Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Praze hrozí světelný kolaps. Získali jsme dokument, který naznačuje, že město od ledna nebude mít provozovatele osvětlení

18.10.2016
Praze hrozí světelný kolaps. Získali jsme dokument, který naznačuje, že město od ledna nebude mít provozovatele osvětlení

Foto: CzechTourism

Popisek: Praha je stále nejoblíbenější destinace.

EXKLUZIVNĚ Je to jako dýchat. Samozřejmost. Málokterý Pražan si totiž uvědomuje, že i veřejné osvětlení je služba, a ta může kdykoli skončit. Naší redakci se podařilo získat dokument, který naznačuje, že magistrát hlavního města Prahy usiluje o soběstačnost, avšak nemá ani technické, ani personální vybavení. Jak je to možné? I to jsme se snažili vypátrat.

Jednoduchý příběh, složité okolnosti. Podle všech indicií, které jsme měli možnost vidět, se hlavní město Praha usmyslelo, že bude provozovat světelné osvětlení samostatně. Na tom by jistě nebylo nic zavrženíhodného. Na straně druhé je tu dokument, v němž černé na bílém stojí, že česká metropole nemá potřebnou techniku, vybavení, ani lidskou kapacitu. Tento dokument pro TCP a.s. (firma, kterou stoprocentně vlastní Praha) zpracovala firma Cost Control. Ta s největší pravděpodobností zjišťovala, zdali je vůbec technicky možné, aby se aktuální správce osvětlení, Eltodo, mohl něčím nahradit.

Otázka Cost Control směrem k Praze (respektive TCP a.s.) zněla: Disponuje Vaše společnost uvedeným počtem zaměstnanců, techniky, prostor a vybavení? V jakém rozsahu by případně bylo nutné navýšit současné počty zaměstnanců, techniky a prostor?

Odpověď? „V současné době společnost TCP nedisponuje potřebným počtem zaměstnanců."

Stojí v dokumentu, který máme k dispozici. Na jeho konci je prostor pro podpis šéfa TCP Roberta Plavce. Nabízí se proto otázka, jakým způsobem by se Praha mohla světla zhostit a jak jej samostatně provozovat. A v tuto chvíli přichází nejzajímavější moment. Praha podle všeho navrhuje, aby zkrátka zaměstnance ukradla. Komu? Ten někdo se jmenuje Eltodo - Citelum s.r.o. Citujme proto dále. „Při náboru a výběru nových zaměstnanců se přednostně nabídne zaměstnání zaměstnancům ELTODO - Citelum, kteří mohou do TCP přejít na základě ukončení pracovního poměru se společností ELTODO - Citelum, a to formou výpovědi, kdy časový horizont lze počítat do 3 měsíců od předání nabídky."

Tedy ještě jednou. Praha by ráda spravovala osvětlení, ale nemá k tomu v podstatě nic potřebného. A tak se rozhodla, že zaměstnance zkrátka „ukradne".

Ani tím to ovšem nekončí. Bavíme se totiž o téměř stovce vysoce kvalifikovaných odborníků a zapomínáme přitom na techniku. Ta je také pozoruhodná: Pick-upy, osmnáctimetrové plošiny, signalizační vozíky, elektrocentrály, seřizovací přístroje a mnoho dalšího. Zřejmě ani zde Praha nic nemá. Problém? Žádný. Jak stojí v dokumentu, cena za správu bude vyšší než nyní, město přijde zhruba na 125 milionů ročně. A krom toho by prý bylo potřeba dalších 500 milionů do modernizace. Čeho, kým? O tom lze jen spekulovat.

Co výše zmíněná technika? Scénář se podobá krádeži zaměstnanců. V případě "dohody" o převzetí by prý náklady mohly být nižší. Zajde se za leasingovou společností, jež příslušná vozidla vlastní, a přeberou se platné smlouvy.

Sečteno a podtrženo. Budete mít firmu, která podniká a například ji platí město. Ta firma dá atraktivní nabídku na pokračování, ale co se nestane. Město se rozhodne, že to bude dělat samo, dráž, že vám vezme zaměstnance, auta, techniku a veškeré další vybavení. Svůj plán dá na papír, předloží radním a ti ho schválí. Že vám to přijde jako sci-fi, že to není možné? To jsme si mysleli také. Jen do chvíle, než jsme viděli dokument, který vše, co jsme uvedli, podrobně popisuje. Problém je snad jen v tom, že se o tom nemluví. Ano, bude líp.

P.s. V případě, že se Praha rozhodne světlo sama zajišťovat, a to přes její akciovou společnost TCP, a tato firma nebude mít zaměstnance a nutnou techniku, hrozí jediné: Od ledna česká metropole zhasne jako vánoční stromek po půlnoci. 

Publikováno ve spolupráci s Pražskými novinkami.cz.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace