Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Celý život se nechala vést a ani trochu si nevěřila. Jejím guru je stále jeden jediný muž, i když má nyní doma úplně jiného. Přesto si prý ti dva navzájem ani trochu nevadí

23.09.2016
Celý život se nechala vést a ani trochu si nevěřila. Jejím guru je stále jeden jediný muž, i když má nyní doma úplně jiného. Přesto si prý ti dva navzájem ani trochu nevadí

Foto: FTV Prima

Popisek: Adéla Gondíková v Show Jana Krause

Věčně vysmátou Adélu Gondíkovou nelze přehlédnout, a to už od dob, kdy se starším bratrem Daliborem uváděla Snídani s Novou, pak vlastní pořad Go Go Šou a několik let spolu úspěšně moderovali i kutilský pořad Rady ptáka Loskutáka. Stala se také jednou z tváří seriálu Ordinace v růžové zahradě. Kde stále bere tolik optimismu?

V divadle je její domovskou scénou Divadelní společnost Háta, kromě toho hostuje v Divadle v Rytířské, v Divadle Palace a hraje v několika muzikálech. V roce 2004 se jí narodila dcera Nela, kterou má s hercem a hudebníkem Ondřejem Brouskem, jenž ji o čtyři roky později opustil. Posledních pět let žije s hercem Jiřím Langmajerem. Je jí čtyřicet tři let – vážně není na obzoru žádná čtyřicítková krize? „Ani ne, a to mě kamarádky varovaly už ve třiceti: ‘Počkej, až ti bude třicet, to bude hrozný. Já jsem proplakala celý den.‘ Ale u mě ty narozeniny vždycky jen tak prošumí, jak je mám v srpnu. Já vlastně odmalička neslavila vůbec, protože všechny děti vždycky byly někde na prázdninách,“ vysvětluje v rozhovoru pro OnaDnes.

Hrát s Jirkou? Ani za milion

Celý život byla ve vleku staršího bratra. „Přesně tak, i na konzervatoř jsem šla za bráchou, který mě inspiroval, a od té doby to všechno tak nějak plynulo. Nejdřív rádio, odkud mě teda vyhodili, protože jsem hrozně breptala, ale na jiné stanici se jim to zase líbilo. Pak přišla televize, což mě taky vždycky hrozně bavilo, a taky jsme s Dádou měli obrovské štěstí na lidi. A poslední dobou jsem se zase úplně přirozeně začala víc věnovat divadlu,“ říká.

Tady je vidět pro změnu vliv Jiřího Langmajera. Se svým partnerem se totiž potkává i na jevišti, logicky, když jsou oba herci. Původně ale prý z nápadu hrát spolu nadšená nebyla. Že by se styděla? „To nebyl ostych, že bych se před ním styděla, protože on je pro mě kolega jako každý jiný, ale nechtělo se mně do toho nějak vztahově. Říkala jsem si, co když se pohádáme, budu se tady na něj muset dívat, to nesnesu, to nepůjde. Taky jsem to brala tak, že máme každý svůj píseček a je lepší sejít se pak doma. Jenže my se doma skoro nevidíme, protože těch svých písečků máme hodně. Takže večery, kdy spolu hrajeme, jsou nakonec ty hlavní, kdy jsme spolu. V autě, na cestě, na jevišti. Ale i tak mám pocit, že si vlastně nic neřekneme, protože jsme prostě pořád v práci,“ říká Adéla.

S partnerem a kolegou  Jiřím Langmajerem

S partnerem a kolegou  Jiřím Langmajerem

S bráchou vše řeší po telefonu

A stejně to prý má i s bratrem. „Zrovna tak se mě teď někdo ptal na bráchu, proč si jako voláme, že to je úchylný, vždyť jsme spolu pořád. Tak jsem musela vysvětlovat, že jsme spolu sice pořád, ale pracovně, takže soukromého si nic říct nestihneme. Dáda už poslední dobou radši sepisuje na papírek seznam rodinných věcí, které musíme probrat.“ Nakonec je ale za práci s Jiřím vděčná. „Jenom při děkovačce mi pořád bývá trochu trapně, jsme tam jenom my dva a já si říkám: ‘To ti lidi fakt přišli jenom na nás dva? Ne, přišli na Jirku, já jsem tu do počtu.‘ Ale pak se ti diváci tak hezky dívají a někdy i volají... A vždycky je plno, což mě prostě dojímá,“ usmívá se.

S Jiřím Langmajerem hraje ale i v muzikálu Mamma Mia! Jde o její první zkušenost s muzikálem. I to pro ni byl boj. „Ta moje postava, milionářka Tanya, mě strašně bavila už ve filmu. Ale hrozně jsem si nevěřila pěvecky, navíc ten muzikál byl rozjetý vlak, kde už měl každý svoje místo, a najednou tam měl přijít někdo nový,“ vysvětluje svou počáteční nechuť.

Protekční spratek?

A další věc: „Všichni řeknou, že mi to Jirka zařídil, což je pro mě úplně to nejhorší, co může být. Taky jsem mu rovnou řekla: „Proto já tam nikdy nepůjdu, nebudu s tebou hrát a nebudu s tebou ve filmu! Nikdy, protože si všichni řeknou, žes mi to zařídil, a to je pro mě smrt!“ Takže když se teď před ním někdo zmíní o práci pro mě, Jirka mu rovnou řekne, ať mi zavolá sám, jinak si budu myslet, že mi to zařídil. Ale já vím, že to stejně nikomu nevysvětlím, a když si to někdo bude chtít myslet, nezabráním mu v tom,“ říká rezignovaně.

Mnozí ji mají zařazenou jako moderátorku a bavičku z komerčních pořadů. Neublížila si touhle škatulkou? „Byla jsem za tu práci hrozně šťastná, protože mě prostě strašně bavila. Ať si tím někdo opovrhuje, nebo si myslí, že je to blbý, já vím, kolik úsilí, času a stresu nás to stálo. Ať si někdo zkusí vymyslet každé tři měsíce devadesát minut zábavy. Bylo to fakt náročné a zároveň mě to hrozně bavilo. A stejné to bylo i s Loskutákem. Pro mě jsou tyhle věci ohromně inspirativní, spoustu věcí bych se bez nich v životě nedozvěděla. A fakt jsem nikdy neřešila, že na mě lidi pokřikují, anebo že kdybych ten pořad nedělala, tak bych možná dostala nějakou roli ve filmu. Ale třeba taky ne. Taky bych mohla sedět v jednom divadle a čekat na roli, kterou bych nikdy nedostala, a upíjela bych se k smrti, protože bych byla frustrovaná herečka, která nikdy nedostala žádnou šanci,“ popisuje denní realitu spousty svých kolegyň.

S dcerou Nelou

S dcerou Nelou

Úchylní sourozenci a divnej Langoš

Řešil její předešlou kariéru Langmajer? „Určitě nás měl v té škatulce úchylných sourozenců, kteří se mají tak rádi, až je to divný, takže přesně tak nás i vnímal, nebo nás vlastně spíš ani nevnímal. Ale kdyby mu někdo řekl Gondíková, asi ví, o koho jde, protože jeden čas jsme spolu točili Ordinaci. Vlastně jsme se vždycky někde nějak potkávali, protože český herecký rybník je malý. Ale asi by ani jednoho z nás v životě nenapadlo, že spolu jednou budeme žít. Nicméně já k lidem s předsudky nepřistupuju, potřebuju se vždycky přesvědčit sama, jaký kdo je a jak se chová, a stejně jsem přistupovala i k Jirkovi. Taky jsem o něm slyšela divný věci. Ale vždycky, když jsme spolu točili, hrozně hezky jsme si popovídali. Nikdy se mi nestalo, že by mě nepozdravil nebo se tvářil nějak nadřazeně. Přitom jsem od lidí slýchala, jak je hroznej, že ráno přijde na plac a v maskérně ani nepozdraví, jenom si lehne, nechá se nalíčit a jde zase dál,“ říká.

Držela se kvůli dceři

Rozchod s Brouskem nesla těžce. „Nejtěžší pro mě tehdy bylo srovnat si v hlavě, že nikdy nebudu mít tu klasickou rodinu. Rodinu, ve které jsem měla za vzor své rodiče, kteří mimochodem před nedávnem oslavili společných 47 let. To je pro mě téměř nepochopitelné. Navíc jsem to brala jako svoji prohru, že jsem své dceři neumožnila zažít to, co jsem zažila já,“ přiznává.

Rozchod nezavinila, odešel Ondřej. A snažila se být statečná kvůli dceři. „Já jsem to s ní nerozebírala, nechtěla jsem, aby to vnímala nějak negativně, takže mě nikdy neviděla brečet, nikdy jsem před ní nebyla smutná, pořád jsem dělala kravinky, hlavně aby byla legrace, aby byla veselá. Nechtěla jsem být ta zahořklá matka, která bude pořád nadávat na všechny chlapy světa a strašit ji, že všichni vždycky zdrhnou, protože jsou na ženský. Řekla jsem si, že počkám, až se zeptá, a pak jí můžeme říct, jak to bylo. Dneska je nejdůležitější, že vidí, že s Ondřejem spolu normálně vycházíme, nadále si moc rozumíme a já jsem za to vděčná. Samozřejmě hlavně kvůli Nelince, která vidí oba své rodiče, jak se spolu smějí, vyprávějí si a ona necítí žádné pnutí,“ popisuje současný vztah s otcem své dcery.

Daliborova vychrtlost neustále vyvolává spekulace

Daliborova vychrtlost neustále vyvolává spekulace

Bráchovo záhadné hubnutí

S bratrem má krásný vztah, není jí líto, že její Nela je jedináček? „Určitě! Jenže zrovna v době, kdy k tomu mělo dojít, od nás Nelin tatínek odešel. Pak už to nevyšlo a teď už to neřeším. A Nela vlastně nakonec sourozence má a jistě mít ještě bude, tak snad si jednou budou něco platní, až budou dospělí,“ povzdychla si. Její bratr poslední dobou radikálně zhubl. Nemá o něj strach? „On jen nejí. Má prostě pocit, nebo se to někde dočetl, že všechno, co jíme, je špatně. Nééé, to samozřejmě zlehčuju. Dáda je v zásadě nesmírný optimista, není nějak zapšklý jako někteří striktní vegetariáni, kteří každého přesvědčují o své pravdě. On o tom vlastně nemluví, jenom prostě ví, že v oříškách je strašně moc dobrýho tuku, že všechna semínka včetně chia jsou strašně zdravá a všechno ostatní je v podstatě nezdravé. Navíc má všechno vyčtené, podložené, ale my, jeho okolí, pro to nemáme pochopení, protože nám prostě přijde, že je hubený příliš,“ říká rezignovaně.

„Na druhou stranu je fakt, že kdyby každý z nás běhal deset kilometrů denně jako on, tak by se v něm taky žádný tuk neudržel. A zatímco spousta lidí běhá, aby si večer mohli dát knedlo-vepřo a pivo, tak on běhá, protože ho to hrozně baví, a k tomu jí zdravě. A navíc má proti nám všem škarohlídům, kteří do něj nepřetržitě hučí, zásadní argument, že jde vždycky jednou za půl roku na krev a ukazuje nám, jak má všechny hodnoty v pořádku a že se prostě cítí dobře,“ konstatuje.

Jsem stará, co budu dělat?

Vážně zvládá být pořád tak optimistická? „Taky mám svoje smutné, chmurné, těžké a unavené dny. A když je mám, už se tolik nesměju, ale pořád něco melu. Mám pocit, že není důvod ty moje starosti na někoho přenášet, že do toho vlastně nikomu nic není. Ale hlavně, mně se nic tragického neděje. Vždycky říkám, že ty tragický věci teprve přijdou. A co se týká pracovních věcí, tam jsem spíš předem pesimista. Optimista je u nás Dáda, to on řeší, co budeme dělat a co ne, já jen poslouchám.“

S přibývajícím věkem se ale ani Adéla nevyhne obavám, že pro ni jednou třeba už žádná práce nebude. „Že už jsem stará a co budu dělat. Přitom nad tím vůbec nemá smysl přemýšlet, člověk má prostě pracovat, dokud to jde, a problémy řešit, když nastanou. Ale já vždycky promýšlela nějaká zadní kolečka, co jako budu dělat, až ta práce nebude. Jenže takhle přemýšlím už deset let a ještě jsem na nic nepřišla. Ledaže by někomu stačil můj optimistický úsměv. Ale těžko mi za něj bude někdo platit, že jo,“ dodává.

Čtěte také:

„Škubal sebou jak náš buldoček,“ popisuje smrt svého muže. Nebožtíka podváděla už za jeho života a teď nechce přiznat, s kým randí

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace