Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úřadující Česká Miss má sice korunku, zato žádné koruny; je bez práce a stěžuje si. A celá soutěž jde do kopru, i když to nikdo nechce otevřeně říci. Naopak, slibuje se o stošest

11.10.2016
Úřadující Česká Miss má sice korunku, zato žádné koruny; je bez práce a stěžuje si. A celá soutěž jde do kopru, i když to nikdo nechce otevřeně říci. Naopak, slibuje se o stošest

Foto: Česká Miss

Popisek: Úřadující Česká Miss Andrea Bezděková. A ´duckface´

Miss World může být politickou zbraní, tuhle soutěž nevyhrávají nutně ty nejkrásnější, říká Anastasia Lin, kanadská Miss a herečka čínského původu, které čínské úřady odmítly dát vstupní vízum do rodné země. Miss World je prý o politice, proto na ni nechtěli pustit čínskou rebelku…. Zato o Českou Miss nestojí už vůbec nikdo, alespoň tedy z našich televizí. Zato má soutěž nové vedení, které tvrdí, že vše bude jinak. A lépe, pochopitelně.

Kanadská miss Anastasia Lin ostře kritizuje Čínu a veřejně mluví o tamním porušování lidských práv, i když kvůli tomu přichází o kontrakty. Hrála ve dvacítce filmů, některým producentům ale její kritika Číny vadí. Narodila se v Číně, otec byl členem strany, matka, profesorka ekonomie na univerzitě, se svou dcerou o politice nikdy nemluvila, ale Anastasia si vzpomíná, jak jezdily na výlety do hor, kde matka potají poslouchala Hlas Ameriky.

Maminka ji odvezla do Kanady

Připomíná vám to Československo v 70. letech? Jenže tohle se Lin dělo na počátku tohoto milénia. Tedy v době, kdy západní tisk začínal o Číně s obdivem psát, že už není komunistickým, ale dynamicky se rozvíjejícím kapitalistickým státem. „Jednou mi maminka řekla, že mě chce dostat ze země, kde je všechno zamořené jedy," říká v rozhovoru, který otiskly Hospodářské noviny  Anastasia Lin. Její matce se podařilo legálně vystěhovat do Kanady, když bylo dceři třináct.

Uvědomělá modelka upozorňuje na porušování lidských práv

Dnes je z Anastasie sice Miss Kanada World, ale rozhodně není modelkovsky vymaštěná. Je z ní totiž herečka, nedávno uvedla v britském parlamentu nový kanadský film Krvavé ostří, v němž hraje jednu z hlavních rolí. Její postava je trestankyní v čínském pracovním táboře, v němž dozorci vraždí politické vězně a odebírají jim orgány, které poté putují do transplantačních klinik. Příběh jako z béčkového hororu je ale podle Anastasie Lin a dalších lidí, kteří na tuto skutečnost upozorňují, bohužel pravdivý. S filmem vystoupila i v americkém Kongresu. Jen v Praze se s ní setkala jediná poslankyně, Markéta Pekarová Adamová z TOP 09.

Anastasia Lin

Na Miss World do Číny? Máš smůlu, holka

Když loni rodačka z čínské provincie Chu­-nan dokončovala natáčení tohoto filmu, dosáhla dalšího úspěchu: vyhrála kanadské kolo soutěže Miss World. Chystala se na prosincové světové finále do čínského letoviska San­ja. Protože o tématu filmu pochopitelně veřejně mluvila a brutální porušování lidských práv ve své vlasti kritizovala už dříve, čínské úřady jí odmítly dát vstupní víza.

Noční můra čínského PR

„Ukázalo se, že slečna Lin se stala noční můrou pro čínské PR," napsal o do té doby málo známé herečce New York Times. „Statečnost a potíže slečny Lin upozornily na jinak tuctovou soutěž," glosoval Wall Street Journal. Odhodlané mladé ženě pak bylo jako kompenzace umožněno mimořádně se účastnit letošního finále Miss World, které se bude konat v prosinci v americkém hlavním městě Washingtonu. Lin asi nevyhraje, pro mnohé už ale královnou je.

A mezitím v české kotlině…

To u nás se v souvislosti se soutěžemi Miss řeší jiné věci. Česká Miss totiž přišla o generálního mediálního partnera, kterým byla TV Prima. Proč Prima po šesti letech spolupráci ukončila? A kde se bude soutěž krásy nově vysílat? Podle dostupných informací jde o jiné programové priority. Jinými slovy, Miss nikoho nezajímá.

„S vedením soutěže jsme se shodli, že šest let vzájemné spolupráce bylo velmi úspěšných, ale že nyní bude pro obě strany prospěšné jít každý svou cestou,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel Prima Group.  Vedení televize své rozhodnutí vysvětluje tím, že se nyní zaměřuje na vlastní tvorbu a formát soutěže krásy prý nezapadá do jejich programové skladby. České Miss popřáli hodně štěstí a poděkovali jim za dvě jejich tváře - Gabrielu Kratochvílovou a Moniku Leovou, které nyní působí na Primě v roli moderátorek.

Děkujeme, už nás nebavíte

Obě strany se tváří, že se rozešly v dobrém. „Děkujeme televizi Prima za dosavadní partnerství, které bylo přínosné a zajímavé. Po vzájemné domluvě se obě strany rozhodly nepokračovat ve spolupráci. Tento krok pouze naznačuje změnu generálního mediálního partnera a soutěž to nijak neohrozí. S televizí Prima budeme i nadále propojeni, mimo jiné díky moderátorským úspěchům některých našich vítězek,” řekla Lucie Volná, výkonná ředitelka soutěže Česká Miss.

Barrandov? To by si moc nepomohli

Jenže kdo se soutěže ujme? Nova tuto možnost vyloučila. Opět prý proto, že se pořad nehodí do programu. Takže to tipujeme na TV Barrandov, která má ale podstatně menší sledovanost a tedy také méně sponzorů.  Česká Miss ale neztrácí zájem jenom televizí, missky nemají čtvrt roku po výhře práci. Kde se stala chyba? České Miss Andrea Bezděková, Natálie Kotková a Kristýna Kubíčková mají sice korunky, ale koruny jim chybí. Nemají práci a vše navíc musí konzultovat s týmem České Miss. Kdyby se rozhodly například věnovat letním brigádám, bylo by jim to s největší pravděpodobností zamítnuto.

Poslední Miss je bez práce

„Zatím práci naplánovanou nemám, ale doufám, že to přijde,“ řekla Bezděková v rozhovoru pro deník Expres.  „Baví mě přehlídky, ale bohužel jsme jich zatím neměly tolik,“ uzavřela. A pokud bude od příštího ročníku Miss na Barrandově, bude o novou královnu krásy asi ještě menší zájem. Česká Miss totiž nikoho moc nezajímá. Poslední zajímavou Miss asi byla Taťána Kuchařová, která se stala i Miss World – a mimochodem je i jednou z mála úspěšných Miss World. 

Noví majitelé

Napsala jsem o tom knihu a náhodou ji mám s sebou

České Miss vrátíme prestiž, říká nová ředitelka v nejčerstvějším rozhovoru pro iDnes.cz. Co je tedy nového? Česká Miss má nové vedení a pokračuje dál. Přestože finále soutěže krásy televize odmítly vysílat, podnikatel Martin Ditmar a Česká Vicemiss 2007 Eva Čerešňáková, kteří soutěži nově šéfují (jsou párem i v civilu), se budou snažit klání vrátit prestiž. Jak to chtějí udělat? „Přinášíme nový koncept projektu a vzhledem k tomu, že jsem si tím vším prošla na vlastní kůži a napsala jsem o tom knihu, tak bych ráda své zkušenosti předávala dál a s vítězkami pracovala,“ sdělila Čerešňáková s tím, že vymyslela zcela nový koncept pro televize, který se jim v říjnu pokusí prodat. Nepůjde jen o jediný finálový večer, ale o celeroční spolupráci, dodala s nadějí v hlase. Inu, kéž by.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace