AUDIO Zřejmě opilý ministr Kalousek debatoval v rozhlase. Česko se baví
07.06.2013
Foto: TOP 09
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek
Prezident Miloš Zeman nebyl při odemykání korunovačních klenotů ve své kůži. Podle mluvčí Hradu Hany Burianové bojoval s virózou. Tomu však nevěří řada prezidentových odpůrců, kteří tvrdí, že byl Zeman pod vlivem alkoholu. Přisadil si i ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), když poznamenal, že ke klenotům tak mohla přibýt i šavle.
Netrvalo ani měsíc a ve zcela totožné situaci se nyní objevil sám Miroslav Kalousek. Ten byl hostem krátkého rozhovoru na Českém rozhlase - Radiožurnálu. Kalousek vysvětloval, jak by to mohlo být s odpuštěním daní podnikatelům postiženým povodní. Dostal se přitom do sporu s mluvčím vlády Janem Hrubešem, který již oznámil jakési předběžné představy vlády. Ministr se však ohradil, že o odpouštění daní může rozhodnout pouze on.
Brbl brbl ano
Pro Český rozhlas však poznamenal i řadu dalších věcí. „Mě fascinuje, že říkáte, že jsem se já jako ministr financí ČR dostal do sporu s nějakým Hrubešem. Já vůbec nevím, kdo je Hrubeš,“ poznamenal se smíchem Kalousek, na kterém byla znát únava.
Následně vysvětlil, že bude třeba vzít v potaz rozdíly mezi provozovnami, kde bylo zaplaveno pět procent plochy, a mezi provozovnami, které skončily pod vodou celé. Prozatím nechtěl prozradit detaily, neboť se bude o celé věci ještě jednat. Některá slova však panu ministrovi nebyla příliš rozumět.
Především na sociální síti Facebook je Kalouskův projev hitem. „Kdo to žijeme?" ptá se jedna z pisatelek. „Strašné," přidává další. „Asi bych doporučila, aby byly rozhovory písemnou formou, pro jistotu," uvedl jiný z uživatelů.
Záznam je ke slyšení ZDE
Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.
Vložil: Zdeněk Svoboda