Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Po jeho boku se znovu rozzářila, pak ale důvěrný vztah nečekaně vyšuměl doztracena. Legendární Bohdalce, která má za sebou dvě nevydařená manželství, zřejmě pohoda s bezva chlapem po boku opravdu není souzena

08.10.2016
Po jeho boku se znovu rozzářila, pak ale důvěrný vztah nečekaně vyšuměl doztracena. Legendární Bohdalce, která má za sebou dvě nevydařená manželství, zřejmě pohoda s bezva chlapem po boku opravdu není souzena

Foto: FTV Prima

Popisek: Populární herečka Jiřina Bohdalová mívala tolik nápadníků, že by se klidně mohla vdávat každý měsíc znovu

Po dvou zkrachovalých manželstvích na dlouhá léta na muže zanevřela, až po osmdesátce se najednou začalo blýskat na lepší časy. Jenže vztah s movitým slovenským podnikatelem v poslední době dojíždí zřejmě do finiše, tentokrát prý na nedostatek času. Přesto se miláček národa snaží tvářit, jakoby vůbec o nic nešlo.

Pořídit si ‘kolouška‘ je v posledních letech zkrátka v módě, a tak nakonec došlo i na Jiřinu Bohdalovou, která se dlouhá léta tvářila, že pro ni proradné mužské plémě už definitivně přestalo existovat. Po jejím boku se začal před zhruba čtyřmi lety objevovat o třiadvacet let mladší Ľubomír Focko. Slovenský právník aúspěšný podnikatel, žijící v Praze, ji začal doprovázet na nejrůznější společenské akce, nechyběl ani na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech či na slavnostním předávání Cen TýTý. Naposledy ještě byli v pohodě počátkem letošního května při oslavě hereččiných pětaosmdesátin, jejichž organizaci měl Focko na starosti. Na velkolepý večírek do pražského Michnova paláce dorazila rodina i spousta přátel. Nechyběla mezi nimi ani Lucie Bílá či Karel Gott, dorazil dokonce i prezident Miloš Zeman, který oslavenkyni přinesl sto rudých růží. A pak najednou jako když utne.

Dal je dohromady fotbal

Seznámili se díky agentuře Amfora, která ročně produkuje stovky kulturních a sportovních akcí, na nichž se podílí i fotbalový klub Amfora. Jiřina Bohdalová je již léta maskotem a čestnou výkopářkou fotbalového klubu českých a slovenských celebrit, za jehož založením stál již v roce 1974 populární sportovní komentátor Petr Salava. V roce 1992 pak založil agenturu, která se specializuje na produkci sportovních a kulturních akcí na klíč. Účast na velkolepých akcích Amfory, při nichž jde většinou spíš o spoustu legrace než o špičkové sportovní výkony, láká i řadu úspěšných osobností ze světa byznysu, a tak není divu, že mezi ně zabrousil i Focko. S paní Jiřinou si padli do oka a jejich přátelství se velmi brzy vyvinulo ve velmi důvěrné. Společně vyráželi i na výlety či dovolenou, třeba na Slovensko, ale dokonce také až do Spojených států.

Šuškalo se o svatbě

Loni v létě se dokonce začalo povídat, že vztah paní Jiřiny a jejího přítele Luboše přerostl do zcela nečekaných rozměrů, a dokonce se chystá svatba. Miliardář Focko prý sňatek původně opravdu plánoval, pak si ale tak vážné rozhodnutí rozmyslel. Herečka ale nikdy nepotvrdila, že by ti dva byli opravdu partneři, spíš se zdálo, že se jí podařilo najít dobrého kamaráda, s nímž si mimořádně skvěle rozumí. Potvrzuje to i skutečnost, že ho s sebou vzala i na milovanou chalupu, do níž jen tak někoho nepustí. Jenže poslední dobou je najednou všechno jinak. Naposledy se ti dva ukázali spolu na veřejnosti v srpnu, chovali se ale k sobě s odstupem a poprvé napohled opravdu vypadali jenom jako kamarádi.

Přece o nic nejde…

Paní Bohdalová dál ráda vyráží do společnosti, jenže momentálně znovu bez pánského doprovodu, a jeden její známý prozradil internetovému deníku Šíp, že již před časem údajně začala uvažovat o přerušení přátelství s Fockem, protože se nevyvíjelo tak, jak si představovala. Některá média to vzápětí komentovala jako její další velké zklamání v lásce, skutečnost ale bude nejspíš mnohem prozaičtější – možná jenom zjistila, že se Focko stal jen dalším v řadě, kteří místo po jejím boku pojali jako jedinečnou příležitost k vlastnímu zviditelnění. A to vážně není fér. Příjemné chvíle s člověkem, s nímž si rozumí, jí ale přesto určitě chybějí, protože i když na první pohled působí spíš jako ‘ranařka‘, která si jen tak něco nenechá líbit, ve skutečnosti má velmi citlivou duši. „Já se dojmu raz dva. Někdy se dojmu i sama nad sebou, to je teda ostudný,“ svěřila se Šípu v létě na filmovém festivalu ve Varech.

Být single je jednodušší

Zatímco ve své profesi se může herečka pochlubit mimořádně úspěšnou kariérou, kterou sotva někdo překoná, v soukromí měla o to větší smůlu. Její první manželství s doktorem přírodních věd a významným seizmologem Břetislavem Stašem, s nímž má dceru Simonu, ztroskotalo na extrémním pracovním vytížení a naprostém nedostatku času pro partnerský život. Po rozvodu se stal načas jejím partnerem bubeník orchestru Karla Duby Josef Poslední, který pak v roce 1968 tragicky zahynul při havárii autobusu v Mongolsku. Její další osudovou lásku odstartovala v roce 1966 legendární komedie Dáma na kolejích, v níž ztvárnila manželský pár s Radoslavem Brzobohatým, za nějž se v roce 1970 provdala podruhé. Jejich svatba se proměnila v mimořádnou společenskou událost, kterou si nenechala ujít půlka Prahy. Po dvanácti letech jí ho ale přebrala temperamentní Slovenka Hana Gregorová, a pak jakoby milovaná ‘Bohdalka‘ definitivně zanevřela na lásku. Rozhodla se dál jít životem sama a opravdu se jí to dařilo. Její životní motto totiž zní: Nikdo mě neuvidí na kolenou!

Čtěte také:

Do života jí neustále vstupují úplně cizí lidé, jejichž dramatické osudy pak vypráví milionům dalších, sama ale před kameru nesmí. Prostě jí to kdosi zakázal. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace