Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo drží hubu, když vidí, že jinému se děje křivda, ten prý bude brzy též na řadě. Svérázný bloger Větvička se pořádně 'rozjel'. „Multykulturni gadžo“ to podle něj nastavil tak, že „je vyhodnějši sedět doma a plodit děcka“

09.10.2016
Kdo drží hubu, když vidí, že jinému se děje křivda, ten prý bude brzy též na řadě. Svérázný bloger Větvička se pořádně 'rozjel'. „Multykulturni gadžo“ to podle něj nastavil tak, že „je vyhodnějši sedět doma a plodit děcka“

Foto: Facebook

Popisek: Ladislav Větvička

Fotograf, spisovatel, cestovatel a lašský cyp, jak sám sebe nazývá, Ladislav Větvička se na svém blogu na serveru iDNES.cz rozepsal mimo jiné o stavu společnosti před zhruba dvaceti lety či o Romech. A jak jinak než svým specifickým jazykem.

Úvodem Větvička vzpomíná na první polovinu devadesátých let, kdy všichni chtěli být živnostníky. Každá strana měla prý v programu podporu malého podnikání a dotace byla sprostým slovem.

„V televiziach aji radyju byly desitky dyskuznich pořadu s ruznyma nazorama, Cygani měli svoje pořady, pravicova Romska občanska inyciatyva byla v parlamentu. To bylo v době, kdy nebyly plošne davky pro kdejakeho flakača, neegzystovaly egzekuce a nikoho by nenapadlo, že bude možne přijit na uřad a požadat o prachy na ledničku, televizu a postel, bo mět ledničku přece patři k zakladnim lidskym pravum...,“ zmínil Větvička s tím, že republika byla svobodnější, i když jsme museli ukazovat policii na hranici pas. „To byla doba, kdy zme nebyli v Šanghajskem prostoru a netušili, že za prezidentem statu budu jezdit zmetci z Brusela nutit ho podepsat Libanonskou smlouvu,“ vzpomíná.

Cyganske pořady zmizely z radyji a televize

„Ale zpatky k tym Cyganum. Kdosik zainvestoval, a naraz vzniklo několik konkurentu ROIky. To se tak robi, když potřebujete, aby se konkurent nedostal přes 5 %... (tych pět procent mimochodem je pěkna prasarna, to za prvni republiky nebylo...),“ vyjádřil se k romským spoluobčanům se slovy, že od doby roztříštění se skutečně nikdy přes pět procent nedostali.

„Cyganske pořady zmizely z radyji a televize. To mi tež jako gadžovi nevadilo, co mi je do jakehosik O more mia. Akorat sem netušil, že na male skupině našich obyvatel pravě probiha sociologicky test, kery bude brzy použity na nas samotne. A pak byly přijate zakony o plošnych socialnich davkach a egzekucich,“ zmiňuje Větvička s tím, že my „gadže“ jsme tleskali. Dluhy se přeci musí platit a sociální dávky byly například pro Ostraváky též důležité, neboť se zrovna zavíraly šachty a těžký průmysl. 

Je vyhodnějši sedět doma, a plodit děcka

„Nikoho nenapadlo, že to je součast experimentu na Cyganach. Tleskali zme a řikali: jen je odsuňte do předraženych ubytoven!“ podotkl Větvička s tím, že uplynulo dvacet let a ti, kteří tleskali tehdejším zákonům, už netleskají. „Bo jim egzekutor za nezaplacenu pokutu za jizdu načerno zebral nejenom televizu, ale aji barak. Ale tak zme to přece chtěli, ni?“ ptá se. 

„Cygani zmizeli v podzemi. Co jineho tež chcete robit, když vam ukradou přistup k polityckemu životu, přistup do medyji, vaši zastupci nemaju šanci v parlamentu a robit se nevyplati, bo multykulturni gadžo to nastavil tak, že je vyhodnějši sedět doma, a plodit děcka. A tak zatimco v pět odpoledne su tramvajky plne zedřenych gadžu, keři unaveni jedu ze šichty dodom, po ulicach běhaju vysmate nevzdělane, osumnactilete holky s kočarkem a velkym břuchem. A multykulturni gadžo se temu směje, jak to fajně naplanoval, bo multykulturni gadžo nepotřebuje vzdělany narod, ten se těžko ovlada,“ uzavřel Větvička se slovy, že uspěšný model použitý na Romy používá „multykulturni gadžo“ i na nás. 

Idioti hýkají blahem

„Zastupci pracovitych lidi už nemaju přistup do medyji. Jejich nazory přestaly byt slyšet. Medyjalni scenu okupovaly zvrhle grupy, jejichž nazory su přesně opačne, než nazory lidi živicich se vlastni praci. V ukradenych televizach propaguju vyžrane multykulturni majitelky neziskovek principy, z kerych vam vstavaju vlasy na hlavě a spolu s moderatorama se vam směju do gzychtu,“ tvrdí Větvička.

Multikulturně marxistická sebranka obřezává dle jeho slov jednu svobodu za druhou, zakazujou se zbraně, oslavy a jakékoliv projevy svobodných aktivit. „Novym polityckym stranam se zrobi pseudokonkurence, aby se nedostaly nad 5 % a zavedu se take podminky, aby nemohly fungovat,“ podotkl.

„Idyjoti hykaju blahem nad osumdesatym vyročim mrtveho prezidenta, a přitom nevidi, že za jejich zadkem se schvaluju likvidačni zakony. Pokuty za cokoliv narostly do desetitisicovych a statisicovych vyšek. To je ta cesta, jak přinutit zbyle pracujici gadže k poslušnosti. Vyskakuješ si? Dostaneš stotisicovu pokutu, bo ti cosik najdem v kotlu, nebo si parkoval u stromu,prodal si jabka ze zahradky bez EET, překročil rychlost jizdy v kukuřici, hral si a zpival nepovolene věci, neměl si odrazku na čele nebo si uřednikovi řekl, že je kokot,“ uzavřel se slovy, že tak to na světě chodí. Kdo prý drží hubu, když vidí, že jinému se děje křivda, ten bude brzy též na řadě.

Čtěte také:

V Přerově oslovili sociálně nepřizpůsobivé Romy s nabídkou slušně placené práce, radnice nabízela i dopravu. Dostavili se jen tři, píše Přerovský deník s tím, že problém asi tedy nebude v rasismu

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace