováním ve Vyvolených. Ta hosty pozvala do chatičky, kde nemá ani záchod či tekoucí vodu a terorizovala je svými vegetariánskými požadavky. „Co si to dovoluje, ta opilá kráva z Brna?!“ vystartoval na ni uražený „protekční“ spratek. „Alkohol u žen je příšerná věc. Regino, přestaň fetovat a chlastat!“ vzkáže jí do objektivu. „Na svoje bedra si bere problémy celého světa, místo aby řešila sama sebe.“

Je Macura týraný?

Regina, která předvedla nejen chatičku, ale i afgánské chrty a vlastní sochy, naštěstí prý Pavlem, který podle ní lže a vydělává na neštěstí ostatních, pohrdá. Kdo ji naopak zaujal, byl Zdeněk Macura, kterého se neúspěšně snažila sbalit. Ten málem trumfnul i Krampolovo náckovské tričko, když přišel s trikem s nápisem „Ježíš Kristus, hlavní ochránce žen – áčková celebrita“. Pro Novotného je to jen další jasný důkaz o Macurově psychiatrické diagnóze, Macura podle něj týral svou první ženu Petru. Jenže to prý bylo naopak. „Nejsou jen tyrani, ale i tyranky,“ tvrdil Macura o ženě, které se prý nemohl zbavit a za žádnou cenu jí nezvedá telefon.

Je z jiné planety, tvrdí Krampol

„Úplně mě otrávili! Já na tohle nejsem zvědavý a nechci s tím mít nic společného. Ať si to řeší v soukromí,“ řekl Blesku namíchnutý Krampol. „Čekal jsem pořad o naivním vaření, ne bitku,“ dodal herec s tím, že Macuru viděl podruhé v životě. „Neznám ho, ale myslím, že to není zlý člověk, jenom tak trochu z jiné planety. Jak se říká – vysílá jinde...“ myslí si Krampol, který dění v pořadu příliš nestíhá.

Kdo by taky stíhal – stačí se otočit a bláznivý Novotný zlomyslně leje do jídla chilli omáčku anebo vypouští na stůl živé cvrčky, jako se to stalo právě v díle u Macury. Touto edicí VIP Prostřeno si TV Nova vážně sáhla na dno. Šílenější hosty, kteří se označení VIP patrně vysloužili jen za své excesy, už asi neseženou.

Pozor, bude bavendo

Pavel Novotný ostatně již na svém Facebooku anoncoval: „Bude bavendo...... pozor, nejsem jako redaktorky jisté zrušené sračky podvečerního zpravodajství Primy, co postují, že budou večer v televizi, ač o hovnu.... Já budu teď šest dnů každý večer v televizi a bude to.... důstojné! Důstojné tak, že se bude dívat i pražská kavárna! A Marek Vít!“ Což okomentoval s patřičnou nadsázkou novinář Aleš Harazim: „Všichni teď řeší Trumpa a sníh, ale že teď běží Prostřeno, kde Pavel Novotný trolí Macuru tím, že si na noční stolek u postele dá fotku, na které je s Rychtářem, probíhají hádky o Ivetě Bartošové, zatímco u toho sedí Zdeněk Podhůrský, co jí taky píchal a má výraz „Hello darkness, my old friend“, to tu nikdo nezmiňuje! Skandální, takže to musím napravit. A měli byste se na to dívat, protože je to ta pravá quality TV.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

Vložil: Dáša Vrchotová