Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jádro přitvrzuje a zatvrzuje se, obal odchází. A pražská kavárna dostala mail s výčtem všech kravin, které spáchala. Neklidný Brůna a press mezi dvěma státními svátky… Horký TÝDEN V OBRAZECH

03.11.2016
Jádro přitvrzuje a zatvrzuje se, obal odchází. A pražská kavárna dostala mail s výčtem všech kravin, které spáchala. Neklidný Brůna a press mezi dvěma státními svátky… Horký TÝDEN V OBRAZECH

Foto: Youtube, repro

Popisek: Tatínek byl nějaký neklidný...

Středa 2. listopadu kolem druhé odpoledne, venku sluníčko, podzim jak z pohlednice. Možná vám to přijde divné, ale již nastal „hydrologický silvestr“, hydrologové totiž slaví 31. října konec hydrologického roku, protože co od nynějška na horách nasněží, roztaje až na jaře příštího roku, jak sdělila Dagmar Honsová z Meteopressu. Konec týdne a víkend už bude podzimně pošmourný, řekla také. Dnes slavíme Dušičky. A máme za sebou, ale zřejmě i před sebou pěkně horký týden.

 

Tohle foto, které pořídil Jan Havlíček, nešlo pominout. Připsal k tomu, že fotil ráno na pražských Hájích, „něco mezi Stephenem Kingem a Černobylem“.

 

A ještě ten podzim, jak z obrázkové kartinky: Fotila Lea Hniličková.

Hrad, Podhradí a my ostatní

28. října se slavilo na Hradě, kde hlavní senzací bylo, že Hůlka cestou domů ztratil metál. (Vzápětí ho našel, asi byl trochu pod parou.) Na Staroměstské náměstí vyrazilo Podhradí v počtu asi 15 tisíc lidiček. A média z toho žijí doteď. „Rozdělil bych to do dvou částí. Pozoruji, že v obou znepřátelených vyhraněných táborech dochází k utvrzování, že jejich názor je správný. Je to doprovázeno i nadějí, že takových názorů přibývá. Já si ale myslím, že situace nevede ke zvýšené podpoře jedněch nebo druhých, ale naopak k oslabování. Část lidí, obal voličů, ti, kteří jsou nerozhodní, hodně dají na formu, sledují, zda se fauluje nebo nefauluje, ty tohle odrazuje. Když to shrnu, voličská jádra přitvrzují a zatvrzují se a obal odchází,“ okomentoval to Vlastimil Tlustý, politik na penzi, kterému mnozí vyčítají „kamvítrtampláštismus“ – byl v KSČ, pak v ODS, naposledy kandidoval, neúspěšně, za pidistraničku Libertas, ale jeho politický instinkt léty rozhodně nezrezivěl. Má dobré postřehy: „Rovnou bych ale doplnil, že se ještě dočkáme věcí… Pokud jsem vše popsal jako špinavou hru, bude se stupňovat. Snadno si umím představit, že z oslav 17. listopadu se stane jedna velká demonstrace proti prezidentovi. Bude to pokračovat až do prezidentských voleb,“ sdělil v aktuálním rozhovoru, kde mimo jiné připomněl, že když se dva perou, třetí… Vy víte co.

 

Tuhle fotku bychom mohli nazvat, ´kdo se ještě nevyfotil s Babišem, je absolutní nula´. Je Babiš ´ten třetí´? Mnozí si to myslí… Nás ale v tuto chvíli zajímá ten pán, co je na fotce s ním. Je to reklamní expert na slovo vzatý, lepšího tu asi nemáme. Pan Martin Jaroš, který v současné době žije v Kataru (a zřejmě tam vydělává fakt dlouhou vatu), se na svém facebookovém profilu vyjádřil k dění kolem prezidenta Miloše Zemana. Protože sám považuje Zemana za mstivého pána, který má za sebou temné čínsko-ruské pozadí, poslal pražské kavárně pár rad, jak prezidenta „sestřelit“. A tento text by si měla pražská kavárna zapsat za uši.

 

 

Tak tohle ne, alespoň podle špičkového marketéra Jaroše. V Show Jana Krause, které celé to ejchuchu ve čtvrtek odstartovalo, vystoupili „devadesátkoví zombíci“ a ti musí pryč.

Z Facebooku pana Jaroše: „JAK SUNDAT ZEMANA. Pražská kavárno! Promiň, že se na tebe obracím tak přímo - vím samozřejmě, že za á neexistuješ, za bé nemáš ráda, když se ti tak říká. Ale mezi námi děvčaty si snad můžeme promluvit napřímo.

Podívej se, ty si přeješ sestřelit Zemana. Jen za posledních 48 hodin jsi na mém Facebooku třikrát rozjela puč, dvakrát se zase uklidnila - dá se říct, že s každým dalším tweetem toho kreténa Ovčáčka a s každou zprávou z Primy tady máme malý třicetiminutový majdan. Hele, já chci to samé, co ty - Zeman je podle mě chytrý, ale zlý a mstivý dědek, no a ta jeho klaka a to temné ruské a čínské pozadí za ním je ještě horší než on sám. Chtěl bych ti tedy poradit, jak Zemana porazit.

1. Rada číslo jedna - proboha, hoď už konečně síť na pana Kocába, Žantovského, Rumla a spol. Nedovol jim, aby se zase sešikovali a jako jednotná umělecká fronta vytáhli pro Zemanovi. Protože já ti garantuju, ano GARANTUJU, že když budou v čele tihle lidé, tak to Zeman zase vyhraje. Tihle milí devadesátkoví zombíci jsou dnes pro veřejnost toxičtí. Už prostě vyskočili z krabičky mockrát, už sepsali příliš mnoho petic a výzev, už se tak zprofanovali, že voliči – schválně - udělají přesný opak toho, co jim Kocáb a spol. doporučí. To vám odpřisáhnu a klidně na to vsadím mega. Já vím, je to nefér, jsou to slušní lidé, ale image je king, takhle to prostě je a basta fidli.

2. Rada číslo dvě - nikdy se nekoukej na situaci černobíle. Donuť se pochopit, v čem je Zeman dobrý a čím u tolika lidí boduje. Hele, já vím, že je to těžké. Ty i já si myslíme, že je to hajzl, že je to Saruman, který v sobě vždycky měl jed, ale co se zaprodal mocnosti z Východu, tak se beznadějně zkazil. ALE: tribuna lidu hraje fakt dobře. Dává lidem pocit ochrany před uprchlíky (což není jeho role, já vím, ale lidi to chtěj), a nepůsobí přitom tak patolízalsky jako Sobotka ani tak oportunisticky jako Babiš. A co víc, dokonale trolí právě tebe, neexistující kavárno, a to se tolika lidem tolik líbí, že kvůli tomu přehlížejí i to, jak strašně nás táhne do Ruska a do Číny. Což je k zblití. A ty se necháváš vytočit a svým prskáním trola pořád živíš.

3. Rada číslo tři - neříkej, že Zemana volí plebs a ti neúspěšní. Ani v duchu si tohle nemysli, prostě vůbec nenajížděj na tu linii "my vs. oni", která teď z mého Facebooku tak strašně sálá. Já vím, ono to svádí myslet si, že my tady na Facebooku, co jíme v Kogu, jsme to dobro, kdežto ti lidi z Novinek, co nikdy nepili crodino, ale zato vědí, kolik stojí silentbloky na fabii, že jsou to zlo. Jakmile ale přijmeme tuhle mentalitu, tak jsme za á mimo, protože Zemana můžou i mnozí tzv. úspěšní, za bé jen naskakujeme na Zemanovu lopatu, protože rozdělení na "my vs. oni" je primární zbraň populistického politika. A věřte mi, že Zeman s tímhle kyjem umí mávat líp než vy. Líp než my.

4. Rada číslo čtyři - přiznej si, že děláš chyby. Pokud už musíme uvažovat v intencích elita vs. plebs a pokud se tedy na chvilku budeme považovat za elitu (jakože já to u sebe nesnáším), tak k tomu přistupujme spíš takhle. Jestli je v zemi pořád 52-55 procent lidí, kteří Zemanovi věří a kteří by mu to hodili, tak to není jejich vina. Je to vina nás elit, protože my přece řídíme společnost. Oni nás tím Zemanem trolí, protože přímá volba je skoro jejich jediná možnost, jak se ozvat. A my jsme v zemi vytvořili ten právní bordel, který se jim nelíbí - že velcí utečou a malé skřípne exekutor. My jsme nenatáhli dálnice do krajů, my jsme nenabídli Marshallův plán pro pohraničí, my jsme nezreformovali penze, my jsme za 27 let nespravili školství. Jediný, způsob, jak to zvrátit a jak snížit počet těchto naštvaných lidí, je zvýšit jejich blahobyt. Ukázat jim, že je tzv. elity vedly správně a že to pomáhá všem. Stěžovat si na to, že jsou neschopní, to nás sice zahřeje u srdíčka, ale Zemana to neoslabí - naopak.

Jak z toho? Dobrá zpráva je, že podle mě se Zeman DÁ porazit. Je to jen pár procent, co potřebujeme urvat. Byl jsem teď chvilku v Praze, setkal jsem se s pár kandidáty na prezidenta a dalšími lidmi. Udělal jsem si obrázek a v nějakém dalším postu to rozepíšu. Ale obecně potřebujeme kandidáta, který bude pozitivní a nebude rozdělovat lidi na elitku a plebs. Kandidáta, který rázně odstrčí všechny ty Kocáby a spol. Kandidáta, který dá lidem pocit, že ochrání jejich zájmy. Mezi námi, kandidát, který neřekne pár věcí, co se kavárně nebudou líbit, nemá žádnou šanci. No a samozřejmě potřebujeme kandidáta, který nepoleze do zadku ani Rusku, ani Číně, ale který se klidně ozve i vůči Unii. Potřebujeme Gandalfa, který i s pomocí neprávem vysmívaných hobitů porazí zlého Sarumana. Pojďme na to.“

Občanský neklid se sekyrou v ruce

 

Pan Jiří Bartoška se dal dohromady s Vojtou Dykem a vyzvali národ k občanskému neklidu. Jejich petici už podepsala spousta lidí, začasté ti, které pan Jaroš zahrnul mezi devadesátkové zombíky.

Buďme spravedliví a publikujme přesně, co napsali: „Vážení spoluobčané! O CO JDE? Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí. Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice. Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát. CO ŽÁDÁME? Žádáme prezidenta, aby ustal v šíření hrubostí a lží a omluvil se za ně. Žádáme vládu, aby jako celek jasně deklarovala naši příslušnost k mezinárodnímu demokratickému společenství. Žádáme parlament, aby k dopisu čtyř ústavních činitelů zaujal stanovisko. Žádáme všechny politiky, aby jasně prosazovali  ideály demokracie, svobody a masarykovské humanity, na nichž byl náš stát před 98 lety založen a ke kterým jsme se před 27 lety vrátili. CO CHCEME? Buďme aktivní. Organizujme ve všech místech občanská shromáždění na podporu demokracie. Seznamujme občany s tímto prohlášením. Otevřme vysoké školy, divadla, galerie a další kulturní zařízení občanským diskuzím. Podepsané výzvy a svá stanoviska zasílejme petičnímu výboru na obranu demokracie, kopie vládě, sněmovně, senátu, politickým stranám a prezidentovi. Když to bude nutné, stávkujme. Sedmnáctého listopadu se opět sejděme na náměstích a zvažme další kroky, nutné na ochranu demokracie. PROČ TO DĚLÁME? Zvonit klíči a podepisovat petice nestačí! My do Ruska a Číny nepatříme! Chtěli jsme zpět do Evropy, ne do Hulvátova. Povznesme se nad všední politické rozepře a chraňme společně hodnotu mnohem vyšší, demokratický charakter státu. Vážení spoluobčané, nemlčme a braňme se.“

Z toho jsem tedy taky celá neklidná, občas se i přistihnu při tom, že se začínám kývat… Myslela jsem si totiž, já oslík, že tyhle spory vyřeší volby; ty prezidentské budou již za rok a dva měsíce. K tomu si řekněme, kdo byl starý Brůna, je to zajímavé.

 

Šílený otec Brůna coby posel smrti drží sekyru a nepřítomně se kývá ze strany na stranu. Pak jde před dům na zahradu s jediným cílem: zahubit všechno živé. Vyzáblý staroch rýsuje smrtící osud stromkům na zahradě i svému synovi. Chce spolu s ním zemřít ve studni… Tak takhle vypadal v civilu (na snímku vlevo).

Tento filmový obraz z jednoho z nejznámějších dílů majora Zemana, Studna, má zarytý v paměti kdekdo. Recesističtí fanoušci seriálu se pokaždé těší, až série dopluje k šestadvacátému dílu. Málokdo ale ví, kdo byl vlastně „starý Brůna". Podobu této postavě vtiskl herec Horáckého divadla v Jihlavě Jaromír Crha, který již bohužel zemřel, v roce 1982. Režisér Sequens si Crhy náhodou všiml při natáčení dílu Pán ze Salcburku, kdy se filmoval ovocný trh na jihlavském náměstí. Kývání se sekyrou byl Crhův herecký nápad - ostatně podle Sequense k hercově poněkud podivínské povaze pasoval. V jednu chvíli se při natáčení začal Crha sám od sebe kývat, režisérovi se to zalíbilo a toto herecké gesto mu ponechal. Po odvysílání Studny Crha zjistil, že zaujala nejen diváky, ale i jeho kolegy z divadla, kteří ho v zákulisí začali vítat charakteristickým kývavým pohybem v předklonu. Zpočátku to vnímal jako legraci, posléze ho to prý už štvalo. Tolik historie…

Komu se nechce čekat na volby

 

 

Dorazilo do redakce: „Vážení přátelé, v příloze Vám posíláme pozvánku na tiskovou konferenci iniciativy Hledáme prezidenta - Kroměřížská výzva. Na setkání Vás budou Jan Kalvoda, Michael Kocáb a Václav Němec informovat o tom, co v této chvíli umožňuje ústavní stíhání prezidenta pro hrubé porušení ústavy.“ A to je on, had v ráji, JUDr Jan Kalvoda, který z politiky odešel již v devadesátých letech právě kvůli tomu nešťastnému chybějícímu JUDr.

Od té doby dělá advokáta a bokem, jako hobby, úspěšně žaluje český stát. Jednak v kauze Diag Human, také zastupoval proslulého přeběhlíka, poslance Melčáka, v jeho ústavní stížnosti proti plánovaným předčasným volbám do Poslanecké sněmovny v roce 2009, které Ústavní soud skutečně odložil (úřednický Fischerův kabinet vládl o rok déle a Melčák si o rok déle prodloužil slušně placené angažmá ve sněmovně). Takže? Bacha na Kalvodu, chystá zřejmě impeachment.

Btw, ve svém vyjádření pro Lidovky.cz používá Kalvoda dost silná slova: „Bezprostředně po přijetí dalajlamy ministrem kultury navštívila ministerstvo zahraničí čínská velvyslankyně. Úřad okamžitě koncipuje prohlášení oddanosti Číně a „nejvyšší státní činitelé“ promptně supliku zveřejňují. Takhle nespěchal ani Emil Hácha do Berlína v předvečer okupace.“  A ještě: „Ponechám stranou i spekulace, zda se ČSSD obyčejně nebojí o slíbenou čínskou apanáž na další volby a pár oranžových individuí o něco na osobní spotřebu. Zda není česká státnost levně ke koupi. Neměly by to ale nechat stranou určité orgány, jež mají povinnost takové informace šetřit. Ovšem policii si právě podřídili – ano, ti stejní činitelé, s pomocí užitečných opozičních idiotů. Tak uvidíme. Nicméně zaznamenejme, že tyto informace mluví nejen o korupci, ale též o velezradě. Nebo se velezrada bere vážně jen v House of Cards?“ A dodává:  „Se vší vážností konstatuji, že ústavní systém země je v troskách.“

Jak to hodlá provést? „Jak víte, reakce zákonodárného sboru na některé kompetenční přehmaty předcházejícího prezidenta vedla v roce 2012 k ústavní novele, která umožňuje stíhat, míněno tím ústavně stíhat, nikoliv nějak jinak, dramaticky, prezidenta nikoliv jen za velezradu, ale také za hrubé porušení ústavy. No a ten precedens tady už jednou byl. Už jedna ústavní stížnost, žaloba, byla podnícena a ta se orientovala nikoliv na jeden přehmat, o kterém mluvím, porušení ústavy, ale na sérii na sebe navazujících a souvisejících přehmatů ústavy. Tak tomu je i v tomto případě. Tak míní Kroměřížská výzva i případ prezidenta Zemana,“ sdělil právník, který je ve zmíněné výzvě spolu s Michaelem Kocábem, „zombíkem“ na dvacátou druhou. Můžeme tedy čekat žalobu k Ústavnímu soudu? Dost pravděpodobně…

 

Povšimla jsem si pěkného, vypovídajícího titulku na přehledu tisku Novinek.cz. ´Filozof práva Přibáň: Zasloužíme si lepšího prezidenta.´ Ano, zasloužíme? Tak si ho zvolme. (Tento skvělý fór Miroslava Kemela často lítá po FB...)

Jak to šlo za sebou: Kalousků je víc než Hujerů

 

Vezměme to odshora: Vladislavský sál. Prázdné židle nebyly zaznamenány.

 

 

Mezi ty, kteří slavili na Staroměstském náměstí, patří i český novinář, spolupracovník Českého rozhlasu, ředitel občanského sdružení Post Bellum a vedoucí projektu Paměť národa Matěj Kroupa: „Už to v sobě nechci držet, myslel jsem, že to vyprchá. A ono ne. Byl jsem tam a tiše zvracel. Stal jsem se stafáží čehosi ve skutečnosti dost pokleslého (a to nemluvím o hudebních číslech). Jakoby kdosi manipuloval – moderoval občanskou společnost, chtěl by se stát lídrem, jenže oplývá nevídanou žvanivostí o lidských právech, pro které nic nedělá. Étos, který mě na náměstí přivedl, se proměnil v hlubokou depresi, ze které zbylo trapno," hodnotí s odstupem akci Kroupa na FB. A dodal: „Aby mě vlastenecky burcovali lidé typu Němcová, Pithart, Jurečka? Hlavou se mi honilo: 'Vždy jsem bojoval za havlovské a masarykovské ideály, ale holt jsem se sem tam spletl, byl jsem členem KSČ, volil Klause, Zemana, a byl jsem pro přímou volbu, nyní jedu v jednom kupé s Babišem'.

 

Michal Horáček si po skončení akce pochvaloval: „Oslava státního svátku na Staroměstském náměstí, skóre. Příchozích: desetitisíce. Zpěváci: 3. Moderátor: 1 Řečníci: 12 Počet vyslovení jména "Miloš Zeman": 0. To, co je v České republice radostné, sebevědomé, nadané dobrou vůlí a dobré pro budoucnost, vyhrálo způsobem, na který můžeme být hrdí. Vyhrávejme dál. Česko, do toho.“

 

 

Spoustě lidí se ten Staromák ale moc líbil a nadšeně sdíleli… Zde Jan Hrušínský, jeho žena a režisér Hřebejk.

 

Krásně to shrnul na svém FB David Gaydečka: „Děti nám odjely na prodloužený víkend se skautem, takže teď přemejšlíme se ženou, jestli zajít do kina, do divadla, na večeři nebo na revoluci.“

 

Jo a ještě slíbení Hujerovi: „To jsou všichni příbuzní Kalouska,“ ptá se diskutérka na FB u této fotky, kterou šéf TOP 09 postnul a která ho zachycuje 28. října před květinovým náletem na sochu TGM na Hradčanském náměstí.

Zvířata, Piráti a moji (duchovní) příbuzní

 

V pátek 7. října se v Zoo Praha narodil sloní sameček. O jeho jméně se nyní rozhoduje ve veřejném hlasování a volit lze ze tří předvybraných jmen: Hanno, Nandimithra (zkráceně Nandi) a Rudolf (Rudi). Hlasovat je možné formou dárcovské SMS (DMS), či prostřednictvím hlasovacího lístku zakoupeného v Zoo Praha. Každý hlasující tím zároveň přispěje na výstavbu nového pavilonu goril, který již nebude ohrožen povodněmi. Vybírat jméno slůněte je možné ode dneška až do poledne 27. 12.

 

 

„Prezidenta Zemana řeším jen okrajově. Styl jeho politiky se mi nelíbí, ale to je tak všechno. Nežijeme v prezidentské demokracii, ale v parlamentní. Prezident je reprezentativní a formální role. Pokud nebude proti Miloši Zemanovi kandidovat nějaký jiný Miloš Zeman a Miloš Zeman bude post obhajovat, vyhraje opět Miloš Zeman,“ sdělil pregnantně Ivan Bartoš. A já na Piráty dám. Je to fakt jediná strana, která nemele, maká a nevytahuje se s tím.

A na závěr bizáry z Facebooku. A vtip

 

Tenhle skvělý fórek sdílel pan Radan Dolejš: „Potkají se žralok, orel a vlk. Žralok říká: „Já pracuji u americké policie, u pobřežní stráže, honím nelegální přistěhovalce, drogové zásilky a další trestnou činnost. Vždy, když odhalím trestný čin, zvrhnou mi do vody náklaďák masa, no, žiju si jako pán. Jsem moc spokojený.“ Nato reaguje orel: „Já pracuji pro ruskou policii. Celé dny létám nad prostorem státních hranic, ale i ve vnitrozemí, a odhaluji pěkně shora trestnou činnost. Kdykoliv něco odhalím, a že je to často, dostanu vrchovatý kbelík masa. Taky si žiju dobře a jsem moc spokojený.“ Nakonec se přidá i vlk: „Já pracuji pro českou policii. Celé dny obíhám státní hranice, ale i ve vnitrozemí. Vyhledávám a objasňuji všechny druhy trestné činnosti. A pokaždé, když něco odhalím, dostanu vrchovatý kbelík oříšků.“ Orel se žralokem se podiví: „Oříšků? Jsi přeci šelma, proč nedostaneš maso?“ „Protože jsem na tabulkovém místě veverky,“ povzdychne si vlk.“

Co jsem také našla na FB: „Ahojkyy. Je tu někdo, kdo by nám dnes vypomohl s Return to Karazhan? Vážně už mě nebaví brát ty nobrainy z pugu. Hledáme buď 3x dps nebo heal + 2x dps. :) A ofc Aliance.Jinak huh, už mám ofiko černé vlasy. :D A dobré ráno.“ Selfie pochopitelně nepřikládám. Je na něm pohledná černovlasá dívka. Škoda, že jí nerozumím ani slovo. Že bych byla stará? Asi už to tak bude.

„Holka, která šla přede mnou, zrychlila chůzi, tak jsem ji zrychlil taky, ona šla rychleji a rychleji, pak začala utíkat, tak jsem taky začal utíkat, najednou začala křičet, tak jsem taky začal křičet… Nevím, před čím jsme utíkali, ale byl jsem vyděšený k smrti!“ napsal na FB Michal Nemejovský. Cítím se úplně stejně. Smajlík a ende, pro dnes. 

Anna Vančová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Anička Vančová