Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obávaná módní kritička Blesku Františka musela v dětství oblékat obnošené šaty od sociální péče. V slzách vylíčila svůj pohnutý život: Otec alkoholik vše propil, přišla o syna, kterého jí sebral exmanžel

23.09.2016
Obávaná módní kritička Blesku Františka musela v dětství oblékat obnošené šaty od sociální péče. V slzách vylíčila svůj pohnutý život: Otec alkoholik vše propil, přišla o syna, kterého jí sebral exmanžel

Foto: Facebook

Popisek: Františka Čížková: Její módní policie se celebrity děsí

Poté, co se před časem přiznala k anorexii, pootevřela ještě více svoji „třináctou komnatu“ obávaná módní kritička Františka Čížková. Její život byl těžký už od narození. Matku téměř neznala, opilý otec ji nechával v postýlce hladovou a nemocnou, a tak ji vychovali prarodiče. Pokusy mít vlastní rodinu ztroskotaly. Přišla o syna i o partnery.

Narodila se do složitých rodinných poměrů. Maminka byla Romka a její rodinu v podstatě nepoznala. Otec byl pražský intelektuál, ale bohužel zároveň alkoholik. Za svůj život si dokázal pořídit několik manželek i dětí, většinu sourozenců Františka nikdy nepoznala. Jako šestinedělní miminko ji našel děda v postýlce, plačící, hladovou a plnou boláků, hlídal ji opilý otec. Děda s babičkou si ji vzali do malé garsonky, kde ji vychovávali až do šestnácti let. Matku viděla jednou, dvakrát do roka. Více se po rozvodu rodičů stýkala s otcem, přesto, že na ni neplatil alimenty. Všechno prý propil.  Dokonce se několikrát stalo, že ho našla opilého ležet na ulici.

Začalo to čistírnou

„Byli jsme natolik chudí, že jsem dostávala obnošené šatstvo od sociální péče,“ svěřila se. Babička to potom přešívala na Singrovce. Prateta Milada měla doma spoustu pokladů, hedvábné krajky a závojíčky  a nechala se od malé Františky zlákat k různým hrám. Mimo jiné si hrály na čistírnu a ona tak poznávala jednotlivé druhy látek. Tím začal její pozitivní vztah k módě. Z touhy po lásce a vlastní rodině si brzy založila vlastní, ale její pokus skončil nešťastně. Prvního syna Jakuba nakonec soud svěřil do výchovy otci, svoji zásadní roli sehrálo, to z jaké pocházela rodiny a že neměla byt.  Začala tedy znovu, vdala se a měla dva syny. Na toho prvního ale nedokázala zapomenout. Navíc také druhé manželství ztroskotalo a mělo pro ni fatální následky. Její muž jí dal totiž nevybíravě najevo, že je tlustá. Vážila přitom padesát kilo! Nakonec tomu uvěřila a začala trpět mentální anorexií. Je paradoxem, že manžel si našel baculatější milenky.

Konečně happyend

Díky druhému rozvodu se ale sama osamostatnila a začala se módě věnovat profesionálně, ale nezaručovalo jí to stálý příjem. Hledala si stálé zaměstnání a  tím odstartovala její kariéra módní publicistky.  Po čtyřiceti letech, kdy se nemohla stýkat se synem, se nakonec díky náhodě potkali. Přispěl k tomu jeden televizní pořad, v němž naznačila, že přišla o syna. Jakuba na něj upozornila jeho dívka. Rozhodl se své matce napsat a nabídl jí setkání. Hned napoprvé spolu strávili mnoho hodin a cestu k sobě našli i Jakubovi bratři. Svůj složitý životní osud se nyní Františka Čížková rozhodla popsat v knize: „Dělám to pro všechny lidi, hlavně ženský, který jsou ve srabu, jako jsem byla já, a dokážou se vzchopit... Je dobrý být rozsévačem naděje,“ řekla Františka v pořadu České televize 13. komnata. Její vyprávění na několik diváků velmi silně zapůsobilo a přiznali se, že ji dosud znali a posuzovali jenom prostřednictvím bulvárních plátků.

Happyend? Františka se synem a svou novou knihou...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace