Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ondra Vetchý a Aňa Geislerová spolu neskutečně fungují, nedají se vypnout, říká režisér. Letošní vánoční romance, to je předvánoční Praha, humor, láska a naděje, čtěte

26.09.2016
Ondra Vetchý a Aňa Geislerová spolu neskutečně fungují, nedají se vypnout, říká režisér. Letošní vánoční romance, to je předvánoční Praha, humor, láska a naděje, čtěte

Foto: Fénix

Popisek: Pohádky pro Emu. Zaboduje letošní vánoční romance? Naposledy se to podařilo Křídlům Vánoc

FOTO Romantická vánoční komedie Pohádky pro Emu má premiéru v kinech 3. 11. V hlavních rolích se můžete těšit na Ondřeje Vetchého, Aňu Geislerovou a Emu Švábenskou. V dalších rolích uvidíte Vilmu Cibulkovou, Jiřího Dvořáka, Annu Polívkovou, Janu Bernáškovou, Marka Taclíka, Oldřicha Vlacha, Andreu Hoffmannovou, Věru Křesadlovou… „Bavil jsem se o tom s Ondřejem Vetchým a zjistili jsme, že největší cíťové na place jsme byli my, protože nás všechno děsně dojímalo,“ prozradil režisér filmu Rudolf Havlík.

O čem je příběh? Hlavní postava filmu Petr Miller (Ondřej Vetchý) odešel před osmi lety pracovat do Anglie, poté co se nepohodl s otcem a definitivně s ním přetrhal všechny vazby. Byl rád že v Anglii našel nové místo pro svůj život a nehodlal se už domů do Prahy nikdy vrátit. Nemá rodinu a živí se jako právník, který pomáhá Britům při imigračních záležitostech a při odhalování falešných sňatků za účelem získání britského občanství.

Měsíc před Vánoci má telefonát z Prahy, ve kterém mu sděluje sociální pracovnice, že byl označen za otce dítěte, jehož matka měla vážnou autonehodu. Petr takový nesmysl odmítá, ale svědomí mu nedá a tak nasedá na letadlo do Prahy, aby zjistil, jak se věci mají. Žena, která mu přiřkla otcovství a se kterou měl v minulosti letní románek, stále zůstává v kritickém stavu a Petr se rozhoduje, zda se o dítě postará, nebo ho svěří ústavu sociální péče. Nakonec se rozhodne, že to zkusí, než bude matka v pořádku a bude si s ní moci souvislosti otcovství vyjasnit.

Petr se poprvé setká s Emou (Ema Švábenská), osmiletou holčičkou. Ubytuje se s ní v hotelu a věří, že se situace brzy vyřeší. Potýká se poprvé s rodičovskými starostmi a také s myšlenkou, jestli je Ema jeho, nebo ne. Test DNA zatím neřeší, nechce dělat unáhlená rozhodnutí. V hotelu se setkává s manažerkou hotelu Marií (Aňa Geislerová), která občas pomůže Petrovi s péčí o Emu. Petr se s Emou postupně sbližují, ačkoliv on nemá jistotu, zda je opravdu jeho dcerou. Její matka v nemocnici umírá a sociální pracovnice požádá o zařazení dívky do programu sociální péče. Pod tlakem událostí a okolností se Petr rozhodne, že o Emu bude bojovat. Podmínkou k tomu, aby ji získal do své péče, je sňatek. Vymyslí tedy plán na fingovanou svatbu, do kterého se mu s Emou podaří přemluvit manažerku Marii. Petr se tak ocitá ve stejné situaci, jako musí řešit v rámci svého zaměstnání v Anglii.

Jejich snaha vybojovat Emu do své péče je sblíží a zažijí mnoho humorných a dojemných situací. Petr musí navázat kontakt se svou rodinou, bratrem, kterého osm let neviděl, ale hlavně s otcem, kterému nemůže zapomenout věci z minulosti. Setkáním se k sobě snaží najít cestu a Petr také alibi pro otázky a odpovědi sociálních pracovníků v souvislosti s jeho novou budoucí ženou Marií. Ta pro něj začne být přitažlivá a i když se do sebe oba postupně zamilují, snaží se udržet svůj vztah v rámci své původní dohody. Pohovory a nástrahy se jim daří překonávat a když už se zdá být vše na nejlepší cestě, jsou zaskočeni chybou, kterou udělali při přípravách svého plánu na falešný sňatek. Chybou, která veškeré jejich plány zhatí...

Nikdy není pozdě na lásku!

Romantický příběh zasazený do předvánoční Prahy sází na humor, lásku a naději, které v životě tolik potřebujeme.  „Děti jsou možná to jediné, co v dnešním šíleném světě dává smysl a jsou to právě děti, které člověka dokáží změnit a donutí ho k nečekaným rozhodnutím,“ říká autor scénáře a režisér Rudolf Havlík o svém druhém filmu.

V hlavních rolích příběhu o lásce a naději se setkávají dvě velké filmové a televizní hvězdy současnosti – Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová. Pro oba představují role v Pohádkách pro Emu odklon od dramatických postav, které doposud tvořily hlavní oporu jejich filmografie.  „Opravdu jsem si přála trochu odlehčit repertoár a tahle nabídka byla skutečně splněným přáním,“ říká herečka Aňa Geislerová.  „Já jako divák někdy prostě chci jen koukat, usmívat se a fandit hlavním hrdinům, ať rozmotaj zápletku, zamilujou se a jsou šťastný až do smrti... Nebo do druhého dílu.“

„Ondřej je nejen skvělý herec, ale taky strašně vtipný člověk. Já ho rozhodně nevnímám jen jako toho chlapáka, kterého mnohokrát hrál, a proto jsem ho chtěl ukázat i jako člověka, který může být zranitelný, neví si se vším rady a ve snaze, aby všechno bylo v pořádku, se do situace stále víc zamotává. Ondra a Aňa spolu neskutečně fungují, člověk je zapne a oni se nedají vypnout,“ dodává Rudolf Havlík.

Režisér Rudolf Havlík musel také pro Emu najít Emu. Jak se mu podařilo objevit hlavní představitelku? „Emu Švábenskou jsem poznal náhodou. Natáčel jsem s její maminkou reklamu a ona se mi ozvala, když se objevil casting na Emu, jestli by nemohla přivést svou dceru, že by si to chtěla zkusit a splnil by se jí sen. Vůbec nepočítala s tím, že by mohla postoupit. Na casting tak přišla naprosto roztomilá dívka, které z účesu koukalo jedno ucho, v legračních šatech a byla naprosto přirozená. V dalších kolech castingu už byla suverénně nejlepší a my se shodli, že jsme našli ohromný talent a já jsem se rozhodl, že jí dám šanci, po které tolik toužila. Ukázalo se, že to bylo správné rozhodnutí. Jsem na Emu moc pyšný, protože celé natáčení zvládla až skoro neskutečně. Emo, jsi hvězda,“ vzkazuje své malé herečce režisér.

Kde by byli lidi bez romantiky

„Kde by byli lidi bez romantiky. Sice na ní všichni nadáváme, protože se to málokdy povede tak, jako ve filmu, ale stejně podvědomě všichni děláme všechno pro to, aby to tak bylo. A i chlapi, přestože se tváříme jako hromada testosteronových koulí, když na nás nějaká dívka hodí nyvý pohled, je s námi konec. Bavil jsem se o tom s Ondřejem Vetchým a zjistili jsme, že největší cíťové na place jsme byli my, protože nás všechno děsně dojímalo. Asi je to i věkem, jak měkneme a zjišťujeme, co je pro nás v životě podstatné. A tak jsme si tam tak přizvukovali, než přišla Anna a podívala se na nás, co tam zas vyvádíme za blbosti, tak jsme sklapli boty a šli si zase po svých. A dneska pro vás máme ty, se kterými se v našem filmu potkáte. S lidmi, kteří umí udělat život lepší. Aspoň na pár hodin,“ napsal režisér na Facebook k právě zveřejněnému traileru k filmu.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace