Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tělo se tak asi brání té hluboko ukryté bolesti… Nemůžu vidět dítě. Hana Zagorová poprvé otevřeně o své těžké nemoci, proč přišla o dvě děti a jak moc jí to bolí

18.10.2016
Tělo se tak asi brání té hluboko ukryté bolesti… Nemůžu vidět dítě. Hana Zagorová poprvé otevřeně o své těžké nemoci, proč přišla o dvě děti a jak moc jí to bolí

Autor: Facebook

Popisek: Hana Zagorová

Její zdravotní problémy začaly tuberkulózou. Kromě zpěvu začala tehdy studovat herectví a nestíhala. A zdraví ji dohnalo. V době svých studií na Janáčkově akademii zprvu zpěvačka trpěla „pouhými“ bolesti zad, poté to však přešlo do vysokých horeček, které skončily tuberkulózou.

„Kdybych nebyla tak oslabená, asi by se mě ten bacil nechytl,“ vzpomíná Zagorová v rozhovoru pro týdeník Téma. Tomu, že se nakazila tolik závažnou nemocí, nechtěla ani věřit. „Doufala jsem, že se na rentgenu zjistí, že to byl omyl. Nemoc jako fakt jsem připustila, když už bylo jasné, že to omyl není a že se z toho musím dostat,“ prozradila.

Půl roku v nemocnici

Zagorová strávila půl roku v nemocnici a rok nechodila do školy. S o to větší chutí se pak vrhla do muziky. „Nazpívala jsem všechno, co měli v ostravském studiu na skladě. Snažili se mi tak pomoci v těžké situaci,“ řekla s tím, že v šedesátých letech měla pocit, že všichni chtějí pomáhat všem.

Nemoc mě naučila pokoře

„Tahle nemoc mi hrozně moc vzala, ale i dala. Do té doby jsem byla úspěšná slečinka bez pokory, které se dařilo, na co sáhla," vzpomíná dnes na nemoc Hana Zagorová. I když nemoc překonala, jednoho dne začala zpěvačka velmi silně krvácet. A tehdy přišli doktoři s další hroznou diagnózou: „Máte vzácné onemocnění krve, při níž se ve vysoké míře rozpadají krvinky a způsobují anémii.“

Léčitel pomohl jen dočasně

Zdravou krev tak musela Zagorová dostávat co devět týdnů. Desítky let se neobešla bez pravidelných krevních transfúzí. Pak ale zkusila alternativní léčbu. „Začala jsem se cítit lépe. Poté, co jsem navštívila snad všechny léčitele, kteří v Česku existují. Říkala jsem si, že není možné, aby neexistovalo něco, co by působilo podpůrně. Tehdy jsem objevila léčitele, který mi navzdory všem ostatním, kteří mě ujišťovali, že budu zdravá, přiznal, že neví, jak to dopadne. Až po dvou měsících mi řekl, že si myslí, že by to šlo. Pracoval se mnou a já pila asi sedm bylinných čajů denně. Povedlo se. Ale dočasně. Víc o tom nebudu hovořit,“ říká Zagorová.

Co jí nahrazuje rodinu?

Dnes tedy už zas k léčitelům nechodí, pomohli jí jen dočasně. Sama ale prý má senzibilní sklony, jeden čas navštěvovala čarodějnickou školu a má průkaz léčitele. Nijak se tomu ale nyní nevěnuje, naplno se vrhla do zpívání, publikum jí nahrazuje rodinu, kterou s manželem, operním pěvcem Štefanem Margitou, nemají.

Šokující přiznání

Kvůli nemoci totiž musela oželet i mateřství. „To je jediná příčina,“ tvrdí Hana. Byla i těhotná. „To bylo v době, kdy jsem kvůli nemoci podstupovala léčebnou kůru, a mé tělo bylo plné kortikoidů. To by s mateřstvím vůbec nešlo dohromady. Narodilo by se postižené dítě,“ vysvětluje, proč kdysi podstoupila potrat.

Dcerku už měla doma, pak přišla rána

Řešením pro ni byla adopce, na kterou se moc těšila, měla si osvojit malou holčičku. Jenže… „Byla to holčička, která měla rodinu. Neměla jsem ji ani týden, když někdo donesl její babičce, že ji mám adoptovat a ona se ozvala. Myslím, že stačilo vědět, kam by dítě mělo přijít. Najednou byl konec. A já si uzavřela celou tuto kapitolu. Vím, že mi prostě není přáno,“ uzavírá smutně zpěvačka.

Dodnes se s tím, že nemá děti, neumí vyrovnat. „Je pravda, že je to oblast, která se vám úplně uzavře. Naopak ještě získáte trochu odstup k jiným dětem. Tělo se tak asi brání té hluboko ukryté bolesti,“ popisuje Hana Zagorová. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace