Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Flirtuju stále, myslím, že to mám v krvi. Jsem koketa, přiznává herečka Petra Hřebíčková. Koho zbožňuje ze všeho nejvíce a s kým flirtuje nejčastěji? A kterého herce má doma? Vše prozradila, s širokým úsměvem

15.11.2016
Flirtuju stále, myslím, že to mám v krvi. Jsem koketa, přiznává herečka Petra Hřebíčková. Koho zbožňuje ze všeho nejvíce a s kým flirtuje nejčastěji? A kterého herce má doma? Vše prozradila, s širokým úsměvem

Foto: Facebook / Tomáš Beran

Popisek: Petra Hřebíčková

FOTO Půvabná blondýnka neví, kde jí hlava stojí. Hraje divadlo, točí, ale středobodem jejího života je čtrnáctiměsíční syn Šimon, kterého má s přítelem, hercem Matějem Dadákem. Momentálně ji můžete vidět v hlavní roli komedie Bezva ženská na krku, kde hraje odvážnou učitelku Elišku, která potíže řeší s vtipem i trochou flirtu.

A flirtování prý baví i zadanou herečku. „Flirtuju stále se svým synem. Myslím, že to mám v krvi. V rámci slušnosti a jistých mezí samozřejmě,“ směje se Hřebíčková s tím, že je prostě koketa. I když, ženské zbraně prý moc nepoužívá. „Asi ani nechci. Mám ráda humor, takže jsem často spíš taková koketa kámoška, než že bych byla femme fatale. Moje koketerie je dost jasně okořeněná humorem,“ říká herečka v rozhovoru pro Novinky.cz.

Chtěla bych být Janžurka

Humor je její silná stránka, ač na to křehká herečka nevypadá. A kdo je jejím hereckým vzorem? „Iva Janžurová, kterou jsem zbožňovala už jako dítě. Je pro mě ikonou humoru. Co ona dokázala v českých filmech! Jakou plejádu komických postav ztvárnila! Pokaždé dobře a pokaždé jinak,“ má v tom jasno Petra.

Jsem ráda, že žiju s hercem

Humor jí prý pomáhá i ve vztahu. „Ne že pomáhá, je to záchytná kotva. Nezbytnost,“ upřesňuje herečka. A jak se jí žije s hercem? „Těžko říct, protože Matěj se neživí jen herectvím, také píše. Takže mám doma napůl spisovatele a herce. Je mi příjemné, že žiju s někým, kdo rozumí mé profesi a nevyčítá mi, že nejsem večer doma. To je důležité, pro to nemá pochopení každý. Není to tedy třecí plocha, ale inspirace a obohacení,“ popisuje Petra svůj vztah.

Představitel Ladislava Drbohlava ze seriálu Ulice, Matěj Dadák. Životní partner Petry Hřebíčkové 

Dvě náplavy mají Pražáčka

Je původně z Hodonína, hrála ve Zlíně. Odchod do Prahy byl zásadním krokem. „Opouštěla jsem byt, přátele, práci a nejen to. Měla jsem to tam hodně ráda a byla jsem blízko své rodině. Nicméně tenkrát bylo ideální období takový krok udělat. Moravu jsem ale nikdy v mysli neopustila,“ tvrdí. „S Matějem jsme si teď uvědomili, že náš Šimon je už čistokrevný Pražák. Je to legrační, že my, dvě náplavy, spolu máme Pražáčka,“ směje se Hřebíčková.

Vracet na Moravu se nechci

Zpátky na Moravu se nechystá. „Neumím si představit, že bych při množství práce, kterou jsem měla, bydlela jinde než v Praze. Chceme tady bydlet i proto, že časem přijdou kroužky, vyzvedávání ze školy. A to by bylo obtížné. Navíc často pracujeme večer. Z malého města jsem zvyklá, že mám vše blízko, a dojíždění si neumím představit,“ přiznává herečka.

Chatička by ale bodla

I když, nikdy neříkej nikdy… „Nevyrůstala jsem sice přímo na vesnici, ale v menším městě, často jsem však jezdila za babičkou a dědou na venkov, kde jsme to my děti milovaly. Máme za Hodonínem zahrádku, kde jsme trávili víkendy, tam je to už taky spíš vesnice. Je mi to blízké a jednou bych ráda měla pozemek za Prahou, kam bych si mohla jezdit odpočinout od zrychleného života ve městě,“ plánuje Petra.

Maminka mi vyčítala, že pařím

Přiznává ale, že jí chybí maminka, která žije v Hodoníně. Ty dvě mají skvělý vztah, maminka se na ni zlobila prý jedinkrát v životě. Kdy to bylo? „Před maturitou. Začala jsem s divadlem a k tomu patřilo zůstat po zkoušce v hospodě. Ten konflikt nekonflikt byl, když mamka řekla, že už to s tou hospodou přeháním a mám se učit na maturitu. Věděla jsem, že je zklamaná, a to zabolelo víc, než kdyby na mě křičela. Ona je pro mě neustále velkým příkladem. Vše zvládá způsobem, který nechápu. Hlídá pět vnoučat, účtuje, poseká trávu, má navařeno pro regiment a stihne si s námi dát kafe, víno a ještě pobavit společnost. Neslyšela jsem ji, že by si postěžovala,“ obdivuje herečka svou matku.

Dítě mi změnilo život

Mateřství ji prý změnilo. „Dlouhou dobu jsem žila především divadlem na úkor osobního života. Teď je to naopak. Už tolik nepracuju a mám víc času i na sebe,“ popisuje svůj současný život. „A na rovinu, už jsem na to měla věk. V lecčems mě to i zachránilo. Dokud člověk nemá dítě, řeší zbytečně jen sám sebe. To může tak do třicítky, ale pak omílá stále totéž dokola a na nic moc nového už nepřijde. S dítětem se přirozeně obrátí pozornost jinam“, usmívá se Petra.

Šimon je hrozně vtipný, říká hrdá matka

Šimon je prý zlaté dítě. „Spí s námi v posteli, trochu si to vydupal, a i proto je klidné miminko. V postýlce nebyl šťastný a mně se po něm taky stýskalo. Jsou to nejkrásnější chvíle, když nás ráno vzbudí a jsme celá rodina všichni pohromadě. Není ovšem takové to klidné miminko, které by sedělo v koutě, je hrozně vtipný,“ tvrdí hrdá matka.

Komu splní všechna přání?

„Pořád dělá nějaké obličeje, nevím, kde to viděl. Dává si na hlavu různé hadry, zrovna včera mi ukradl halenku, chodí po bytě jak malý bubáček. Naráží do nábytku, padá a směje se tomu. Pak vykoukne, jestli ho sleduju a jestli se taky směju. Smysl pro humor má, snad mu zůstane,“ přeje si Petra Hřebíčková. „Ráda bych, abychom byli parťáci. Samozřejmě je třeba mít přirozenou autoritu. Jenže to se pěkně říká, už teď vidím, jak to se mnou umí. Udělá oči a já mu vše splním,“ dodává.

Taky budu velkej chlap!

To Matěj je jako tatínek prý přísnější. „Když tatínek zavelí, malý poslouchá, Šimon ho jasně vnímá jako autoritu. Můj tatínek se mu taky líbí. Rád k mužům vzhlíží a pozoruje je. Potutelně se usmívá, jako by říkal: Taky jednou budu velkej chlap.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace