Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skutečně šokující informace o životě prezidenta Masaryka. Analýza DNA může rozcupovat naše dějiny. Co tak závažného nám historici tají? A proč, proboha?

05.11.2016
Skutečně šokující informace o životě prezidenta Masaryka.  Analýza DNA může rozcupovat naše dějiny. Co tak závažného nám historici tají? A proč, proboha?

Foto: ČT repro

Popisek: Reportéři ČT pátrají po skutečném otci TGM

Také Krajské listy před časem zveřejnily závažné indicie, naznačující, že skutečným otcem prezidenta Tomáše Masaryka není panský kočí Josef Masárik, ale císař František Josef. Zatímco dosud se na toto téma pouze spekulovalo, známý reportér David Vondráček se rozhodl s pomocí odborníků tyto spekulace potvrdit nebo vyvrátit. Podařilo se mu získat DNA samotného prezidenta Masaryka a jeho příbuzných. Díky jejich analýze má být do tří měsíců jasno, kdo je pravým otcem TGM.

A o něm historikové spekulují už dlouho a na toto téma vyšla řada článků i publikací. Například  Otakar Funda své hypotézy o Masarykově otcovství zveřejnil již před dvaceti lety. A vážná podezření, že TGM má  jiného otce, než se oficiálně uvádí, vychází hned z několika indicií.  Když si jeho matka  Terezie Kropaczek, brala kočího Josefa Masárika, byla již těhotná. A také byla o celých deset let starší než on.  Téměř negramotný Masárik se vzápětí dočkal zázračné kariéry na císařských statcích. A to přesto, že neprokazoval žádné výjimečné schopnosti a byl spíše pijanem. Prvorozený Tomáš se také výrazně odlišoval od svých dalších narozených sourozenců.

Čtěte také:

Byl tatíček Masaryk synem negramotného kočího, nebo proslulého rakouského císaře? Pokud ano, jde o největší vtip českých dějin. Tajnosti slavných

Kropáčková? Vyřízeno!

Spisovatel David Glockner nedávno zveřejnil v knize Císařův prezident  jeden z trumfů. Ve své hypotéze vychází  z údajného zápisu v císařově deníku, v němž si císař František Josef I. poznamenal, že záležitost s Kropáčkovou (tedy matkou TGM) je vyřízena. Nezanedbatelnou okolností  rovněž je, že ve Vídni pracovala jako kuchařka v měšťanských rodinách a pak se  vrátila na Moravu. Oblékala se a vystupovala jako dáma z lepších kruhů. Podle několika zdrojů se právě na Moravě stýkala s Franzem Josefem, který v té době ještě císařem nebyl. Ale byl odjakživa pěkným  proutníkem. Pokud byl TGM jeho levobočkem, zdaleka se nestal jediným, za svůj život si jich vedle čtyř legitimních potomků, pořídil celkem osm.

Příliš mnoho náhod

Další záhady, týkající se skutečného  původu TGM, podporují jiná nezpochybnitelná fakta. Kupříkladu, že mu v životě pomáhalo několik vlivných osob, často z okruhu císařského dvora,  dokonce při řešení jeho četných malérů. Jako student gymnasia byl vyhozen, když na ředitele zaútočil pohrabáčem, ale poté bez problémů dostudoval na jiné prestižní škole. Jeho kapesné bylo čtyřikrát větší než průměrný příjem tehdejšího řemeslníka.   I ti, co případné otcovství rakouského císaře zpochybňují, uznávají, že se v životě TGM vyskytuje příliš mnoho podivuhodných náhod. Mimo jiné také to, že na rozdíl od svých souputníků nemusel na vojnu. Nemluvě o genech,  při srovnání  podobizen TGM a Franze Josefa bije do očí nápadná podobnost.

Strážci sdělení: Přísně tajné

Nad těmito mnoha indiciemi se zamysleli i aktéři pořadu Reportéři ČT. Těm se podařilo získat DNA prezidenta Masaryka a jeho žijícího příbuzného.  Velmi zajímavé  bylo i vystoupení historiků Otakara Fundy a Petra Čorneje. Ti se přiznali, že mají k dispozici dokumenty z rakouských archívů o Masarykově původu, které ale nemohou ukázat. Obávají se, že by jejich zveřejnění mohlo zjistřit atmosféru v naší zemi a že by mohly být dokonce politicky zneužity. Zajímavé bude sledovat, zda bude nakonec Reportérům ČT vůbec dovoleno, aby další pořad o tom, kdo je skutečným otcem TGM, odvysílali.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace